Skocz do zawartości

Szczeciński oddział PTMA


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyłam garść świeżych informacji :)

 

Rozmawiałem z Januszem Wilandem na temat osobowości prawnej, KRS, pozyskiwania środków.

 

Osobowość prawną ma organizacja jako całość. Reprezentuje ją Zarząd Główny. My jako oddział nie mamy osobowości prawnej, nie musimy się rejestrować w KRS, nie potrzebujemy księgowego.

Nie ma problemów ze sponsorami. Sponsor wpłacając darowiznę na rachunek bankowy Zarządu Głównego może wpisać w tytule, że jest to darowizna na rzecz naszego oddziału i Zarząd Główny nam ją przekaże.

Dzięki temu nie musimy się zamartwiać sprawami przyziemnymi i możemy się skupić na sprawach wyższych :)

Tak całkiem lekko nie będzie, bo jednak uproszczoną buchalterię będziemy i tak musieli prowadzić,

 

Jeszcze jedna sprawa o jaką zapytałem to status Aliena i Ignisa.

Alien i Ignis mogą w pełni uczestniczyć w zebraniu założycielskim, od razu wejść w listę członków oddziału i uczestniczyć w wyborach. Po zapisaniu się no nas wystosują do Janusza pisemną prośbę o skreślenie z listy członków Oddziału Warszawskiego podając jako powód przejście do naszego oddziału.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie obecny stan rzeczy - maksymalnego uproszczenia formy stowarzyszenia - dzięki temu wiele naszej pary zamiast w tzw. gwizdek, będzie szło - że tak powiem - w Kosmos :)

  • Like 1

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że wszystko jest na dobrej drodze, aby powstał nowy prężny Oddział PTMA. Za 5 lat będziemy mam nadzieję wspólnie obchodzić 100-lecie naszego Towarzystwa :)

 

Przy okazji czytając niektóre tutaj posty wyjaśnię sprawę opłat.

 

składka roczna normalna 50 zł

składka rocnza ulgowa 40 zł - należy się: uczniom, studentom, emerytom, rencistom, inwalidom i prenumeratorom URANII+PA

URANIA+PA - roczna opłata z dostawą do domu 40 zł

URANIA+PA - roczna opłata - wysyłka zbiorowa na adres siedziby Oddziału - 30 zł - odbiór osobisty w siedzibie

wpisowe 5 zł

 

Jeśli chodzi o legitymację to pierwszy swój egzemplarz dostajemy gratis. Jeśli ulegnie ona zniszczeniu lub zgubieniu to wtedy za duplikat opłata 2 zł.

 

Tak więc możemy wymienić kilka typowych przypadków:

 

Wpisowe+składka roczna normalna = 55 zł

Wpisowe+składka roczna + URANIA odbiór w siedzibie - 75 zł (co wychodzi tylko 20 zł za URANIĘ!!! w porównaniu do poprzedniej opcji)

Wpisowe+skladka roczna + URANIA z wysyłką do domu - 85 zł

wpisowe+składka roczna ulgowa = 45 zł

 

Zdzisław i Robert proszę o wysłanie do mnie pisemnej prośby o wykreślenie z listy członków O/W-wa w związku z włączeniem się w szeregi członków Oddziału PTMA Szczecin.

 

Po Waszym pierwszym zawiązaniu się protokoły z tego zebrania i wykazem imiennym władz Oddziału w wersji papierowej wyślijcie do ZG PTMA do Krakowa, a do mnie wyślijcie informację, że sie udało i poproszę o adres waszej strony internetowej to od razu wstawię informację o tym fakcie na stronie www.ptma.pl   Także chciałbym dostać krótką informację o założeniu Waszego nowego Oddziału z wybranymi władzami. którą umieszczę w aktualnościach na tej głównej stronie PTMA. 

 

Powodzenia :)

  • Like 2

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że wszystko jest na dobrej drodze, aby powstał nowy prężny Oddział PTMA. Za 5 lat będziemy mam nadzieję wspólnie obchodzić 100-lecie naszego Towarzystwa :)

 

Przy okazji czytając niektóre tutaj posty wyjaśnię sprawę opłat.

 

składka roczna normalna 50 zł

składka rocnza ulgowa 40 zł - należy się: uczniom, studentom, emerytom, rencistom, inwalidom i prenumeratorom URANII+PA

URANIA+PA - roczna opłata z dostawą do domu 40 zł

URANIA+PA - roczna opłata - wysyłka zbiorowa na adres siedziby Oddziału - 30 zł - odbiór osobisty w siedzibie

wpisowe 5 zł

 

Jeśli chodzi o legitymację to pierwszy swój egzemplarz dostajemy gratis. Jeśli ulegnie ona zniszczeniu lub zgubieniu to wtedy za duplikat opłata 2 zł.

