Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wiem że na forum jest cała masa podobnych tematów ale postanowiłem spróbować... Więc mam do dyspozycji 1000 pln i chce kupić swój pierwszy w życiu teleskop:) Cel obserwacji to przede wszystkim planety i księżyc ale gromady gwiazd i mgławice też bym chciał zobaczyć troszke:) Czy za takie pieniądze da się kupić jakiś sensowny teleskop?Zastanawiam się nad tym http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=2564&lunety=Teleskop_Sky-Watcher_Synta_N-130/900_EQ-2_(SK1309EQ2)_+_ksi%B1%BFka_Astronomia_dla_Pocz%B1tkuj%B1cych_(zestaw) Jeśli macie jakieś lepsze propozycje to proszę o pomoc Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą to napisze spokojnie :)

Napisz dokładnie jakie masz warunki obserwacyjne (niebo) i jak daleko do miejsca, w którym będziesz obserwował ???

Wiesław - nie masz zwidów - nie umie 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIdka - spokojnie :) takie posty bedą się przewijać bez końca, po to jest forum i odpowiednie działy, aby zadać pytanie. Kolega nie pyta jaki teleskop za 100 czy 150 zł kupić, bo tego nie będę komentował, tylko chce wydać troszkę więcej, więc kwota jaką podał na start, na obserwacje, wydaje mi się za przystępną. Dobrze by było do kupić sobie jeszcze lornetkę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 pln to na początek dobra kwota ;) Zaczynałem od teleskopu, który podlinkowałeś. Od razu mówię, że szkoda kasy wydawać na takiego maluszka, na Delcie jest promocja i w tej kwocie masz nową Syntę 8' ;) Ale przede wszystkim najpierw poprzeglądaj giełdę, używka potrafi kosztować sporo mniej, wtedy zostają pieniądze na zakup jakiegoś lepszego okularu poza kitowcami ;)

SkyMaster 15x70, EQ5 synscan; 90/900 AZ-3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w trójmieście Obserwacje prowadził będę na tarasie w miarę  ciemne miejsce jak na miasto Wyjazdy po za miasto jak najbardziej :)

1. http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3207-synta-dobson-10-akcesoria/

2. http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=28308

3. http://astropolis.pl/topic/43404-synta-8-dobson/

Lub daj ogłoszenie na giełdach: Kupie Syntę 10 lub 8" na Dobsonie

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ubiegłeś mnie, chciałem właśnie mu zaproponować ażeby szukał używanej 8 lub 10  calówki.

 

Kolego o dziwnym nicku skiperomania. Zwróć tylko uwagę na rozmiary i wagę tych teleskopów. pierwszy to 20kg, ten drugi to już 30kg. Jeżeli masz auto i możliwość wypadów pod ciemne niebo szybko docenisz zalety dużego lustra!

 

Celuj w tą 10cio calówkę.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczą Ci zestawowe - oswój się z niebem, poczytaj ten poradnik i później dokupisz - Koledzy z forum pomogą :)

No i pogody Ci życzę po przyjściu sprzętu 8)

 

P.S. Ewentualnie do podziwiania Słonka dokup sobie oprawę na filtr oraz folię na wymiar do oprawy i poproś aby Ci zamontowali.

Ewentualnie - tu pojawiła- się ciekawa propozycja.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)