Skocz do zawartości

NGC1499 - Mgławica Kalifornia


Rekomendowane odpowiedzi

Prawie pelna, raczej klasycznie stonowana gama kolorow. Podoba mi sie!  

Lekkie ziarno po calosci raczej nie zaburza odbioru i nie rzuca sie w oczy za pierwszym spojrzeniem. 

Czy tlen byl wyzwaniem? Mógłbyś zapodac kanal OIII? Ciekawe czy jest jeszcze gdzieś poza LGr.  Ewentualnie może anigif poszczegolnych pasm. 

W zblizeniu detale Kalifornii stają się czadowe ? Milo, ze pokazales cos wiecej niz tylko kontrastowego czarnego duszka. Dynamiczna grę pyłów robi swoje. 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcie, widać że bardzo dużo się dzieje w tej chmurce. Byłem zaskoczony jak dużo gdy zacząłem obrabiać swoją z ogniskowej 420mm. Jednak podejście do kolorów miałem diametralnie inne (bardzo ascetyczne) choć pod jednym względem gorsze- więcej kolorów pokazuje urozmaicony skład mgławicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

@orlen Tak, ominęła. Wrzucę tam kiedyś. Na razie robię sobie przerwę od forów - dlatego też bardzo rzadko zaglądam również tutaj. Muszę spojrzeć na pewne tematy inaczej, na świeżo.

 

W dniu 29.11.2021 o 18:58, Stiopa napisał:

Ale Kozak. Tak głębia mega. Szkoda tylko, że gwiazdki białe.

Dzięki, bardzo mi miło, że się podoba. Gwiazdy białe bo nie zbierałem RGB do tego materiału. Całość zbierana z Warszawy. Może kiedyś zbiorę RGB na gwiazdy - pomyślę.

W dniu 29.11.2021 o 19:26, tayson.82 napisał:

Prawie pelna, raczej klasycznie stonowana gama kolorow. Podoba mi sie!  

Lekkie ziarno po calosci raczej nie zaburza odbioru i nie rzuca sie w oczy za pierwszym spojrzeniem. 

Dzięki Tomek, jak na ironię ciągle szukam swojego sposobu na obróbkę HST, eksperymentuję z różnymi wersjami kolorystycznymi. 

Ziarno lubię, dlatego zostawiam ?

W dniu 29.11.2021 o 19:26, tayson.82 napisał:

Czy tlen byl wyzwaniem? Mógłbyś zapodac kanal OIII? Ciekawe czy jest jeszcze gdzieś poza LGr.  Ewentualnie może anigif poszczegolnych pasm. 

Postaram się to ogarnąć. Tlen to masakra w tym obiekcie. Paliłem po 600sek (i chyba za mało) i tak było widać ledwo poświatę - musiałem go mocno wyciągnąć, co też skutkowało syfem w tle ?

W dniu 29.11.2021 o 19:26, tayson.82 napisał:

W zblizeniu detale Kalifornii stają się czadowe

Nie widziałem zdjęcia Kaliforni z tej skali, a szkoda, bo w całości często przypomina czerwoną plamę z małą ilością szczegółów, a tam się sporo dzieje.

W dniu 29.11.2021 o 19:29, wessel napisał:

Solidna robota...jak zwykle!

Dzięki Maćku

W dniu 30.11.2021 o 17:27, Herbert_West napisał:

Bardzo ładne zdjęcie, widać że bardzo dużo się dzieje w tej chmurce. Byłem zaskoczony jak dużo gdy zacząłem obrabiać swoją z ogniskowej 420mm. Jednak podejście do kolorów miałem diametralnie inne (bardzo ascetyczne) choć pod jednym względem gorsze- więcej kolorów pokazuje urozmaicony skład mgławicy.

Tlen w tym obiekcie praktycznie nie istnieje. Siarka majaczy a dominuje mocno wodór - stąd taka kolorystyka. Człowiek się musi namordować, żeby pokazać coś więcej niż wodór. Dzięki.

420mm to prawie cała Kalifornia w kadrze?

Pozdrawiam

Paweł Radomski

---

astroscapes.eu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie, bardzo ładny detal.

W tej kolorystyce wygląda jak siarkowe wyziewy z wulkanu ?

9 godzin temu, Pav1007 napisał:

420mm to prawie cała Kalifornia w kadrze?

Po skosie to chyba cała wejdzie.

Przy moich 340mm jest bardzo niewielki zapas ?

9 godzin temu, Pav1007 napisał:

Na razie robię sobie przerwę od forów - dlatego też bardzo rzadko zaglądam również tutaj. Muszę spojrzeć na pewne tematy inaczej, na świeżo.

Bardzo duża skoda. Zawsze jak wrzucę jakąś ciemną mgławice, to bardzo liczę na Twoje konstruktywne uwagi i czekam i czekam ... ?

 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 20:34, OnlyAfc napisał:

Bardzo duża skoda. Zawsze jak wrzucę jakąś ciemną mgławice, to bardzo liczę na Twoje konstruktywne uwagi i czekam i czekam ...

To pisz PW, dostanę powiadomienie i zajrzę ?

W dniu 12.01.2022 o 20:34, OnlyAfc napisał:

Świetne zdjęcie, bardzo ładny detal.

W tej kolorystyce wygląda jak siarkowe wyziewy z wulkanu

A tak na to nie patrzyłem ? dzięki ?

  • Like 1

Pozdrawiam

Paweł Radomski

---

astroscapes.eu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)