Skocz do zawartości

VIII ZLOT - program oraz konkurs na najlepszą prelekcję !


Rekomendowane odpowiedzi

post-476-0-56997300-1392455846.jpg

Miło mi ogłosić, że mamy już dwa punkty naszego programu. Chodzi oczywiście o tradycyjny konkurs na najlepszą prelekcję zlotową. Pierwsze trzy miejsca będą oczywiście premiowane cennymi nagrodami ....jakimi? będziemy wiedzieć w najbliższym czasie....

 

Na chwilę obecną na moją skrzynkę wpłynęły następujce tematy:

  • "Meteoryty jako wskaźniki potencjalnych zasobów pasa planetoid" prelegent: Cichy36

Czekamy na dalsze propozycje od naszych zlotowiczów!!

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, ale w związku z udziałem w konkursie Explory, w czasie trwania zlotu będę w Gdyni na finałach międzynarodowych i tam będę zanudzał ludzi kometami ;)  Bardzo mi zależało na Zatomiu tej wiosny, ale następnym razem będę już na pewno!

Udanego zlotu !

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi :-\

BTW Wczoraj przejeżdzałem przez Twoje Kielce ;)

 

 

Czekamy na dalsze propozycje od naszych zlotowiczów gdyż za nawet gdzinnną prelecją można zgarnąc teleskop lub jasną lorntkę ! 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli będzie młodzież znowu, to mogę im puścić film i trochę dopowiedzieć o powstaniu i dziejach Ziemi, oczywiście z astronomicznego punktu widzenia.

Pewnie że będzie młodzież, i jak zwykle na Ciebie liczę!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mamy następujące tematy:

  • "Meteoryty jako wskaźniki potencjalnych zasobów pasa planetoid" prelegent: Cichy36
  • "Powstanie i dzieje Ziemi (prelekcja dla dzieci i młodzieży ze szkół ) Marek Gdańsk
  • "Łowcy Zorzy - monitorowanie aktywności Słońca" Lukasz83

Czekamy na dalsze propozycje od naszych zlotowiczów!!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mogę coś tu napisać od siebie, ale ja bym proponował, aby któryś z kolegów, co ma kolekcję meteorytów podjął temat o meteorycie Czelabińsk oraz o realnych zagrożeniach, jakie niosą tego typu obiekty, jeśli chodzi o Ziemię. :)

Paweł. A może zjawił byś się na zlocie ze swoją kolekcją meteorytów i trochę o niej opowiedział. Na pewno było by zainteresowanie tematem.

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zloty u mnie to u mnie krucho, sam ciągnę jak tylko mogę, na jaki taki sprzęt, pomagam też rodzicom, bo jak wiecie mieszkam z nimi. Dlatego nie jeżdżę na zloty, mam nadzieję, że się to zmieni w swoim czasie. Moim marzenie jest pojechać do Oświęcimia i Torunia i jakoś to nie dochodzi do celu te wyjazdy, trudno muszę czekać na poprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie skreślić plan oczywiście jest tylko proponowany, możemy dokonywać spontanicznych przetasowań na zlocie.


czwartek 27.03.2014
- Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów,  czas wolny integracja ;)
16.15 Obiadokolacja
- po 20.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja ;)

piątek 28.03.2014

8.30.  Śniadanie
Następnie obserwacja Słońca (jeśli pogoda pozwoli)
12.30 Wykład tematyczny "Meteoryty jako wskaźniki potencjalnych zasobów pasa planetoid" prelegent: Cichy36
13.45 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym do "Kościanego Młyna"  dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody
16.15 Obiadokolacja
19.00 Przyjazd dzieci z gimnazjum oraz  gości, prezentacja plenerowa dla szkół:  Wykład tematyczny "Powstanie i dzieje Ziemi Marek Gdańsk"
22.00 ? ognisko dla zlotowiczów i  obserwacje/foto do rana


sobota 29.03.2014

8.30. Śniadanie
11.00 Udajemy się autokarem na spływ kajakowy lub czas wolny
15. 00 Wykład tematyczny "Łowcy Zorzy - monitorowanie aktywności Słońca" Lukasz83
16.15 Obiadokolacja
17.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi!
20.00 Obserwacje /foto do rana

niedziela 30.03.2014

9-10.00 Śniadanie
12.00 - Pamiątkowa fotka i opuszczamy ośrodek/ki - rozpoczynamy przygotowania do IX ZLOTU 25-28.09.2014 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwagę co do terminu i godziny PAMIĄTKOWEJ FOTKI. Wiecie jak to jest w ostatni dzień. Bieganie, sprzątanie itd. Nie każdy jest bo niektórzy wyjeżdżają wcześnie. Może tak w sobotę? No i fotka tak jak już kiedyś planowaliśmy. Ustawi się jakieś telepki, banerek zlotowy, zbierze maksymalną ilość osób. Wiecie, tak z jajami!

