Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję nowy temat bo znalazłem wątku dotyczącego tego programu.  Przy okazji jeżeli ktoś potrzebuje chciałbym dodać skrypt, który zapisuje  i odtwarza położenie wskaźnika (krzyża ) na ekranie - Kumpel w Niedźwiadach takie coś potrzebował, podałem temat na forum SharCap i  po jakimś czasie odpowiedzieli mi że jak więcej osób się o to spyta to pomyślą czy dodać tą funkcję ale wskazał mi że jest coś takiego jak skrypty w pythonie (wymagana jest wersja pro ) i że tam jest to możliwe (na zachętę dodał najważniejsze potrzebne tam funkcje) Posiedziałem, poczytałem i .. jest ? Zapisz załącznik Zapis_Odczyt_Cross.py tak gdzie jest sharpcap lub w innym wiadomym miejscu ..

Zapis_Odczyt_Cross.py

i następnie w ustawieniach sharpcap, w zakładce Startup Scripts wskazujemy ten zapisany plik i .. po restarcie programu DZIAŁA ? pojawiają się dwa przyciski: Zapis i Odczyt ?

sharpcap.jpg.ceb3de7e74c30dc60926ba8238c4e26d.jpg

Proszę się nie śmiać to mój pierwszy skrypt popełniony w pythonie  ? (jakoś wcześniej nie było okazji)

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

SharpCap powoli też rośnie w fajne funkcje. Obecnie to nie tylko sofcik do awikowania, a raczej już mocny kombajn astronomiczny. Tak w skrócie co można w nim robić:

  • nagrywać filmy i pojedyncze pliki z kamerek (oczywiście)
  • live stacking - czyli na żywo składamy klatki w miarę jak spływają z kamerki. Jest alignment, stretch, balans kolorów, kilka algorytmów, fajnie do działa do EAA. A też można klatki zapisywać surowe i potem na gotowo w Pixie np obrobić
  • autofocus działa w kilku wariantach - na planetach w trybie detekcji kontrastu, detekcji detali, na gwiazdach z maską Bahtinowa i "normalnie" przez pomiar FWHM
  • współpraca z PHD z ditheringiem - działa
  • plate solve, poprawianie pozycji i synchronizacja montażu - działa
  • od groma ustawień kamerek - szybkości, transfery, itp
  • wspomaganie robienia darków i flatów
  • ustawianie na biegun z użyciem plate solve - działa wyśmienicie
  • analiza sensora dzięki której potem program na podstawie zmierzonej jasności nieba podpowiada optymalne parametry ekspozycji - działa
  • wyrównywanie kanałów RGB
  • sekwencer - dzięki któremu możemy sobie zaplanować sesję podobnie jak w NINA czy SGPro, wybór obiektu, celowanie, autofocus, guiding, dithering, wybór filtra - działa
  • i kupa innych rzeczy i ustawień - monitor seeingu, wspomaganie kolimacji, guidowanie na wybranym szczególe na tarczy planety, Słońca czy Księżyca

Wg mnie warto zainwestować te 10 euro rocznie choćby dla ustawiania na biegun. Już nigdy nie będziecie zaglądać na klęczkach w lunetkę 🙂

 sc-01.thumb.png.291cd9d5a468f6cb6bf27e3522ceb160.png

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jolo napisał:

SharpCap powoli też rośnie w fajne funkcje. Obecnie to nie tylko sofcik do awikowania, a raczej już mocny kombajn astronomiczny. Tak w skrócie co można w nim robić:

  • nagrywać filmy i pojedyncze pliki z kamerek (oczywiście)
  • live stacking - czyli na żywo składamy klatki w miarę jak spływają z kamerki. Jest alignment, stretch, balans kolorów, kilka algorytmów, fajnie do działa do EAA. A też można klatki zapisywać surowe i potem na gotowo w Pixie np obrobić
  • autofocus działa w kilku wariantach - na planetach w trybie detekcji kontrastu, detekcji detali, na gwiazdach z maską Bahtinowa i "normalnie" przez pomiar FWHM
  • współpraca z PHD z ditheringiem - działa
  • plate solve, poprawianie pozycji i synchronizacja montażu - działa
  • od groma ustawień kamerek - szybkości, transfery, itp
  • wspomaganie robienia darków i flatów
  • ustawianie na biegun z użyciem plate solve - działa wyśmienicie
  • analiza sensora dzięki której potem program na podstawie zmierzonej jasności nieba podpowiada optymalne parametry ekspozycji - działa
  • wyrównywanie kanałów RGB
  • sekwencer - dzięki któremu możemy sobie zaplanować sesję podobnie jak w NINA czy SGPro, wybór obiektu, celowanie, autofocus, guiding, dithering, wybór filtra - działa
  • i kupa innych rzeczy i ustawień - monitor seeingu, wspomaganie kolimacji, guidowanie na wybranym szczególe na tarczy planety, Słońca czy Księżyca

Wg mnie warto zainwestować te 10 euro rocznie choćby dla ustawiania na biegun. Już nigdy nie będziecie zaglądać na klęczkach w lunetkę 🙂

 sc-01.thumb.png.291cd9d5a468f6cb6bf27e3522ceb160.png

Dokładnie, póki co korzystam tylko z polaralignmentu a lunetka biegunowa już nie pamiętam jak wygląda 🙂

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)