Skocz do zawartości

Szczeciński oddział PTMA


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem odpowiedź od Janusza. Spokojnie mozna zgłosić adres wybranego prezesa jako adres oddziału i później ewentualnie (nie ma takiej konieczności) zmienić.

 

Admiral napisał o starym oddziale w Hetmanie a co powiecie na rozpoczęcie działalności właśnie w Hetmanie. Ostatnia siedziba starego i spotkanie założycielskie nowego oddziału.

Tam jest teraz jakać klubokawiarnia. Można by sprawdzić czy dałoby się tam zorganizować nasze pierwsze spotkanie. Co Koledzy na to ?

 

A może ktoś ma inny ciekawy pomysł ?

 

Zielu, fajnie że  masz takie możliwości. Daj znać gdy dowiesz się czegoś konkretnego. A jeżeli chodzi o stronę to chyba wystarczy jak podamy adres i potem do zarejestrujemy, np ptma.szczecin.pl (w domenie szczecin.pl będzie taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Janusza. Spokojnie mozna zgłosić adres wybranego prezesa jako adres oddziału i później ewentualnie (nie ma takiej konieczności) zmienić.

 

Admiral napisał o starym oddziale w Hetmanie a co powiecie na rozpoczęcie działalności właśnie w Hetmanie. Ostatnia siedziba starego i spotkanie założycielskie nowego oddziału.

Tam jest teraz jakać klubokawiarnia. Można by sprawdzić czy dałoby się tam zorganizować nasze pierwsze spotkanie. Co koledzy na to ?

 

A może ktoś ma inny ciekawy pomysł ?

 

Zielu, fajnie że  masz takie możliwości. Daj znać gdy dowiesz się czegoś konkretnego. A jeżeli chodzi o stronę to chyba wystarczy jak podamy adres i potem do zarejestrujemy, np ptma.szczecin.pl (w domenie szczecin.pl będzie taniej)

Jeżeli chodzi o domenę, to ja płacę za astrofotografia.szczecin.pl jakieś 30 zł rocznie. Dostawcą domeny jest active24.pl. :)

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz, poproszę Cię jako inicjatora i pomysłodawcę projektu o tymczasowe wskazanie swojego prywatnego adresu dla PTMA,

zostanie on szybko zmieniony na rzeczywistą lokalizację naszych spotkań w ramach oddziału, jako oddziału organizacji o osobowości prawnej.

Zawsze można podpytać jak to formalnie ma być, mecenasi są wśród nas.

Tempo projektu jest zachwycające, przejdziemy procedury i skupimy się na tym co jest sednem: wszechświat i jakim on jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz, poproszę Cię jako inicjatora i pomysłodawcę projektu o tymczasowe wskazanie swojego prywatnego adresu dla PTMA,

zostanie on szybko zmieniony na rzeczywistą lokalizację naszych spotkań w ramach oddziału, jako oddziału organizacji o osobowości prawnej.

Zawsze można podpytać jak to formalnie ma być, mecenasi są wśród nas.

Tempo projektu jest zachwycające, przejdziemy procedury i skupimy się na tym co jest sednem: wszechświat i jakim on jest :)

Paweł, spokojnie wszystko ustalimy na spotkaniu załozycielskim.

Teraz miejsce spotkania.  To Hetman ?

Paweł, czy mógłbyś się zorientować jak wygląda to miejsce pod kątem czy da się tam zorganizować tam spotkanie ?

Można też próbować szukać jakiejś sali konferencyjnej, koszty wynajęcia na kilka godzin nie są wysokie. We wtorek spróbuję czegoś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dobre, a co do siedziby to się zgadza na pewno trza będzie szukać gdzie indziej. Choć z drugiej strony siedziba i taka kopułka - za piękne aby było prawdziwe.  :)

Cześć koledzy, jak wielu z Was wie, jestem zupełnie nie doświadczonym amatorem który dodatkowo obarczony jest rodzinnym  prowadzeniem dużej hodowli bydła co zajmuje mi wiele czasu i uwagi. Swoje dotychczasowe doświadczenia ująć mogę skrótowo w kilku punktach:

1. reaktywacja i dostosowanie do własnych potrzeb zakupionego "z odzysku" sprzętu astro fotograficznego opartego na Canonach, wielu montażach i teleskopach

2. nauka tradycyjnej "nawigacji" gwiezdnej i odnajdywania obiektów w/g mapy nieba lub posiłkując się programem Stellarium

3. zrozumienie podstaw obróbki materiału z sesji fotograficznych przy zerowej znajomości języków obcych a opierając się zwykle na tutorialach pisanych dla "znających temat......"

