Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dostałem od kolegi przed chwilą link z wątkiem tutaj "co się stało z SOK PTMA".

Widać za rzadko tu do Was zaglądam.

Co ciekawe jako niezalogowany mogłem przeczytać ten wątek, ale jako już zalogowany widzę, że nie mam uprawnień do czytania tamtego wątku. To dla mnie dziwne. Obcy mogą, a swoi nie.

Niemniej niepotrzebnie tutaj pisaliście różne górnolotne słowa, dlaczego nowa strona nie działa, a ciagle jest podlinkowana stara strona, że tamto źle, nikt nic nie robi i PTMA zlewa wszystko.

 

Szkoda, że nikt z Was po prostu nie napisał do mnie w tej sprawie - wiecie dobrze, że jestem w ZG  PTMA : "Janusz - co się dzieje ze stroną SOK? tak nie powinno być" i byłoby po temacie od razu.   Ale wolicie widzę jątrzyć ranę zamiast ją opatrywać.

 

Podczas przeprowadzki strony ZG PTMA w ostatnich dniach w nowe miejsce zauważyłem, że coś z SOK PTMA jest nie tak i poprosiłem webmastera o sprawdzenie dlaczego tak się dzieje. Dostałem odpowiedź, że został skasowany jakiś cały folder, bez którego piękna strona stworzona przez Macieja nie może działać. Chyba trzeba to zrobić od nowa. Dzisiaj usunę zbędne linkowania, które pomyłkowo zostały jeszcze, aby nie było wywoływanych staroci, które tyle różnych emocji wzbudza u niektórych.

 

Na przyszlość w takich sprawach prześlijcie informację od razu do właściwej osoby ( w tym przypadku np. do mnie), aby szybko naprawić jakieś nieprawidłowości, by obcy ludzie nie byli wprowadzani w błąd. 

 

Uważam, że jesteśmy wszyscy miłośnikami astronomii w ten czy inny sposób i zamiast sobie wkładać szpile warto jednak razem coś zrobić, aby nasz świat astro-miłośników był wolny od tego co mamy w naszej szarej rzeczywistości. 

 

Nikt nigogo nie zmusza do zapisania sie do PTMA, ale pamiętajcie, że to stwarzyszenie działa, aby popularyzować astronomię, czyli to co lubicie, a nawet kochacie, więc nie walczcie z nami tylko czasem pomóżcie, jeśli zauważycie, że coś nie działa tak jak powinno.

 

W oczekiwaniu od Was czasem na pomocną dłoń, życzę Wam czystego nieba w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam

Janusz Wiland

 

 

 

  • Like 5

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka (konkretnie cztery) rozpaczliwych próśb od osób z forum by temat usunąć lub zamknąć. . Uzasadnieniem  było to,  że miał charakter bardzo toksyczny i szkodził społeczności.

Nie chcę by FA było źle  kojarzone wiec usunąłem go definitywnie, każdy z zainteresowanych  mam nadzieję otrzymał dostateczną ilość  informacji i wyrobił sobie pogląd na temat zniknięcia S.O.K.  

Wierzę, że Zarząd PTMA zrobi co w jego mocyi  przywróci tą jakże cenną sekcję społeczności.

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się częściowo winny rozpoczęcia tamtego ?toksycznego? (jak to zostało określone) wątku o SOK. Przepraszam!

Zapewniam jednak, że wskazując nieaktywny link do strony reaktywowanej sekcji nie zamierzałem rozpętać jakiejś głębszej dyskusji o PTMA, lecz zasygnalizować, że coś złego się z stało z tą konkretną stroną (i chyba sekcją). Wydzielenie (na moją prośbę) wątku chyba tylko zaostrzyło dyskusję - przyznaję, że niepotrzebnie - ale jego skasowaniem jestem bardzo zaskoczony i mimo wszystko zasmucony. Milczeniem nie rozwiąże się problemów. No ale nie chcąc więcej ?szkodzić? społeczności [cytat: ??(wątek) miał charakter bardzo toksyczny i szkodził?] lepiej także zamilknę.

 

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też żałuję - bo teraz dywagacje na jego temat - szczególnie ludzi, którzy go nie czytali przyniosą więcej szkody astro-społeczności niż pożytku.

A nie chodziło jak napisał Krzysztof o rozpętanie emocji tylko naprawienie linku i tym samym danie możliwości działania ważnej sekcji PTMA :-[

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystkie linki do SOK PTMA są nieaktywne. Czekam teraz na wyjaśnienie webmastera tej strony dlaczego przez te kilka miesięcy (bo tyle podobno była ta strona nieaktywna) nie zgłosił mi, że są jakieś z tym problemy. Niedługo temat się wyprostuje. Jeśli to tylko kwestia, że potrzebny jest nowy webmaster, to znajdzie się i taki ktoś. Póki co już nie ma mylnych przekierowań do starych, nieaktywnych już stron. Poczekajmy spokojnie na rozwój wydarzeń :)

  • Like 1

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też żałuję - bo teraz dywagacje na jego temat - szczególnie ludzi, którzy go nie czytali przyniosą więcej szkody astro-społeczności niż pożytku.

A nie chodziło jak napisał Krzysztof o rozpętanie emocji tylko naprawienie linku i tym samym danie możliwości działania ważnej sekcji PTMA :-[

Ja również, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy  :-\. 

Szczęściem w nieszczęściu Janusz założył temat alternatywny, zatem teraz z pewnego źródła  możemy dowiedzieć się o dalszych losach  S.O.K oraz śledzić  tok wydarzeń.!

Ze swej strony: będę się bacznie przyglądał postępom w reaktywacji sekcji!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem na czym stoimy z SOK. Trzeba zaczynać wszystko od początku. Na razie na stronie SOK PTMA wstawiłem mapki z efemerydą komety Lovejoy, bo to jest najważniejsze teraz w świecie komet.

http://ptma.pl/blog/sok/

Stronka SOK najskromniejsza z możliwych, ale przynajmniej prawdziwa :)

Jeśli ktoś z Was miałby chęć poprowadzić tę sekcję SOK PTMA to zapraszam - mamy wolne miejsce - zapraszam.

  • Like 1

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy  :-\. 

Szczęściem w nieszczęściu Janusz założył temat alternatywny, zatem teraz z pewnego źródła  możemy dowiedzieć się o dalszych losach  S.O.K oraz śledzić  tok wydarzeń.!

Ze swej strony: będę się bacznie przyglądał postępom w reaktywacji sekcji!

Tylko żeby to wycinanie watków,postów nie stalo się normą,bo FA zacznie przypominać AM gdzie car JP robi to nagminnie

  • Like 1

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby to wycinanie watków,postów nie stalo się normą,bo FA zacznie przypominać AM gdzie car JP robi to nagminnie

 

 

Włodek postaram się tego często nie robić, jednak gdy udzielają się  emocje to piszę się różne rzeczy, które mogą więcej zaszkodzić wizerunkowi FA niż dodać splendoru. Kilka osób na PW przekonało mnie wczoraj, że tak będzie najlepiej.

Niemniej jednak cieszę się, że SOK nabiera nowych kolorów. Wystarczył dzień i zaangażowanie Janusza i proszę: już są efekty!! 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)