Skocz do zawartości

Rozpoczęte, testowe, problematyczne


Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie wrzucę rzeczy rozpoczęte  i takie, co do których nie ma mam pewności co poszło nie tak, licząc na porady. 

Na początek Great Onion Cebula, robiona z filtrem STC dualband, z pomocą apo 65q i  6d mod. Tylko półtorej godziny nad ranem,  w klatkach po 3 minuty, ale sezon uważam za otwarty.  Purystów  uprasza się o poprzestanie na miniaturce, bo w pełnej rozdzielczości widać, że szumi okrutnie przy tej ilości klatek.  ? Poza tym utonęło to łunie LP od strony Zakopanego, ale filtr zrobił co do niego należy. Na tym materiale będę ćwiczył łączenie RGB z materiałem pozyskanym z filtrem, który masakruje gwiazdki... 

m42stc.thumb.jpg.8f8327ac2a5dbaca00213b620f825b35.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto byłoby utworzyć jakis dział testowy dla fot testowych, niedopalonych,  mniej udanych, dla poczatkujacych itp. W głownej galerii to taki poziom wyśrubowany, że strach coś wrzucać, ale jak się nie wrzuci, to ciężko się dowiedzieć co poprawić. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Charon_X napisał:

Może warto byłoby utworzyć jakis dział testowy dla fot testowych, niedopalonych,  mniej udanych, dla poczatkujacych itp. W głownej galerii to taki poziom wyśrubowany, że strach coś wrzucać, ale jak się nie wrzuci, to ciężko się dowiedzieć co poprawić. 

W sumie nie wiem czy jest potrzeba tworzenia nowego działu. Na AP kto chce zakłada sobie temat z takimi fotami. Czemu tu nie miałoby być podobnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne z serii rozpoczętych - pewnie dozbieram jeszcze ze 2-3 godziny materiału. Na razie mamy 45x4 minuty z apo TS 65q i Canona 6d. Ciekawy obszar pogranicza - mrowie gwiazd, pyły, wodór... Pasowałoby tylko wyciągnąć go nieco więcej, ale ilość materiału nie puszcza, więc na razie jest tak

354080895_m52apov2.thumb.jpg.9cc420911f45f67a80a994ad488de807.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką optymalną długość pojedynczej ekspozycji pasowałoby zastosować do 6d, apo f/6.5 plus filterek dual band na nieco słabszych obiektach? Jakiś taki rozsądny kompromis między ilością sygnału a szumami niechłodzonej matrycy? Popełniłem ostatnio cosik koło 5 h Serca w klatkach po 300 s i delikatnie rzecz ujmując szału nie ma... A może to po prostu ilość materiału trzeba pomnożyć x2? 

803112637_heartstcbezdarkw5h.thumb.jpg.c555271b74002482486b2f578997766d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zmienił tytuł na Rozpoczęte, testowe, problematyczne

Dla porównania z materiałem z pierwszego posta (robionym z filtrem) wrzucam skromne 22x3 minuty czystego RGB, zrobionego nad ranem przy Księżycu po 3 kwadrze. Stack wyszedł znacznie mniej zaszumiony, ale to chyba żadna niespodzianka. Mam ochotę pomnożyć liczbę klatek x3, bo ta M 42 jednak fajna jest. ? Niestety dziś padło mi zasilanie, a nocka była więcej niż dobra.

PS Tak, krótkie ekspozycje po 30 na centrum będą zrobione. ? 

169395829_m42rgb22x3.thumb.jpg.a092936956ce1e88cae9ebb02e69a0eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)