 

Więc?

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jeszcze zgłosić prelekcję zlotową? Chciałbym zgłosić dwa tematy:

 

1)

Astronomiczna przygoda w Republice Południowej Afryki

 

2)

Klasyfikacja widmowa gwiazd

 

Oba tematy realizowałem już w ramach TZMA, ale chciałbym je przedstawić w zmienionej formie.

  • Like 3

Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN: http://www.AstroVisioN.pl
Pokazy Nieba w Toruniu: http://www.pokazy-nieba.pl
Toruński Zlot Miłośników Astronomii 2010-2015: http://www.tzma.astrovision.pl | http://www.tzma2015.pl
Zlot Miłośników Astronomii Kopernica 2016: http://www.kopernica.astrovision.pl


Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jeszcze zgłosić prelekcję zlotową? Chciałbym zgłosić dwa tematy:

 

1)

Astronomiczna przygoda w Republice Południowej Afryki

 

2)

Klasyfikacja widmowa gwiazd

 

Oba tematy realizowałem już w ramach TZMA, ale chciałbym je przedstawić w zmienionej formie.

No myślę, że nie będzie problemu ale napisz do Roberta. (organizator)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sejf wyrzucam cię zamiast Cichego ....Pol niestety słpyw Drawą jest tylko w okresie letnim poza sezonem jest zabronione ..sam bym chciał popłynąć... zostaje nam Korytnica i stara trasa do Sówki .

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę ,że gdzieś ok.30 bo do Starej Korytnicy jest chyba też 20 jak nie lepiej. Wiesz, jak chętni będą chcieli to kwestia dopłaty po 15 zł. plus negocjacja z człowiekiem od transportu.Można wziąć opcje dojazdu do Drawna we własnym zakresie i będzie taniej tylko kierowcy będą poszkodowani. ;) Ja mogę to ogarnąć u kolegi z www.kajaki.kom.pl cały spływ. z dobrym rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz będzie u Domogały, bo mamy spory upust i to transakcja wiązana troszkę!

30km to sporo! Burmistrz pewnie rzuci 200-300 zł a będzie nas teraz więcej!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo byłoby o wiele taniej a Korytnicę  to już chyba niektórzy znają na pamięć.

Zapytam Pyrę przez telefon o koszty -może coś załatwi

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam Seyferta do naszego harmonogramu! Jak pisałem program nie jest sztywny i można się nieco wyłamać! ;)

 

czwartek 27.03.2014
- Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów,  czas wolny integracja ;)
16.15 Obiadokolacja
- po 20.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja ;)

piątek 28.03.2014

8.30.  Śniadanie
Następnie obserwacja Słońca (jeśli pogoda pozwoli)
12.30 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym do "Kościanego Młyna"  dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody
15.00 Wykład tematyczny "Klasyfikacja widmowa gwiazd" prelegent: seyfert
16.15 Obiadokolacja
19.00 Przyjazd dzieci z gimnazjum oraz  gości, prezentacja plenerowa dla szkół:  Wykład tematyczny "Powstanie i dzieje Ziemi Marek Gdańsk"
22.00 ? ognisko dla zlotowiczów i  obserwacje/foto do rana


sobota 29.03.2014

8.30. Śniadanie
11.00 Udajemy się autokarem na spływ kajakowy lub czas wolny
15. 00 Wykład tematyczny "Łowcy Zorzy - monitorowanie aktywności Słońca" Lukasz83
16.15 Obiadokolacja

17.30  Wykład tematyczny "Astronomiczna przygoda w Republice Południowej Afryki" prelegent: seyfert
Po wykładzie  Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi!
20.00 Obserwacje /foto do rana

niedziela 30.03.2014

9-10.00 Śniadanie
12.00 - Pamiątkowa fotka i opuszczamy ośrodek/ki - rozpoczynamy przygotowania do IX ZLOTU 25-28.09.2014 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skreślić plan oczywiście jest tylko proponowany, możemy dokonywać spontanicznych przetasowań na zlocie.

 

Ignis mam prośbę odnośnie programu w piątek.Zaprosiłem do SoSZW w Niemieńsku MarkaGdanisk i Pablita do przeprowadzenia krótkiej prelekcji na temat słońca połączone z obserwacjami całość potrwa   od 11 do max 13 to może zmieniłbyś godziny  obserwacji i wykładu tematycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję? Przecież Marek ma wykład dopiero na 19.00 z dziećmi ??? Chyba że chodzi o to, że nie będą na piątkowym wykładzie Seyferta?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Pablito weźmie swój teleskop słoneczny, a w planie były obserwacje slońca

Nie weźmie - nie damy  C:-)  - będziemy bronić jak niepodległości .....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem to plan proponowany a zlotowicze są na zlocie dla przyjemności. Nie możemy i nie będziemy narzucać niczego nikomu -więc masz sprawę tylko do Pablita i Marka !

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)