Skocz do zawartości

Koński Łeb i Płomień


Rekomendowane odpowiedzi

Zima tuż tuż :) Jakoś nigdy nie udało mi się przymierzyć do tych mgławic a ochotę na to miałem od dawna.

Z 18 klatek do obróbki nadawało się 14 - na pozostałych coś się wkradło przed obiektyw i strasznie spaskudziło jasne gwiazdy. Pierwsze podejście do obróbki, tak trochę na szybko.

Zdjęcie wykonane 08-09.10.2010 podczas zlotu w Roztokach.

14x10 min, SW80ED+FF/FRx0.8+Orion SSPro+SW HEQ5:

post-26-137699794443_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Udało mi się dozbierać całe 10 dodatkowych klatek zanim przypełzły chmury :-\

W sumie uzbierało się 14 + 10 (UHC-S) x 600s = 4h, co na moje warunki i umiejętność wykorzystania materiału i tak jest niezłym wynikiem  ;D

Poskładane i obrobione jeszcze raz od podstaw - tym razem nic na siłę:

Dołączona grafika

(większa fotka po kliknięciu)

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że zdjęcie było robione z dala od lamp ulicznych na polach, wykorzystuję moment, kiedy nie dali w tym rejonie lamp ulicznych, bo jak dadzą będę musiał chodzić na nogach aż 4km w jedną stronę, a jak nie to czekać do godziny 00:10 aż zgasną. Zdjęcie było robione za pomocą tuby optycznej SKY- Watcher SK804 A 80mm, 400mm. Aparat Canon A580 ISO 1600 samowyzwalacz 2, czas naświetlania 3,2??.Ładne zdjęcie podoba mi się ja takiego nie zrobię to już wyższa technika, ale człowiek i tak zadowolony, że może, chociaż takie zdjęcie zrobić, co sami widzicie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa :)

Dodam, że zdjęcie było robione z dala od lamp ulicznych na polach, wykorzystuję moment, kiedy nie dali w tym rejonie lamp ulicznych, bo jak dadzą będę musiał chodzić na nogach aż 4km w jedną stronę, a jak nie to czekać do godziny 00:10 aż zgasną..

Ja zawsze musze jechać kilka kilometrów ze sprzętem, a i tak kilka latarni daje mi po oczach całą noc. Ale przynajmniej miejscówka jest jednym z najwyższych miejsc w mojej okolicy a to też jakiś plus :)

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Ostrości i materiału brakuje - to fakt. "Wielka gwiazda" zawsze daje po d... :), choć przy większej ilości materiału powinno być łatwiej.

Kolory: wersja Jarka przyjemna dla oka, Alien - za ostro wyciąłeś czerwony!

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość ustawiałem w/g maski Bathinova i zdawało mi się ,że ostrość jest oki.

DS złapany obiektywem 300mm,więc czy jest możliwe,że podczas kadrowania i resize'u wystąpił efekt braku ostrości?

Mam dwie maski - jedną wygenerowałem, wydrukowałem i ręcznie wyciąłem, a druga jest po prostu wydrukowana na przeźroczystej folii - działają tak samo.

Wczoraj zrobiłem test z Tairem 300mm na odległym o ok 1,5km maszcie ze świecącą czerwoną lampką na szczycie. Ostrość ustawiana wg Bahtinova nie była najlepszym punktem ostrości dla masztu na którym była owa lampka. Szczebelki masztu przy ostrości ustawianej wg Bahtinova były delikatnie niewyraźne i żeby było idealnie musiałem odrobinkę przesunąć ostrość w kierunku nieskończoności. Po założeniu maski środkowy 'spajk' był przesunięty lekko w dół, tak że lekko dotykał dolnego 'ukośnego spajka'. Może dziś uda mi się sprawdzić też na gwieździe, ale tutaj może być trudniej sprawdzić czy to na pewno już jest 'ten punkt'. Może w Tairach maski Bahtinova nie działają?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)