Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś taka dziwna... Jakby w Paint'cie machnięta 8)  Chodzi mi głównie o to, że "lewa" krawędź nie jest krawędzią koła, tylko jest zniekształcona. Linia terminatora natomiast idealna. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? Może wady optyki, albo nie osiowość?

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie Wenus prawdziwe, jak by nie było prawdziwe to bym nie dodawał na Forum, w tym, że co nie, co obrobione, w sumie, może za dużo obrobiłem, bo wokół planety była poświata a ja ją zlikwidowałem, może, dlatego tak wyszło, a nie inaczej. ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

No to ja wrzucę swoją z wczoraj:

ISO 1000

czas 1/125sek

sw1309eq2

post-2832-0-43662200-1388235088_thumb.jp

Mam już złączkę do nikona ale do ogniska za daleko - muszę  w wuciąg wkładać soczewkę od barlowa żeby wyostrzyć...  Ale coś mi tam idzie do przodu ;)

• Like 3
Odnośnik do odpowiedzi

No to ja wrzucę swoją z wczoraj:

ISO 1000

czas 1/125sek

sw1309eq2

attachicon.gifDSC_0478.JPG

Mam już złączkę do nikona ale do ogniska za daleko - muszę  w wuciąg wkładać soczewkę od barlowa żeby wyostrzyć...  Ale coś mi tam idzie do przodu ;)

Kapral lecisz do przodu , ładna Wenus  ;) 

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę jeszcze ten mój montaż ruszyć po 7-ym stycznia bo ten chiński EQ2 jest tragiczny jeśli chodzi o stabilność. Właśnie skończyłem spawać testowy statyw pod teleskop... korpus do montażu (wszystko testowe - nie docelowe!) i teraz czekam na sygnał od kolegi (ten od sterownika).... Może planetki zaczną mi wychodzić jak trzeba ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Kapralu, z informacji o zdjęciu Wenus wnioskuję ze to jedna klatka czas 1/125sek. Tak zdjęć planet sie nie robi. NIe wiem na jakim  jesteś etapie w astrofoto ale musisz wiedzieć ze, aby robic zdjęcia planet trzeba wykorzystać metodę avikowania czyli nagrywania filmów, a nie pojedynczych zdjęć. 

Odnośnik do odpowiedzi

Problem jest taki, że mam już chyba z 800zdjęć Jowisza i może 200 Wenus... tylko nie potrafię jeszcze ich połączyć! Nie robię avi'ów bo nie stosuję kamery. Jestem nowicjuszem i jedyne avi które posiadam (1080p) są  z lustrzanki którą "kupiłem żonie" ;)

Odnośnik do odpowiedzi

... NIe wiem na jakim  jesteś etapie w astrofoto ... 

Jestem na etapie "embrionu" ;) ... Czyli jeszcze się mój geniusz nie "urodził" :D .... Próbuję sił , to co pokazuje jest dla mnie satysfakcjonujące biorąc pod uwagę ilość "czasu" z pogodnym niebem. Pracując na 3 zmiany znajduję czas żeby wystawić mojego "małego wacka" na godzinkę i wrócić z 500MB zdjęć. Jeszcze nie daję rady ze stack'owaniem ale daj mi czas Rudy ;) . Będę pilnym uczniem (sprawdź moje pierwsze zdjęcie Jowisza najpierw :D )....

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie cie nie poganiam:) Jestem zwolennikiem delektowania sie swoim hobby i nie gonieniem za wszelka cene aby dorównać Rikowi ;). Wiele zależy od sprzętu seeingu itp. Najważniejsze aby to co robisz sprawiało si radość i satysfakcję. Widzę ze tak jest! Tak trzymaj kolego:) Poczytaj tego posta z mojego bloga 

http://mrudy1212.blogspot.com/2013/01/astrofotografia-aparatem-cyfrowym.html#links albo zajrzyj do działu tutoriale a troszkę ci sie temat rozjaśni, Pewnie ze lepiej mieć super sprzęt za grubą kasę ale i proste metody astrofotografii mogą sprawiać przyjemność. Ucz się dużo czytaj a zobaczysz ze będzie super:), Pozdro, Rudy :)

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 lat później...
W dniu 28.12.2013 o 16:44, Jacek E. napisał:

Albo kilkanaście pojedynczych ujęć i poskładać w jedno ;)

Właśnie przeczytałam powyższe wypowiedzi,i mam pytanie  ,jak mam zrobić kilka ujęć bez prowadzenia żeby  poskładać w jedno żeby nie wyszła mozaika(raz sprubowalem tak z Księżycem i zestackowalem w Registaxie)i wyszła klapa 😞posiadam SW90/900 AZ-3, będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do odpowiedzi