Skocz do zawartości

ASIA - next generation


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję Wam najnowszą generację Autonomicznego Systemowego Interfejsu Astrofotograficznego - w skrócie ASIA. I tu nieskromnie chciałem przypomnieć, że tą nazwę tak łudząco podobną do ASIAIR wymyśliłem w 2014 roku, jak pewna znana firma jeszcze nawet o tym nie myślała.
No ale ok, co jest nowinką w stosunku do poprzednich dwóch wersji?
Po pierwsze komputer. Słabiutki Q5030 zastąpiłem mocarnym HUNSN w obudowie przemysłowej z procesorem i3, pamięcią operacyjną 8 GB i dyskiem SSD 120 GB.
Jest też mniejszy od Q5030. Ma natywny port COM do obsługi montażu i cztery porty USB 3.0.
System operacyjny Win 10Pro realizuje funkcjonalność zdalnego pulpitu, co pozwala unikąć denerwujących podejrzeń od Team Viewera o niecne wykorzystanie ich własności intelektualnej.
Transfer plików przez Copy>Paste - nie przewiduję avikowania.

Podłączenie kabli do setupu to ok. 30 sekund.
Po drugie miniaturyzacja. Najnowsze wykonanie nie zawiera listwy dystrybucji zasilania 230 V - jest to realizowane na stałej łączówce.
Po trzecie - schowanie zasilacza do środka jako źródła ciepła. Ta walizka cały rok będzie stała na zewnątrz - pod dachem, ale w temperaturze zewnętrznej. A zasilacz to wspaniała grzałka ?
Na zewnątrz walizki pozostał natomiast router CPE 210. Pełni on podwójną rolę - jeśli jest w okolicy sieć WiFi ( tak jak na przykład na RODOS, gdzie mnogość sieci wymusza postawienie centralnego routera ) to działa jako karta WiFi o dużej czułości z anteną kierunkową. Natomiast tam, gdzie sieci nie ma - stawia własną sieć WiFi umożlwiając zdalną obsługę setupu.
Wymiary walizki to 400x250x100 mm.

IMG_1635.thumb.JPG.7675481e46b6a2bd09b1cb8bf3ccd0c4.JPG

IMG_1633.thumb.JPG.b716ad3dfe62155f1a2123ee0128f7da.JPG

IMG_1634.thumb.JPG.35d763aa400c8b12c98a68540e72d6ea.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, dopracowana  robota!, Myślę, że osobiście zrobiłbym to gniazdo chinch z boku (ja wiem, że całość będzie przechowywana pod dachem ale jakoś chyba czułbym się bezpieczniej) Mam pytanie skąd masz ten gruby oplot zabezpieczający kable? Jakoś nie trafiłem na coś podobnego (z drugiej strony specjalnie nie szukałem) Bardzo przyzwoicie to wszystko wygląda..

Edytowane przez Pawcio

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszła próbę czasu i doczekała się aktualizacji - elegancko ? A co do TV - to mnie już zbanowali ze trzy lata temu. Pisałem do nich kilka razy, to przepraszali, odblokowywali, a po kilku połączeniach znowu ban - pewnie jeden zespół blokuje, a drugi odpuszcza i tak sobie wyrabiają normy ? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobnie kilka lat temu TV kazało sobie kupić licencję - w tej chwili używam właśnie połączeń rdp, programu Anydesk lub UltraVnc

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oplot kupiłem na giełdzie w Warszawie, mogę poszukać na pewno mają sklep internetowy. Drogie to jak cholera.

Jolo- oni najwyraźniej szukają jelenia- co jakiś czas wmawiają Ci komercyjny użytek - a może kupi?

 

EDIT: proszę https://sklep.vega-tronik.eu/oplot-przewodow-30mm-czarny-szary-1m-p-8684.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A jak zasilasz PC? Nie wiem, czy dobrze widzę, ale chyba bezpośrednio z AC 230V?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)