Skocz do zawartości

NINA - problem z właściwym odczytem wilgotności i punktu rosy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po przesiadce z APT na NINę zauważyłem jeden błąd. Dane z Astrolinka są niewłaściwie odczytywane. Wilgotność wyświetlana jest jako punkt rosy i vice versa. Czy wiecie jak to naprawić?

64458713_Inkedninawilgotnosc_LI.thumb.jpg.3ab4d1cc6f5282163b8c68e5ccc0a7ec.jpg

 

Dzięki!

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje prawidłowo, ale mam wczesną wersję NiNa 1.10 HF1. Wersja sterownika od Jolo, to 6,5  ( 4 raz podchodzę do zapisania tego postu) ?

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez KrisQ
  • Thanks 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ja widzę, że mam wersję 6.2, ale to podaje tylko NINA. W panelu mam taką informację:

obraz.png.7d7626bfee201dc839a3888ed1b03f60.png

Jak to zaktualizować do 6.5?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ze strony Jolo, odpowiedni software jest już nowszy (zaznaczone na żółto). Ty już masz zainstalowane najnowszą wersję panelu, to nie instaluj ponownie. Jak rozpakujesz te zip'y z firmware to jest tam pdf z instrukcjami. Trzeba odłączyć od AstroLinka wszystko, podłączyć zasilanie i USB tylko. Nie włączaj Astrolinka ( CONNECT)! Uruchom plik  avrdudess, wybierz Presets - AstroLink 4 USB, wybierz  port COM i wgraj firmware. Pamiętaj, by zmienić  z ATmega 644P, na 644. Inaczej nie wgrasz nowego firmware. Najlepiej wciśnij (Detect), to znajdzie sam jaką masz kość EEPROM. Powodzenia.
I jeszcze info na temat tej zamiany wilgotności z punktem rosy...  Info od Jolo: W ostatnim sterowniku ASCOM był błąd i NINA pokazywała Dew point i Temperature na odwrót. Ale już jest ok 
Gdybyś miał jeszcze jakiś problem, to pisz do Jolo. Na pewno Ci pomoże.

 

 

 

 

soft.png

link_1.png

Edytowane przez KrisQ
  • Like 1
  • Thanks 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)