Skocz do zawartości

Sprzedam refraktor 80 ED ?ORION?


szary

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam refraktor ED 80/600 marki ?ORION?. Jest to taki sam teleskop jak popularny Sky-Watcher 80ED, z tej samej chińskiej fabryki, jednakże robiony na wymagający rynek amerykański. W Internecie można znaleźć informacje, że teleskopy produkowane dla ?Oriona USA? przechodzą bardziej restrykcyjną kontrolę jakości i do sprzedaży pod tą marką trafiają wyseleskcjonowane egzemplarze. Coś może być na rzeczy, ponieważ oferowany przeze mnie teleskop w mojej ocenie ma bardzo dobrze skorygowany obiektyw. Tak punktowe gwiazdki widziałem w niewielu refraktorach tej klasy.

Natomiast wyciąg jest rzekłbym niestety skywatcherowski i jeśli ktoś miał do czynienia z wyciągami o wyższej kulturze pracy, to można w przyszłości pomyśleć o jego wymianie, np. na GSO. Ogólnie teleskop wizualnie w bardzo dobrym stanie, z niewielkimi śladami używania, w postaci kilku drobniutkich zarysowań na tubie i odrośniku. Na obiektywie kilka śladów po rosie i trochę pyłków na obiektywie od wewnętrznej strony, których nie czyściłem, ponieważ nie mają żadnego wpływu na obserwacje. Mocowanie tuby fabrycznie na gwint foto 1/4?, ale można oczywiście również zastosować obejmy. Sprzedaję to, co na zdjęciach, tj. tubę z kompletem zaślepek i redukcją 2?/1,25?.  Cena 1.850 zł + kw.    

1_1.JPG

1_2.JPG

1_3.JPG

1_4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)