4. budową własnego obserwatorium w celu wykorzystania każdej chwili gdy niebo jest czyste, najpierw na poddaszu domu mieszkalnego a później po stwierdzeniu że brak jest stabilności podłoża - na zewnątrz, w ogrodzie pod lasem.

Moje nie udolne próby wsparł swoją wiedzą i doświadczeniem Tadeusz, forumowy "statek" i od tej pory co nieco już drgnęło.

Warunki mam świetne, a braki w  znajomości podstaw mam nadzieję nadrobić w Waszym towarzystwie podczas spotkań w TPMA do którego mam nadzieję że mnie przyjmiecie chociaż niewiele będę w stanie wnieść jako "wpisowe".

Zgłaszam się na ochotnika. Waldek. (wwaldek 1947)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Paradox
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. Statek
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10 - 14 - 5 osób od Paradoxa
15. Robert Górski
16. wwaldek 1947
17,  Piotr Sosnowski
18. Jerzy Cichosz
19. Tomasz Sęsoła
20. Jacek2
21. Ossek
22 maksiu
23. Piotr Kodymow
24. qbanos
25. 8min
26. Ignisdei
27. Zielu
28. harD

Lornetka Delta Optical StarLight 15x70 Adapter Statyw fotograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem, jeszcze wczoraj w godzinach po południowych dzwonił do mnie Tadeusz  z propozycją utworzenia oddziału, poprosiłem żeby mnie zapisał także no i proszę jestem zapisany gdyż dzisiaj rano sam zgłosiłem również swoją kandydaturę, a że jestem tak obyty z komputerem że bez problemu skaczę ze strony pierwszej na czwartą skończyło się to podwójnym wpisem Waldemar Lipski i wwaldek 1947 to ta sama skromna osoba i jeszcze nie oficjalny członek a już się pcha na dwa fotele. Sorry za zamieszanie, popraw Pawle proszę pozostanę przy nicku wwaldek 1947 - w końcu jest tam zawarta bardzo ważna wiadomość,- data moich narodzin więc chyba wiek usprawiedliwi nieco roztargnienie?

Pozdrawiam Waldek.

 

1. Paradox
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. Statek
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10 - 14 - 5 osób od Paradoxa
15. Robert Górski
16. wwaldek 1947
17,  Piotr Sosnowski
18. Jerzy Cichosz
19. Tomasz Sęsoła
20. Jacek2
21. Ossek
22 maksiu
23. Piotr Kodymow
24. qbanos
25. 8min
26. Ignisdei
27. Zielu
28. harD

 

Waldku - prośba spełniona - jesteś wwaldek 1947 - z Poważaniem moderator. (Jacek z Ustki - znamy się :) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopisuję Ignisa

 

26. Ignisdei

 

 

Dzięki ;D , możecie mnie traktować jako honorowego członka albo członka-nie rezydenta ;)

 

A tak naprawdę wole by moja składka roczna zasilała oddział ludzi mi bliskich , związanych z  forum -wiem że zostaną dobrze wykorzystane! Tak jak pisałem mój udział w życiu Oddziału z racji odległości z Obornik do Szczecina będzie raczej  "honorowy" ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Paradox

2. Roofer

3. Admiral_M

4. Kuato

5. Alien

6. Statek

7. Artir

8. -z-

9. Sagi

10 - 14 - 5 osób od Paradoxa

15. Robert Górski

16. wwaldek 1947

17,  Piotr Sosnowski

18. Jerzy Cichosz

19. Tomasz Sęsoła

20. Jacek2

21. Ossek

22 maksiu

23. Piotr Kodymow

24. qbanos

25. 8min

26. Ignisdei

27. Zielu

28.harD

29.Azar4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;D , możecie mnie traktować jako honorowego członka albo członka-nie rezydenta ;)

 

A tak naprawdę wole by moja składka roczna zasilała oddział ludzi mi bliskich , związanych z  forum -wiem że zostaną dobrze wykorzystane! Tak jak pisałem mój udział w życiu Oddziału z racji odległości z Obornik do Szczecina będzie raczej  "honorowy" ;D

Zawsze można próbować wykorzystać technikę i będziesz dołączał do nas przez Skype-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urealnienia bieżących deklaracji członkostwa w szczecińskim Oddziale PTMA pozwolę sobie zaktualizować listę.

