Skocz do zawartości

Biedna Wenus


Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś taka dziwna... Jakby w Paint'cie machnięta 8)  Chodzi mi głównie o to, że "lewa" krawędź nie jest krawędzią koła, tylko jest zniekształcona. Linia terminatora natomiast idealna. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Może wady optyki, albo nie osiowość?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Wenus prawdziwe, jak by nie było prawdziwe to bym nie dodawał na Forum, w tym, że co nie, co obrobione, w sumie, może za dużo obrobiłem, bo wokół planety była poświata a ja ją zlikwidowałem, może, dlatego tak wyszło, a nie inaczej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ja wrzucę swoją z wczoraj:

ISO 1000

czas 1/125sek

sw1309eq2

 

post-2832-0-43662200-1388235088_thumb.jp

 

Mam już złączkę do nikona ale do ogniska za daleko - muszę  w wuciąg wkładać soczewkę od barlowa żeby wyostrzyć...  Ale coś mi tam idzie do przodu ;)

  • Like 4

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wrzucę swoją z wczoraj:

ISO 1000

czas 1/125sek

sw1309eq2

 

attachicon.gifDSC_0478.JPG

 

Mam już złączkę do nikona ale do ogniska za daleko - muszę  w wuciąg wkładać soczewkę od barlowa żeby wyostrzyć...  Ale coś mi tam idzie do przodu ;)

Kapral lecisz do przodu , ładna Wenus  ;) 

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze ten mój montaż ruszyć po 7-ym stycznia bo ten chiński EQ2 jest tragiczny jeśli chodzi o stabilność. Właśnie skończyłem spawać testowy statyw pod teleskop... korpus do montażu (wszystko testowe - nie docelowe!) i teraz czekam na sygnał od kolegi (ten od sterownika).... Może planetki zaczną mi wychodzić jak trzeba ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapralu, z informacji o zdjęciu Wenus wnioskuję ze to jedna klatka czas 1/125sek. Tak zdjęć planet sie nie robi. NIe wiem na jakim  jesteś etapie w astrofoto ale musisz wiedzieć ze, aby robic zdjęcia planet trzeba wykorzystać metodę avikowania czyli nagrywania filmów, a nie pojedynczych zdjęć. 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że mam już chyba z 800zdjęć Jowisza i może 200 Wenus... tylko nie potrafię jeszcze ich połączyć! Nie robię avi'ów bo nie stosuję kamery. Jestem nowicjuszem i jedyne avi które posiadam (1080p) są  z lustrzanki którą "kupiłem żonie" ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... NIe wiem na jakim  jesteś etapie w astrofoto ... 

 

Jestem na etapie "embrionu" ;) ... Czyli jeszcze się mój geniusz nie "urodził" :D .... Próbuję sił , to co pokazuje jest dla mnie satysfakcjonujące biorąc pod uwagę ilość "czasu" z pogodnym niebem. Pracując na 3 zmiany znajduję czas żeby wystawić mojego "małego wacka" na godzinkę i wrócić z 500MB zdjęć. Jeszcze nie daję rady ze stack'owaniem ale daj mi czas Rudy ;) . Będę pilnym uczniem (sprawdź moje pierwsze zdjęcie Jowisza najpierw :D )....

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie cie nie poganiam:) Jestem zwolennikiem delektowania sie swoim hobby i nie gonieniem za wszelka cene aby dorównać Rikowi ;). Wiele zależy od sprzętu seeingu itp. Najważniejsze aby to co robisz sprawiało si radość i satysfakcję. Widzę ze tak jest! Tak trzymaj kolego:) Poczytaj tego posta z mojego bloga 

http://mrudy1212.blogspot.com/2013/01/astrofotografia-aparatem-cyfrowym.html#links albo zajrzyj do działu tutoriale a troszkę ci sie temat rozjaśni, Pewnie ze lepiej mieć super sprzęt za grubą kasę ale i proste metody astrofotografii mogą sprawiać przyjemność. Ucz się dużo czytaj a zobaczysz ze będzie super:), Pozdro, Rudy :)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 28.12.2013 o 16:44, Jacek E. napisał:

Albo kilkanaście pojedynczych ujęć i poskładać w jedno ;)

Właśnie przeczytałam powyższe wypowiedzi,i mam pytanie  ,jak mam zrobić kilka ujęć bez prowadzenia żeby  poskładać w jedno żeby nie wyszła mozaika(raz sprubowalem tak z Księżycem i zestackowalem w Registaxie)i wyszła klapa ?posiadam SW90/900 AZ-3, będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)