Skocz do zawartości

Koło filtrowe Atik EFW2 + MaximDL


Anva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w komunikacji (sterowaniem) pomiędzy kołem a maximem

Może ktoś mi pomoże to ugryźć

Problem polega na tym że po połączeni się  z maximem mogę sterować kolem tylko manualne

jak zapodam sekwencję to nie uruchamia się, t/z nie przestawia filtrow.

Muszę kilka krotnie odłączać zasilanie kola że by zatrybiło potem jest już ok

Anva

Ps:podejrzewam że coś nie halo jest ze sterownikami

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj rozpakowałem swoje koło EFW2 i napotkałem pierwszy problem: na wyjściu z koła jest gwintowany otwór o fi ok. 5,5 cm, a flattener WO AFR IV ma gwint ok. 4cm. Dziwne, bo w manualnym kole Atika gwint ten był kompatybilny.

Czy Wy macie jakieś standardowe złączki do swoich połączeń, czy trzeba coś kombinować (np. zamówić u Pana P.)?

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem w komunikacji (sterowaniem) pomiędzy kołem a maximem

Może ktoś mi pomoże to ugryźć

Problem polega na tym że po połączeni się  z maximem mogę sterować kolem tylko manualne

jak zapodam sekwencję to nie uruchamia się, t/z nie przestawia filtrow.

Muszę kilka krotnie odłączać zasilanie kola że by zatrybiło potem jest już ok

Anva

Ps:podejrzewam że coś nie halo jest ze sterownikami

Też tak czasami mam. Rzadko , ale zdarza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś to koło?

U mnie ta złączka była w komplecie-kupowane w DO.

Włodek

Może znów sobie schowali ?? Jak zaślepkę od otworu do lunetki biegunowej na głowicy CGEMa u Kolegi, który ostatnio kupił, na zlocie zauważyłem - ma interweniować.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znów sobie schowali ?? Jak zaślepkę od otworu do lunetki biegunowej na głowicy CGEMa u Kolegi, który ostatnio kupił, na zlocie zauważyłem - ma interweniować.

To takie z nich asy!?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kim piszecie?

Wiesiek31 - miał za świetlicą postawiony komplecik - na nowiutkim CGEMku siedziała sobie betoniarka 9,25"

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpakowałem swoje koło EFW2 i napotkałem pierwszy problem: na wyjściu z koła jest gwintowany otwór o fi ok. 5,5 cm, a flattener WO AFR IV ma gwint ok. 4cm. Dziwne, bo w manualnym kole Atika gwint ten był kompatybilny.

Czy Wy macie jakieś standardowe złączki do swoich połączeń, czy trzeba coś kombinować (np. zamówić u Pana P.)?

 

W moim zestawie to wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Od lewej mam flattener 2,5"  +   pierścień dystansowy z pierścieniem redukcyjnym (dwa elementy skręcone w jeden)   +   "nosek" który był w komplecie z kołem EFW2. Do niego przykręcam koło i dalej oczywiście kamerę. Back focus zgadza się co do milimetra

 

 

post-1590-0-62203600-1442612757_thumb.jp

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło z Delty, w zestawie jest tylko nosek 2" (innych mechanicznych części - brak).

 

Niestety noska nie wsunę do do flattenera, który - jak pisze MareQ - ma T2. Polecana przez niego przejściówka M54-T2 powinna załatwić sprawę.

Backfocusem zajmiemy się potem. Flattener WO AFR-IV jest regulowany w zakresie 2 cm. Koło + przejściówka powiększy mi odległość o ok. 5mm, a dotychczas używałem maksymalnej odległości soczewki, którą powinienem w teorii skrócić (więc jest jeszcze zapas ok. 1,5 cm). Teoria, teorią - zobaczy się w praktyce.

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)