Zaprosiłem parę osób z regionu zainteresowanych astronomią nieuczestniczących jednak w FA, dopiszę, jak potwierdzą akces.

I tak szybko poszło. Aż tak, że oceniałbym docelową liczbę uczestników na 50 osób nawet.

Koniecznie trzeba się odwołać do członków szczecińskiego PTMA z XX w.

I fajnie, że Admin FA uczestniczy z Wielkopolski też.

 

1. Statek
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. ParadoX
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12,  Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż należę do PTMA Oddział Warszawie, to jak zobaczyłem ten temat, ucieszyłem się bardzo i to bardzo, bo świetnie by było mieć taką placówkę, blisko, chociaż działa PTMA w Krośnie i w sumie mam bliżej jak do Warszawy, to wybrałem Warszawę, ponieważ jak sami wiecie była i jest mi bliska sercu i nie tylko, nie będę się przepisywał nigdzie, ale chciałem Wam wszystkim pogratulować no i oczywiście, życzyć, aby jak najlepiej się Wam układało no w sumie nam, bo to nie ważne, kto gdzie należy do PTMA czy to Warszawa, Kraków, Śląsk itd. Ważne, że należymy do PTMA, i to, co w nosimy, oraz to, co robimy. A tak no cóż powodzenia. Fajowo wiedzieć, że ma się kolegów w PTMA w całym naszym Kraju, łał wspaniale. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mówię, ale jak jest jeszcze ktoś ze Szczecina i okolic do zapraszam do wspólnej reaktywacji Szczecińskiego PTMA, również zapraszam tych starszych byłych członków.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ja :) ...

 

 1. Statek
 2. Roofer
 3. Admiral_M
 4. Kuato
 5. Alien
 6. ParadoX
 7. Artir
 8. -z-
 9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12,  Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4

25. RyBi

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem kontakt z opiekunem obserwatorium przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Techologicznym dr Januszem Typkiem.

Dr Janusz Typek zgodził się na udostępnienie sali na nasze spotkanie założycielskie.

Uzgodniliśmy termin - sobota 18 stycznia 2014 godzina 15:00

Miejsce:  
ZUT Budynek Miedzywydzialowy
Aleja Piastow 48

sala seminaryjna Instytutu Fizyki ZUT, VII pietro, p. 726

 

Obecność Wszyskich którzy dopisali się do listy obowiązkowa :)

 

W nowym oddzielnym wątku napiszę jeszcze raz ogłoszenie o spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to mój głos się nie liczy, bo oficjalnie należę do PTMA Warszawa i z chwilą powstania PTMA Szczecin mam przesłać pismo o przeniesienie mnie do PTMA Szczecin tak w skrócie mi napisał Janusz. Tak że deklaracji i innych papierków nie wypełniam. Jak co podpytaj jeszcze Janusza ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 7 piętro to pewnie okolice kopuły obserwacyjnej? Jak słyszałem niedziałającej - na razie ;)

Dokładnie tak. Kopuły nie da się niestety otworzyć :(.  Może się uda wyjść na taras. Byłem tam kiedyś ale teraz nie pamiętam czy jest tam wystarczająco duzo miejsca żeby zrobić fotkę grupową pod kopułą, zobaczymy na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szczecińscy Miłośnicy Astronomii :)

W Szczecinie brakuje miejsca gdzie ludzie interesujący się astronomią mogliby się spotkać, poszerzyć swoją wiedzę na prelekcji tematycznej, podyskutować o aktualnych wydarzeniach i wymienić poglądy.

Spotykamy się nieregularnie pod niebem ale tylko gdy jest pogoda.

