Skocz do zawartości

Perseidy, dwa wielkie powroty i szkic z ręki


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nie tylko ja słucham Sleeping at last do astro ? uwielbiam utwór Saturn ? Polecam jeszcze Hazy - After the rain, jakbym szybował wśród gwiazd ?

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paweł Sz. napisał:

Widzę, że nie tylko ja słucham Sleeping at last do astro ? uwielbiam utwór Saturn ? Polecam jeszcze Hazy - After the rain, jakbym szybował wśród gwiazd ?

O, Saturn był pierwszym utworem Sleeping At Last, który odkryłam, też go uwielbiam ? Hazy też zdarzy mi się słuchać, ja mogę z kolei szczególnie polecić Cosmos, kojarzy mi się z chłodnymi jesiennymi nocami, Kasjopeją w zenicie i wznoszącymi się coraz wyżej zimowymi konstelacjami na zaświetlonym krakowskim niebie (pewnie dlatego, że słuchałam jej dużo spacerując wieczorami na początku studiów) ?

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem temat i pierwsza myśl "Ola się rozpisała" ? czytałem z przyjemnością. 

Pisaliśmy o grzałkach na lornetę a równie dobrze możesz Kiwiego położyć na niej i na pewno nie zaparuje i utrzyma się lepiej na APM-ie niż Nikon? 

To Wy muzyki słuchacie w czasie obserwacji? Ja zawsze nasłuchiwałem czy nic mnie nie atakuje... ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DarX86 napisał:

To Wy muzyki słuchacie w czasie obserwacji? Ja zawsze nasłuchiwałem czy nic mnie nie atakuje... ?

Tylko jak obserwuje z balkonu ? W terenie, nawet niedaleko od domu to bez i pełna czujność ?

Vortex Vanquish 8x26, Vortex Viper HD 8x42,
APM 20x70 ED
MAK 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SpandexFob napisał:

Super relacja, miło się czytało ? Ja z kolei mogę polecić Jean-Michel Jarre Waiting for Cousteau. Ponad 46 minutowy ambient ? Oj ile ja nocy spędziłem z tym kawałkiem w tle ? 

O, dzięki za polecenie, będzie słuchane ? 

36 minut temu, DarX86 napisał:

Otworzyłem temat i pierwsza myśl "Ola się rozpisała" ? czytałem z przyjemnością. 

Pisaliśmy o grzałkach na lornetę a równie dobrze możesz Kiwiego położyć na niej i na pewno nie zaparuje i utrzyma się lepiej na APM-ie niż Nikon? 

To Wy muzyki słuchacie w czasie obserwacji? Ja zawsze nasłuchiwałem czy nic mnie nie atakuje... ?

Oj, Kiwi jest wielki i ciężki, może nie widać tego na zdjęciu, bo on nie jest gruby tylko "ubity", ale ponad 5 kilo waży, więc więcej niż sama lorneta. Nie wiem co na to statyw, ale chyba nie byłby zadowolony ? 

A co do obserwacji z muzyką to ja zwykle sprzed garażu oglądam (albo z kuchni), więc co najwyżej kret albo jeż mnie może zaatakować, no ewentualnie Kiwi/Figa ? Ale też nie zawsze siedzę w słuchawkach, nawet zazwyczaj obserwuję bez, a jeśli już z to dlatego, że a) w słuchawkach nausznych jest ciepło w uszy, b) gdy jest wietrznie to przez muzykę nie słychać tego złowieszczego wycia wiatru. No, a czasem mam po prostu ochotę ?

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podczas obserwacji nie słucham, wolę wtedy ciszę natury hah ? Natomiast przed obserwacjami lub w czasie powrotu praktycznie zawsze. Nastrajam się ? Podczas pisania relacji to leci już specjalna playlista..

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Nie jestem zafiksowany na punkcie jednego rodzaju muzyki. Niektórzy słuchają tylko rocka, albo tylko elektronicznej, niektórzy klasycznej. U mnie po prostu co wpadnie w ucho. Ten MADIS to polski DJ, którego kawałki coraz bardziej mi podchodzą.

"Moondust" - nie mogę się tego naćpać, tutaj jest wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Muzyka, która "coś" opowiada tylko nie wiem jeszcze co. Dość poważna, motywująca, z nutą niepewności, napięcia. Dobra do pracy koncepcyjnej i na słuchawkach.

 

Edytowane przez Alice
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)