Skocz do zawartości

Przywitanie


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim użytkownikom,

 

mimo, że interesuję się astronomią i astrofotografią na poziomie amatorskim już od pradawna, to dopiero teraz postanowiłem dołączyć do Waszej, rozwijającej się astro-społeczności tego forum. Więc jak na spowiedzi: mam 42 lata, żonaty, 2 dzieci ? Mimo, że mieszkam w centrum miasta będę starał się walczyć z ogniskową 1800 i przeciwnościami losu, co by coś wyskrobać w miarę akceptowalnego.

Pozdrawiam.

Moja galeria na flickr.com Moje projekty 3D na thingiverse.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Na pewno znajdziesz tutaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Napisz jeszcze jakim dysponujesz sprzętem (teleskop, montaż, aparat czy kamera), no i co byś chciał obserwować czy focić.

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy: STF Mirage 180/1800, RedCat;

Kamery: Asi294MC-C, Asi178MM, ST-2000XM;

Montaż: HEQ5 Pro - opaskowany/wymienione łożyska przeze mnie;

Jeśli chodzi o obserwacje, to chyba ten etap mam już za sobą. Jak ostatnimi laty gdzieś wyjeżdżałem ze sprzętem poza miasto, to szkoda mi było tracić czasu i robiłem wszystko, żeby coś zarejestrować na bratowym Canonie 500D. Oczywiście okularów się nie pozbyłem, bo nigdy nie wiadomo kiedy się coś odmieni a i dzieci rosną i pasuje im pokazać świat. Sprzęt astro trzymam na balkonie, zrobiłem sobie niedawno prowizoryczne obserwatorium, którego nie składam/rozkładam a jedynie przykrywam tzw: "szmatą" czyli TeleGizmo, dzięki czemu mam więcej czasu na hobby. W moim przypadku pracy zmianowej, gdzie trzeba wstrzelić się w a) pogodę b) wolne lub dniówki c) okolice nowiu d) pogodę! e) losowe przeciwności losu, takie rozwiązanie pozwoliło rejestrować więcej niż 2 obiekty rocznie ? które do tej pory byłem w stanie robić.

Co będę starał się rejestrować? Z uwagi na miasto, Makiem (wiosna, jesień) jasne obiekty mgławicowe w RGB a i planetami nie pogardzę a redCatem (zima) co popadnie RGB i spróbuję SHO ?

setup.jpg.5b7378c66dff2d83bf1f1dd2554f5a

  • Like 1

Moja galeria na flickr.com Moje projekty 3D na thingiverse.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA! Bardzo zgrabny zestawik ? Wiadomo że w mieście niebo nie jest szałowe, ale z drugiej strony komfort posiadania zestawu pod ręką jest nie do przecenienia. 

Pod mocno zaświetlonym niebem filtry wąskopasmowe poszerzą listę dostępnych obiektów, a również zastanowiłbym się nad jakimś wąskim dual band, np L-extreme. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)