Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO ASI


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro premiera nowego montażu od ZWO ASI. Ptaszki (te co na zimę zostały) ćwierkają, że może to być montaż z przekładnią harmoniczną. 

4EC1AA31-09B3-4A03-98A4-DBF6BF0970DA.jpeg.6633a5b3fa8b8b086848ae5b787ecaea.jpeg

Na mediach społecznościowych można wyłuskać jakieś fotki, ale co to będzie za cudo, to okaże się jutro ?

DBF275A7-CF14-4E30-8F58-74E7F7BEA55B.jpeg.aae90f4b8e909e575ee19c73180622ee.jpeg

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, on nie ma niby walczyć dokładnością, tylko przy wadze głowicy 5kg można na nim powiesić 13kg bez przeciwwagi, a 20kg z przeciwwagą. Choć jak na zdjęciach widzę tego SCT bez przeciwwagi zamontowanego na tej kosteczce, to mi się robi lekko słabo ?

image.png.fdea912d3c8102597acda2ba498cae23.png

Wyjdzie w praniu i w testach z czym można go jeść. Choć trzeba pamiętać, że obecnie sukces na rynku to często w dużym stopniu wynik dobrego marketingu. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest "naocznie" wyjaśnione jak działa przekładnia falowa + wydruk przekładni w 3D:

 

  • Like 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cyberboss napisał:

Tu jest "naocznie" wyjaśnione jak działa przekładnia falowa + wydruk przekładni w 3D:

Coś pięknego ? Aż się prosi o ATM.

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem tej polityki, ASI chyba chce walczyć nośnością bez przeciwwagi, bo w żadnej innej kategorii nie będzie raczej prymusem. Ale może akurat dla kogoś ma to duże znaczenie. A jak nie, to jakiś sprawny marketing pomoże ? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarX86 napisał:

Mów mi tak jeszcze! bo już zacząłem patrzeć co mogę sprzedać, żeby go kupić. Może mnie zniechęcisz do tego kroku, co ułatwi mi życie ?

No ja nie wytrzymałem i zamówiłem. Jak się teleskopy postarają, to na wiosenny Zatom będę go miał.

W moim przypadku, jeżeli montaż spełni oczekiwania, to będzie najbardziej uniwersalne z możliwych rozwiązań. Przenośny z dużym udźwigiem i możliwością pracy w trybie AZ. Zastąpi mi HEQ5 i AZ GTi.

Edytowane przez cyberboss
  • Like 2

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cyberboss napisał:

Zastąpi mi HEQ5 i AZ GTi.

No w sumie jest to jakiś pomysł - że zastąpi kilka urządzeń. Choć wagowo to jednak inna liga niż GTi, to raczej bardziej jak AZ-EQ5 i jeśli chodzi o wagę głowicy i o nośność. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolo napisał:

No w sumie jest to jakiś pomysł - że zastąpi kilka urządzeń. Choć wagowo to jednak inna liga niż GTi, to raczej bardziej jak AZ-EQ5 i jeśli chodzi o wagę głowicy i o nośność. 

Na pewno cięższy niż GTi, ale lżejszy niż HEQ5 - coś po środku.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cyberboss napisał:

W moim przypadku, jeżeli montaż spełni oczekiwania, to będzie najbardziej uniwersalne z możliwych rozwiązań. Przenośny z dużym udźwigiem i możliwością pracy w trybie AZ. Zastąpi mi HEQ5 i AZ GTi.

Dokładnie mam te same odczucia. Też mam Az GTI no i eq3-2.  GTI cenię za prostotę użycia, stawiam na tarasie, włączam i mogę kręcić aviki nawet z 5m ogniskowej. Eq potrzebuję do animacji oraz w razie nagłej ochoty na DSy (tu by się przydało też goto). Oba te montaże są za słabe do docelowego sprzętu który chcę mieć. 

 

25 minut temu, jolo napisał:

Choć wagowo to jednak inna liga niż GTi

U mnie akurat GTI waży z przeciwwagami tyle samo co goły ZWO, a nośność tego drugiego zdecydowanie wyższa. 

Dlatego tak bardzo mnie kusi go zamówić, bo ma wszystko czego oczekuję od montażu. No może poza ceną..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)