 

Tak więc możemy wymienić kilka typowych przypadków:

 

Wpisowe+składka roczna normalna = 55 zł

Wpisowe+składka roczna + URANIA odbiór w siedzibie - 75 zł (co wychodzi tylko 20 zł za URANIĘ!!! w porównaniu do poprzedniej opcji)

Wpisowe+skladka roczna + URANIA z wysyłką do domu - 85 zł

wpisowe+składka roczna ulgowa = 45 zł

 

Zdzisław i Robert proszę o wysłanie do mnie pisemnej prośby o wykreślenie z listy członków O/W-wa w związku z włączeniem się w szeregi członków Oddziału PTMA Szczecin.

 

Po Waszym pierwszym zawiązaniu się protokoły z tego zebrania i wykazem imiennym władz Oddziału w wersji papierowej wyślijcie do ZG PTMA do Krakowa, a do mnie wyślijcie informację, że sie udało i poproszę o adres waszej strony internetowej to od razu wstawię informację o tym fakcie na stronie www.ptma.pl   Także chciałbym dostać krótką informację o założeniu Waszego nowego Oddziału z wybranymi władzami. którą umieszczę w aktualnościach na tej głównej stronie PTMA. 

 

Powodzenia :)

Proszę wszystkich o zapoznanie się z postem Janusza bo będziemy musieli się zdeklarować w sobotę i dopiąć na ostatni guzik.

Mam nadzieję że nikogo nie zabraknie na oficjalnym spotkaniu w sobotę. Liczymy też na frekwencję podczas jutrzejszego luźnego spotkania na Wałach Chrobrego http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3685-ptma-oddzial-szczecin-zebranie-zalozycielskie/?p=52557 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tem wszystkim, co to w głowie zachodzą, co uczynić z pokusą prenumeraty, najsamprzód proponować ośmielę, oblicze swe zwrócić na początki czasopisma w międzywojennym okresie.

Pozatem pierwszy numer Uranii z 1922r. zacnym językiem napisany :)

urania_1922_01 - ZIP

  • Like 2

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacnie Jarosław,

uważam, ze Urania i Astronomia Amatorska są obowiązkowe a po porównaniu paru zbieżnych numerów uważam, że się uzupełniają i dublują tylko w doniesieniach o istotnych zdarzeniach

w dynamicznym wszechświecie ale z perspektywy czasu naszego życia jakże statycznym jednak...

Deklaruję preumeratę Uranii, najchętniej przez odbiór w naszym zawiązującym się Oddziale PTMA. Szkoda, że Iran i Irak niczego nie wydaje, byli liderami naszej astro - obserwacyjnej ery ...

PS. Lubię papier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tem wszystkim, co to w głowie zachodzą, co uczynić z pokusą prenumeraty, najsamprzód proponować ośmielę, oblicze swe zwrócić na początki czasopisma w międzywojennym okresie.

Pozatem pierwszy numer Uranii z 1922r. zacnym językiem napisany :)

urania_1922_01 - ZIP

Fajna, ale aż tak się nie zmieniła od tamtych czasów ;) Więcej astronomii chyba wtedy  było ! :P

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Statek
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. ParadoX
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12, Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4
25. RyBi
26. Eleic
27. 21szpak

28.Destiny

29. Andrzej Armiński

30. KrysRys *

 

(w PTMA od 1986 roku)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

...

30. KrysRys *

 

(w PTMA od 1986 roku)

 

Witaj KrysRys,

fajnie, że do nas dołączasz :)

Napisz mi na PW swoje imię i nazwisko to przygotujemy dla Ciebie  identyfikator.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Wysłałem wniosek nawet o wydanie legitymacji PTMA - pół roku temu z resztą, szczęście, że chociaż zaprenumerowana Urania przychodzi ;-D Tyle na ile to potrzebne, że ludzie inaczej patrzą na kogoś kto przynależy do jakiejś zorganizowanej grupy i przychylniej podchodzą do wszelkich inicjatyw.

 

 

Pozdrawiam. Marek.

 

Marku,

Napisz mi na maila (jawil at astrojawil.pl) jak brzmiał Twój wniosek o wydanie legitymacji. Do którego Oddziału PTMA należysz? Jeśli wysyłałeś przelew to co na nim napisałeś?

Chcę to wyjaśnić do końca.

 

Jeśli w danym miejscu nie ma oddziału terenowego PTMA to PTMA Warszawa zaprasza do siebie: tutaj jest to bliżej opisane :  http://ptma.pl/blog/kontakt-2/

Pozdrawiam

Janusz

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Droga społeczności, Mam na imię Marcin, jestem nowy.
Chwała prasie lokalnej, w której przeczytałem dziś o Waszych planach odnośnie PTMA Sczecin. Bardzo chętnie do Was dołączę jeśli znajdzie się jutro jeszcze jedno wolne miejsce. 
Pozdrowienia
Marcin B. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Droga społeczności, Mam na imię Marcin, jestem nowy.

Chwała prasie lokalnej, w której przeczytałem dziś o Waszych planach odnośnie PTMA Sczecin. Bardzo chętnie do Was dołączę jeśli znajdzie się jutro jeszcze jedno wolne miejsce. 

Pozdrowienia

Marcin B. 

Cześć Marcin super i Zapraszamy serdecznie w sobotę na spotkanie założycielskie !

