Skocz do zawartości

Ameryka Płn, Serce i Dusza - pierwsze podejścia


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze podejścia do klasyków astrofoto : C 50D + Zeiss Sonnar 135mm, Ameryka płn - 30 klatek po 120 sek. - chyba trochę za długie czasy, albo trochę źle ustawiony montaż był, na pełnej rozdzielczości wyszły spore kreski, nawet po zmniejszeniu fotki widać, że nierówne.

685596881_Ameryka-roztoki2.thumb.png.55593f96faa6dff732aa3a6b869890e0.png

 

Serce i Dusza - 30 klatek po 90 sek, sprzęt jak wyzej, pierwsza klatka mnie zaskoczyła bo nie wiedziałem, że te mgławice takie wielkie  i w sumie dość łatwe do wycelowania. Finalnie wydawało mi się, że lepiej wyjdzie, niestety są dość duże szumy (dziwne, przy galaktykach co wrzucałem wcześniej, na tych samych ustwieniach z tej samej nocki nie było takich szumów) , starałem się wyciągnąć bardziej te mgławice, ale wtedy też wychodza większe szumy i masakryczne tło. 

1206946156_Serceiduszawrzesie20214.thumb.png.171895276f70f8fd22db179a8bd04782.png

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Stiopa napisał:

Darki, biasy... No i zdecydowanie za mało materiału. Ile obiektów pstryknąłeś jednej nocy? Następnym razem rób jeden obiekt przez całą noc to i efekt będzie lepszy ?

Darki i biasy po 20 przynajmniej zawsze robię. Mi zestaw nie wytrzyma całej nocy - akumulatorki do napędu mam ze 3, ale zbyt długo nie trzymają, muszę też baterie do Canona dokupić. Najwiecej to tak zrobiłem 3 obiekty - ostatniej nocy - właśnie Serce i Duszę, M31 i M33 (w sąsiednim wątku). Wszystko po 30 x 90 sek. Cały wyjazd to kilka godzin było. Ogólnie za mało czasu pogody, zwłaszcza przy zestawie wyjazdowym i pracy zmianowej. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Charon_X napisał:

Mi zestaw nie wytrzyma całej nocy - akumulatorki do napędu mam ze 3, ale zbyt długo nie trzymają, muszę też baterie do Canona dokupić.  

Ha! Trzeba kombinować zasilanie, też tak miałem, że po dwóch godzinach padała mi bateria w Canonie. Zrobiłem skrzynkę zasilającą i mogę focić na pełnym obciążeniu dwie noce ok 11 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)