Skocz do zawartości

OTWARTY KONURS ASTRONOMICZNY - co dalej?


jolo

Co dalej z OKA?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kontynuujemy konkurs OKA w przyszłym roku?

    • tak
      34
    • nie
      2
  2. 2. Trzeba coś zmienić w regulaminie?

    • nie
      11
    • niewiele
      22
    • raczej sporo
      3


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.12.2021 o 12:27, zombi napisał:

No ale czy wygrana pod nieobecność mistrza daje satysfakcję ? Gdyby jeszcze były z tego jakieś realne benefity - powiedzmy emerytują jak za medal na olimpiadzie.

Wygrana z aktualnym mistrzem to oczywiście wielka satysfakcja, ale samo wbicie się na podium przy silnej konkurencji to już wielki sukces ? A co do benefitów, to np. zawodnicy z Rosji za tytuły mistrzowskie mają u siebie dodatek do późniejszej emerytury za takie osiągnięcia i nie są to drobne kwoty, więc bardzo mocno się biją o tytuły.

 

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko wprowadził 2 zmiany, fotki autorzy wysyłali by do opiekuna konkursu i on umieszczał by je anomimowo w wątku a uczestnik musiał by się zobowiącać do nie publikowania fotki nigdzie w internecie przed końcem ankiety na dany miesiąc w, którym fotka została wystawiona do konkursu, wtedy było by pewno, że głosowanie nie jest stronnicze ? 

 

  • Like 5
  • Thanks 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 15:45, Grzegorz Czernecki napisał:

Ja bym tylko wprowadził 2 zmiany, fotki autorzy wysyłali by do opiekuna konkursu i on umieszczał by je anomimowo w wątku a uczestnik musiał by się zobowiącać do nie publikowania fotki nigdzie w internecie przed końcem ankiety na dany miesiąc w, którym fotka została wystawiona do konkursu, wtedy było by pewno, że głosowanie nie jest stronnicze ? 

 

to pomysł chyba warty dyskusji

z innych przewijających się wątków

podział finansowy - nie

ograniczenie czasowe na obiekt - tak, pozostawić jak jest

astrofotografia to nie animacja, ale kompozycje tak

a ze swojej strony tak jakoś bez uzasadnienia, ale lepiej mi się głosowało na dwa oddzielne konkursy niż na jeden skomasowany

Edytowane przez ggrzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 19:40, Mirek napisał:

W pełni zgadzam się z opinią Grześka, nie wiedząc kto jest autorem zdjęcia głosy będą oddane zgodnie z faktyczną ich oceną merytoryczną nie związaną z żadnym konkretnym autorem.

Żeby coś ocenić merytorycznie, to trzeba się dobrze znać na przedmiocie oceny. W moim wypadku ocena wygląda raczej estetyczno-wizualnie niż merytorycznie.

Zgodzę się, że anonimowość może nieznacznie zmienić ocenę, ale są też tacy Twórcy, których da się rozpoznać nawet bez podawania autora. A poza tym wąskie grono dobrych znajomych wie co robi lub będzie robić w najbliższym czasie, więc nie dla wszystkich te prace będą anonimowe.

  • Like 1

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się też, że  z punktu widzenia autora takie "zamrożenie" prezentacji pracy do czasu zakończenia etapu miesięcznego nie będzie zbyt atrakcyjne. Według mnie może to wpłynąć na ilość prac w konkursie. Jak się kończy wielogodzinny często proces zbierania materiału i obróbki, to jednak chciałoby się jak najszybciej nim pochwalić, a nie tylko wysłać do konkursu i czekać na głosowanie. A jeśli wydłużymy okres w jakim można prezentować pracę, np do 12 czy 18 miesięcy, no to nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał na tak długo mieć bana na publikację pracy gdziekolwiek. 

  • Like 5

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest konkurs dla zaawansowanych i średnio-zaawansowanych. Prawie nie ma prac początkujących. Nie jest to dobre dla początkujących. Jak głosuje to zwykle nie wiem w którym konkursie. Chętnie wyróżniłbym najlepsze prace w konkursie dla początkujących ale nie wiem które to, więc głosuję po prostu na najlepsze moim zdaniem ogółem. Dobrze jakby jednak było to jakoś oznaczone, albo nawet autor sam pisał w którym konkursie bierze udział. Czas na zbieranie można by wydłużyć 2-3 miesiące. Animacje i kompozycje moim zdaniem nie powinny być dozwolone bo daje to jednak spore wyróżnienie na tle innych prac. Anonimowość była by dobra, bo jednak sympatie nawet podświadomie wpływają na ocenę. Podział ze względu na wartość, obserwatorium itp. w mojej ocenie nie ma sensu.  Wydłużenie czasu na akwizycję zniweluje trochę te różnice w sprzęcie, ponieważ lepszy sprzęt zwykle pozwala zebrać materiał szybciej.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)