Skocz do zawartości

Poradniki od podstaw (PS, Pix i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Hey! Takie małe info co do moich planów związanych z poradnikami.

Jako, że mam zamiar przejść na Pix Insight to tutoriale z PS będą pojawiały się znacznie rzadziej. 

Moje obecne zamiary: 

- PS Ekspresowa naprawa zniekształconych gwiazd

- PS Łącznie jasnej i ciemnej fotki

- PS łączenie klatki H-alpha z LRGB/RGB

- Trochę tutoriali z DSS, Nebulosity itp. ( czyli obrobię wszystkie pomniejsze programy )

- Pix Insight oraz tutoriale związane z fotografią planet

 

Więcej do głowy mi już z PS'em do głowy nie przychodzi. 

:) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Tegom chciał" 8)  Między innymi ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio oglądałem dosyć ciekawy filmik o stackowaniu i podstawowej edycji zdjęć myślę, że może się komuś przydać ja dowiedziałem się dużo ale może to przez fakt, że dopiero zaczynam i nie wiem nic :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=e0JSTF8SGi4

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jestem z powrotem i zabieram się za nadrabianie! :)

Lista którą ostatnio zobowiązałem się zrobić: 

- PS łączenie klatki H-alpha z LRGB/RGB

- Trochę tutoriali z DSS, Nebulosity itp. ( czyli obrobię wszystkie pomniejsze programy )

- Pix Insight oraz tutoriale związane z fotografią planet

Wpadłem na pomysł, że może zrobię program nauczający o gwiazdozbiorach i ich historii?

Poza wizualistami myślę, że dla astrofotografów byłoby to ciekawe, chętnie usłyszę Waszą opinię :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł, że może zrobię program nauczający o gwiazdozbiorach i ich historii?

Poza wizualistami myślę, że dla astrofotografów byłoby to ciekawe, chętnie usłyszę Waszą opinię :)

Alan - a jak Byś to widział po swojemu - szablonik jakiś, wtedy nasuną się jakieś opinie i sugestie zwłaszcza od gwiezdnych Specjalistów :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tutki maja być dla m.in. astrofotografów i opisywać gwiazdozbiory to może zamieścić małe info co czym najlepiej focić (filtry, preferowany setup dla obiektu itp.). Powstanie wówczas dla astrofotografów coś na kształt Tabeli Wimmera (rewelacyjna sprawa).

Zawsze zastanawiam się czy mając niewiele czasu na sesję użyć filtra L czy też Ha? Częściowo sprawę rozwiązują cykle w "Astronomii" np. ciekawe obiekty mgławicowe w danym miesiącu, reszta w literaturze lub dla młodszych: w necie. Ale gdyby zebrać to do kupy, to byłaby to wielka rzecz (kupa szczęścia).

 

Rzucam pomysł i życzę powodzenia

  • Like 3

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł Radku 8)

Jak, czym i dlaczego, mamy w opracowaniu Jacka Bobowika - ,,Od laika... " a to... Był by bestseler :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
  • 1 rok później...

Mogło się zdawać, że porzuciłem temat, ale nic bardziej mylnego :) Po prostu od dawna nie informowałem o zmianach na kanale.

Chyba będę musiał się trochę przerzucić na zagraniczne fora, jak ktoś zna godne polecenia to niech da znać.
Jako, że spośród około 25 tyś wyświetleń tylko 30% jest z Polski to zdecydowałem się prowadzić kanał dwujęzyczny (tak jak zawsze) ALE od pewnego czasu staram się go prowadzić po ANGIELSKU z ew. polską wersją dodaną obok.
O tym jak to rozpoznać przed włączeniem napiszę poniżej. 

Jutro zajmę się uporządkowaniem tego tematu jeśli moderatorzy mi pomogą, a na dziś mogę przedstawić, że zaszły następujące zmiany:
?Uaktualniłem opisy pod każdym filmem - teraz widać bardzo wyraźnie najważniejsze przekazy oraz tytuł piosenki jakiej użyłem. 
?Uaktualniłem tytuły filmów - tam gdzie głównym językiem jest polski ( z angielskimi napisami ) to tytuł jest po polsku z dodatkiem PL/ENG
?Uaktualniłem miniatury filmów - są bardziej przejrzyste, obowiązuje jeden schemat na każdą serię. Jeśli używam tam polskiego z angielskimi napisami to są dwie flagi na miniaturce. 
?Niedługo nagram też wersję wszystkich zrobionych już poradników, ale tylko po angielsku.
?Usunąłem wszystkie denerwujące adnotacje. 
?Pogrupowałem filmy na bardziej specyficzne playlisty, także według języka, którym w filmie operuję. 
?Jak dojedzie do mnie nowy sprzęt i już go opanuję to zamierzam nagrać filmy po angielsku(również mogę dodać wersję polską) o rozkładaniu sprzętu, funkcjonowaniu programów etc. - coś co było dla mnie niegdyś nie lada problemem, a w wersji filmowej było praktycznie niedostępne (nawet ciężko było o pisemną). 
?Usunąłem filmy na których ciążyły prawa autorskie muzyczne, gdyż niektóre kapele znalazły menadżerów i dodam je na nowo pod innymi linkami - do tego będę potrzebował w najbliższym czasie pomocy moderatora aby to posprzątać. 
?Zmieniłem tagi filmów, aby filmy można było łatwo wyszukać klucząc nawet obok tytułów. 

Podsumowując TL;DR : Nowe filmy po angielsku, z wersją polską dla chętnych. O wiele większa czytelność, uporządkowanie i prostota kanału. Ogromne zmiany i wielki nakład pracy, ale wątpię aby były zauważalne dla użytkowników FA. 

Bardzo mnie to cieszy, że udało się nam (forumowiczom) zwiększyć zakres pomocy dla początkujących, bo porównując z tym jak ja zaczynałem w wieku 8/9 lat to jest totalne niebo a ziemia i patrząc po osobach uczących się to zbieranie wiedzy niegdyś pięcioletniej zajmuje im rok. Można otworzyć wirtualnego szampana. :))

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do podsyłania mi waszych sugestii oraz udostępniania początkującym w/w kanału ;)
Z góry chciałem podziękować Jackowi E. za wielką pomoc w tworzeniu tego działu na FA oraz Alienowi za podsyłanie przydatnych rzeczy, który zresztą był jednym z pierwszych wolontariuszy pomocy astrofoto. 

PS. W załącznikach podsyłam obecne schematy miniaturek. 

Pix1.jpg

PS1.jpg

Syma.jpg

plejadys.jpg

plejadyssl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Jasne, aczkolwiek jest to trochę szerszy temat. Póki co mam pełno roboty, więc zanim dojdę do tego aspektu może zająć pewny okres czasu. 
Obecny plan to nagrać całą serię PS i PIX po angielsku. Potem zajmę się Ha (póki co sam się tego uczę z nową kamerą). 
Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 9 miesięcy później...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)