 

Co powiecie na pomysł utworzenia szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii ? (Alien jak przeglądałem stare wątki astromaniaka już kilka lat temu wrzucał taką propozycję ale nie było odzewu)

Jako zorganizowana grupa moglibyśmy się regularnie spotykać i organizować:

    - prelekcje tematyczne przygotowywane przez nas dla nas i innych zainteresowanych,

    - warsztaty astrofotograficzne,

    - spotkania obserwacyjne na polanie w Glinnej, na wypadach do Zatomia albo gdzieś w ciemniejszym miejscu w centrum Szczecina

Można zająć się popularyzacją astronomii wśród młodzieży (np. zaproponować szefostwu szczecińskiego Pałacu Młodzieży utworzenia kółka astronomicznego i tym samym zorganizować sobie siedzibę)

Myślałem też nad uruchomieniem projektu grupowego poszukiwania supernowych i innych nowych, nieodkrytych obiektów. Jest u nas kilku doświadczonych astrofotografów. W grupie na umówionym spotkaniu lub każdy na swojej miejscówce można "podzielić się niebem" i polować na nowe obiekty.

Rybiego "kręcą" gwiazdy zmienne, Aliena też zaczyna kręcić fotometria.

Astronomia to tak szeroka dziedzina wiedzy, że każdy będzie mógł się zrealizować zgłaszając propozycję, a poprzez pracę w grupie osiągnięcie ciekawych efektów będzie łatwiejsze.

 

Skontaktowałem się w tej sprawie z Januszem Wilandem. Dowiedziałem się od niego, że żeby utworzyć nowy oddział musimy zebrać się na spotkaniu inicjującym w ilości minimum 25 osób (Janusz napisał mi że na najbliższym spotkaniu Zarządu zgłosi wniosek o wprowadzenie zmiany do statutu PTMA o zmniejszenie wymaganej liczby osób wymaganych do założenia oddziału)

Dalsza procedura jest dosyć prosta, protokół z zebrania inicjującego trzeba wysłać do Zarządu Głównego i oddział się zawiązuje.

Tak więc proszę wszystkich mieszkańców Szczecina i okolic o wpisywanie w tym wątku swojego zainteresowania tym pomysłem.

Mam nadzieję że nazbiera się wystarczająca liczba osób do założenia naszego, szczecińskiego oddziału PTMA.

Pozdrawiam

Tadek

Witaj. To bardzo cenna inicjatywa. Dopisuję się do niej. Chętnie wezmę udział w spotkaniu założycielskim. Zatom pozdrawia szczecińskich miłośników astronomii i przyłącza się do szczecińskiego oddziału (na razie w liczbie osób  1, ale może będzie nas więcej). 

Zbyszek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Statek!
Czy po spotkaniu, będziemy celebrować udane (mam nadzieję) zawiązanie oddziału? Bo jakby okazało się, że chcemy gdzieś wyjść, to dla większej ilości osób warto coś zarezerwować wcześniej, wszak to sobota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. To bardzo cenna inicjatywa. Dopisuję się do niej. Chętnie wezmę udział w spotkaniu założycielskim. Zatom pozdrawia szczecińskich miłośników astronomii i przyłącza się do szczecińskiego oddziału (na razie w liczbie osób  1, ale może będzie nas więcej). 

Zbyszek

Świetnie, że dołączasz do nas (dla niewtajemniczonych dodam, że Zbyszek Eleic to właściciel Domku pod lasem w Zatomiu)

 

 1. Statek

 2. Roofer

 3. Admiral_M

 4. Kuato

 5. Alien

 6. ParadoX

 7. Artir

 8. -z-

 9. Sagi

10. Robert Górski

11. wwaldek 1947

12,  Piotr Sosnowski

13. Jerzy Cichosz

14. Tomasz Sęsoła

15. Jacek2

16. Ossek

17. maksiu

18. Piotr Kodymow

19. qbanos

20. 8min

21. Ignisdei

22. Zielu

23. harD

24. Azar4

25. RyBi

26. Eleic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Statek!

Czy po spotkaniu, będziemy celebrować udane (mam nadzieję) zawiązanie oddziału? Bo jakby okazało się, że chcemy gdzieś wyjść, to dla większej ilości osób warto coś zarezerwować wcześniej, wszak to sobota.

:)

I tu zadanie dla Paradoxa, żeby zorganizował Colorado na Wałach Chrobrego na godzinę 19:00 :)

(jeżeli da się takie coś załatwić na sobotni wieczór)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)