  • Like 1
Lornetka Delta Optical StarLight 15x70 Adapter Statyw fotograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest odzew na notatkę prasową :)

 

Dopisujemy Cię Marcin_B do listy :)

 

1. Statek
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. ParadoX
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12, Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4
25. RyBi
26. Eleic
27. 21szpak

28.Destiny

29. Andrzej Armiński

30. KrysRys *

31. Marcin_B

 

(w PTMA od 1986 roku)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko "sięga" oddział PTMA Szczecin, mieszkam koło Szczecinka i czy trzeba jakieś warunki spełnić, zeby być czlonkiem PTMA? Pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych warunków spełniać Ja do tych czas należałem do PTMA Warszawa ;) wypełniasz deklarację opłacasz odpowiednie składki i wsio. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecinek to prawie jak Szczecin tylko trochę mniejszy ;) :)

Jeżeli chcesz się do nas przyłączyć to zapraszamy. To czy daleko czy blisko to zależy tylko od Ciebie.

Trochę będziesz miał daleko ale na spotkania zwykłe nie ma obowiązku przyjeżdżać, będziesz mógł uczestniczyć w tych spotkaniach które Cię szczególnie zainteresują.

To pierwsze spotkanie jest ważne bo musi na nim być te 25 osób, jeżeli do nas dołączysz już teraz to będzie super ale gdybyś nie dał rady to spokojnie będziesz mógł dołączyć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by tak ek  wyciął ze swojego miasta  ???  to całkiem by był Wasz 8)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się ma do formalności, ale Szczecin to miasto wojewódzkie, a jeśli chodzi o zasięg PTMA Szczecin to chyba w zachodniopomorskim nie ma żadnego innego oddziału.

 

Przy okazji, mam jutro dwa wolne miejsca w aucie, wyjeżdżam około 14.15 z Bukowego ;-)

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozchodzi się czy jest sens się zapisywać jeśli nie będzie się brało aktywnego udziału w PTMA, bo na razie ciężko będzie mi dotrzeć na jakies spotkania do Szczecina:/

przemyślałem sprawę i nie ma to na razie sensu zapisywać się tylko po to, żeby "być". Może, kiedyś powstanie filia PTMA w Szczecinku ;) Powodzenia i wytrwałości życze:)

Edytowane przez Perseus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozchodzi się czy jest sens się zapisywać jeśli nie będzie się brało aktywnego udziału w PTMA, bo na razie ciężko będzie mi dotrzeć na jakies spotkania do Szczecina:/

przemyślałem sprawę i nie ma to na razie sensu zapisywać się tylko po to, żeby "być". Może, kiedyś powstanie filia PTMA w Szczecinku ;) Powodzenia i wytrwałości życze:)

Perseus,

Rozważ jeszcze raz ewentualność zapisania się do PTMA Szczecin. Mamy ze sobą łączność internetową i z powodzeniem możesz realizować statutową działalność popularyzatorską na swoim terenie, czego nie będą w stanie przeprowadzić koleżanki i koledzy ze Szczecina. Naprawdę wystarczy, że ze dwa razy w roku spotkasz się ze swoimi na wspólnych zlotach obserwacyjnych, a tak kontakt będziesz miał na tym forum niemal non stop. Nie rezygnuj z tego.

Tylko tak przypominam, że członkowie PTMA mają zniżki 7% w sklepach Delta Optical, teleskopy.pl i astromarket. Wystarczy, że kupisz sobie jakiś teleskop, czy refraktor i z nawiązką masz zwrócone koszty składki rocznej.

  • Like 1

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie dla mnie zrobić identyfikator :)

 

1. Statek
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. ParadoX
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12, Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4
25. RyBi
26. Eleic
27. 21szpak

28.Destiny

29. Andrzej Armiński

30. KrysRys *

31. Marcin_B

32. Cesar

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapiszę się, zawsze to większa motywacja do działania:)

1. Statek
2. Roofer
3. Admiral_M
4. Kuato
5. Alien
6. ParadoX
7. Artir
8. -z-
9. Sagi
10. Robert Górski
11. wwaldek 1947
12, Piotr Sosnowski
13. Jerzy Cichosz
14. Tomasz Sęsoła
15. Jacek2
16. Ossek
17. maksiu
18. Piotr Kodymow
19. qbanos
20. 8min
21. Ignisdei
22. Zielu
23. harD
24. Azar4
25. RyBi
26. Eleic
27. 21szpak
28.Destiny
29. Andrzej Armiński
30. KrysRys *
31. Marcin_B
32. Cesar
33. Perseus

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym przyjechać, to tylko pociągiem i koło 13 byłbym na miejscu. Do tego dochodzi jeszcze nocleg a tego na pewno nie uda mi się zorganizować... więc chciałbym przyjechać, ale się raczej nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym przyjechać, to tylko pociągiem i koło 13 byłbym na miejscu. Do tego dochodzi jeszcze nocleg a tego na pewno nie uda mi się zorganizować... więc chciałbym przyjechać, ale się raczej nie uda.

A po spotkaniu nie masz powrotnego pociągu ?

Lornetka Delta Optical StarLight 15x70 Adapter Statyw fotograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)