Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem facetem ktory zainteresowal sie ostatnio astronomia,nie mam jeszcze teleskopu na razie zbieram oieniadze na ten cel,po wnikliwym studiowaniu tego tematu na paru forach internetowych zdecydowalem sie zakupic http://www.f1telescopes.co.uk/shop/skywatcher-newtonians/sky-watcher-explorer-200p-eq5-synscan-goto-newtonian-telescope/

Wydaje mi sie ze ten sprzet sprosta moim oczekiwaniom,jestem nowicjuszem wiec chcialbym zaczac powoli od ksiezyca i jakis obiektow ktore latwo znalezc na niebie,mam lustrzanke canona i chcialbym ja wykorzystac w temacie fotografii lunarnej.\\\\\\\wiem ze teleskop ktory wybralem jest dosc duzy,ale za ta z dobrymi parametrami do obserwacji glebszego nieba,zasstanawia mnie tylko jak toto bedzie wygladac w transporcie,mieszkam pod Londynem,i wszystkie moje wycieczki bylyby za miasto ,jest tutaj mnostwo terenow dzikich ,JAk w warunkach polowych poskladac to wszystko do kupy,skalibrowac ,ustawic fokus itd ,itp,wybaczcie slownictwo ale dopiero zaczynam w tym temacie  i nie chce uzywac slow ktorych znaczenia nie rozumiem!

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i licze ze zostane bywalcem tego forum:)Moze jest ktos z okolic londynu kto chcialby podzielic sie swoja wiedza?

 

 

W zalaczniku pozwalam sobie podzielic sie dwoma popelninymi przeze mnie fotkami ksiezyca:)    post-2914-0-31771800-1387614314_thumb.jp   post-2914-0-54428100-1387614304_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wybrałeś na początek świetny, na pewno sprawi Ci dużo satysfakcji :) Pozostaje mi życzyć czystego nieba, o co pewnie w Wlk. Brytanii ciężko ;)?

Wiesz tez tak myslalem ,zanim nie przyjechalem do UK,w tej czesci Anglii, nie est tak zle z pogoda,teraz jest kilka fatalnych dni,ale to zima,pozniejnie jest tak zle,dzieks za post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wydaje Mi się, że najlepszym sposobem będzie umówienie się z Marvazem na przysłowiowego browarka i na żywo obgadanie tematu. A co do samej tuby do a-foto DS może być troszkę przydługawa ale zdecydowanie łącząc wizual z foto US na początek może być.

 

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i licze ze zostane bywalcem tego forum:)Moze jest ktos z okolic londynu kto chcialby podzielic sie swoja wiedza?

 

 

 

Hej. Z której części Londku pochodzisz? Miałem rok temu dokładnie taki sam teleskop jaki zakupiłeś, więc służę pomocą w razie czego. Teraz mam bardziej mobilny zestaw i jakbyś kiedyś miał ochotę wyjechać do Essex na nockę to możemy się umówić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak od siebie dodam, że jeśli o a-foto chodzi to zakup tego teleskopu to w zasadzie początek wydatków, bo na stronach piszą zazwyczaj, że już się nadaje i w ogóle jest najlepszy w swojej klasie cenowej, jakościowej i Bóg wie jeszcze jakiej, ale to już zależy od wyobraźni sprzedającego. Tylko, że te wydatki nikną przy satysfakcji i zadowoleniu jakie daje obserwowanie i robienie zdjęć. 

 

Pozdrawiam.

  • Like 1

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)