Skocz do zawartości

Jaki teleskop kupić na początek?


Frugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13 lat i chce obserwować kosmos, z szczególnym naciskiem na robienie i obrabianie zdjęć. Mój wiek może zmywać z waszych twarzy powagę, jednak zapewniam, że potrafię podejść do tematu poważnie.  Chciałbym nabyć teleskop, który nadawać się będzie do robienia zdjęć galaktyk, mgławic, i innych obiektów w kosmosie, jednak, nie orientuje się zbytnio w temacie i proszę o pomoc. Dobrze by było, żeby było to w granicy 2000 a najlepiej 1500, lub mniej jeśli tylko się da. Być może wymagania, które przedstawiłem mogą być wysokie w stosunku do cen, które podałem, bardzo prosiłbym o nie hejtowanie mojej nie wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)