Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie kupuję sprzęt raczej w zagranicznych sklepach.

Kiedyś kupowałem swoje okulary w USA, teleskop w Niemczech.

W polskim sklepie kupiłem tylko montaż i niedawno lornetkę.

Jako że postanowiłem zmienić szkła, a polskie ceny Ethosów nadal są zaporowe, to przejrzałem ofertę zagraniczną. Ceny wybranych przeze mnie Ethosów są zbliżone jeśli chodzi o USA (w tym VAT i cło) i europejskich. Zainteresowałem się zatem ofertą dwóch sklepów: Astroshop i Telescope Express. Przy okazji wybrałem sobie kilka gadżetów, które mniej lub bardziej mogą się przydać. Poszukiwałem jednej części, która w polskich sklepach od dawna była jako niedostępna, a w zagranicznych była, ale o ponad 100 zł droższa.

Zaryzykowałem i wybrałem opcję "Gwarancja najniższej ceny" w Astroshop podając jako argument link do polskiego sklepu. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu ten niemiecki sklep obniżył swoją cenę poniżej polskiej, dzięki czemu zrobiłem zakupy taniej niż w kraju i to z dostawą :)

Ostatnio też jako przykład podam swoją nieudaną próbę zakupu w polskim sklepie Ethosa, która skończyła się wysłaniem do mnie niekompletnego okularu i zwrotem do Delty (dostałem propozycję jedynie rabatu bądź zwrotu - wybrałem to drugie, nie znoszę jak czegoś brakuje w zestawie, a za 10% rabatu nie będę kombinował opakowania dla Ethosa za 2500 zł).

Tak więc zdaje się, że pozostanę przy zagranicznych zakupach, polecam zawsze parę stów taniej (koło właśnie tych 10% procent na Ethosie, ale za to zestaw cały).

Kolejna sprawa - przy okazji sprzedaży okularów na giełdzie AM dostałem taki PM od administratora 

 

 

proszę nie kupcz więcej towarem z przemytu na tym forum

 

No comments...

Wolę sklepy niemieckie czy z USA.
 

  • Like 6

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Miałem wcześniej o tym napisać, ale zapomniałem. 

Wszystkie posiadane aktualnie przeze mnie okulary (nie sądzę bym je szybko zmieniał) zostały kupione w Niemczech - (3 w Astroshop i jeden w Teleskop-Express). Dostawa szybsza z TE 2 dni robocze, a z AS 3 dni robocze. Może dlatego, że AS jest koło Monachium, a TE gdzieś kolo Hannoveru.

Oczywiście wszystko w najlepszym porządku. Był mały poślizg z dostępnością 6 w AS, ale zadzwoniła do mnie pracownica i wszystko wyjaśniła - oczywiście wszystko w języku polskim. Kontakt wzorowy - telefon i mail po polsku - błyskawicznie odpisują. W TE jest nieco gorzej, bo tylko jest po niemiecku lub angielsku. Odpowiadają błyskawicznie.

Tak jak kiedyś przecierałem szlaki do sklepów za ocean (np Agena Astro - szczerze polecam), co można przeczytać w wątkach na AM czy ACD, tak teraz zdecydowanie polecam zakupy za zachodnią granicą. Przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt TV, bo nie ma nim takiej różnicy w cenie jak z chińskimi okularami (Meade, ES, Celestron, SW), które w USA kosztują 1/3 ceny polskiej. TV w USA wychodzi podobnie a cłem nawet więcej, no i większe ryzyko transportu. Z Niemiec jedzie UPS, GLS  lub DHL. Z USA to tylko USPS czyli poczta.

Możliwość negocjowania ceny, tania i szybka dostawa, dobry kontakt, normalne traktowanie klienta (coś czego niektórym sklepom w Polsce zdecydowanie brakuje).

  • Like 5

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenne informacje, już kilka razy przymierzałem się do zakupów w Astroshopie, ale zawsze lądowałem w sprawdzonym TE (miśki Haribo gratis i bezproblemowe wymiany zrobiły swoje :) ) Z krajowych zakupów astronomicznych jedyne bezproblemowe zrobiłem w ... fotozakupy.pl :D

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misie Haribo i w Astroshopie dostaniesz - to może jakaś niemiecka tradycja :)

Ja jakoś nie mam szczęścia do polskich sklepów - zwłaszcza do DO (mam od nich tylko lornetkę). Dali ciała z okularem, torbą na teleskop (czekam od kwietnia). No i mam jeszcze montaż z AK - jest z nim wszystko OK, ale wolę nie wysyłać go tam do przeglądów, bo wiecie wisiała na mi kontrabanda (teleskop z TE, okulary z USA i Niemiec ;) ) i jest już skażony "szarą strefą sprzętową".

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenne informacje, już kilka razy przymierzałem się do zakupów w Astroshopie, ale zawsze lądowałem w sprawdzonym TE (miśki Haribo gratis i bezproblemowe wymiany zrobiły swoje :) )

Łukasz też dodają żelki i zakup bezproblemowy - szybka przesyłka z Niemiec i możesz płacić przy odbiorze kurierowi - cena była jak  przelewem. Kilka rzeczy już brałem. Ostatnią był filtr H-a Clip Eos.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos zapłaty przy odbiorze:

 

zapłata odbywa się w złotówkach, ale na przesyłce podana jest kwota w euro. Faktura też jest w euro. W momencie odbierania przesyłki kurier przelicza kwotę wg aktualnego kursu. Zamawiamy coś po kursie 4.20, przyjeżdza za parę dni a kurs wynosi np. 4.30, czyli płacę więcej niż to jest ustalone. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Oczywiście różnice w cenie  nie są duże ale zawsze coś, tym bardziej że przy droższym sprzęcie różnica ceny wynikająca z wahań kusru może wyjść spora. 

 

Poza tym kontakt z Astroshop, przesyłka jak i negocjacje cenowe na bardzo wysokim poziomie. 

Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos zapłaty przy odbiorze:

 

zapłata odbywa się w złotówkach, ale na przesyłce podana jest kwota w euro. Faktura też jest w euro. W momencie odbierania przesyłki kurier przelicza kwotę wg aktualnego kursu. Zamawiamy coś po kursie 4.20, przyjeżdza za parę dni a kurs wynosi np. 4.30,

A ja miałem odwrotnie :) A od momentu zakupu raz tylko miałem 5 dni tak to góra 3.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi żelkami? Żartujecie, czy te sklepy niemieckie serio dają do paczek żelki Haribo? :D ....

Nie Filip - nic nie żartujemy - do zakupu dodają małą torebeczkę misiaczków Haribo - zjadliwych - raz prawie wszystkie zżarłem :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Delosa, przesyłka do firmy- po co żonę denerwować ;) paczka przyjeżdza, rozpakowuję- pierwsze co wyciągam to faktura na której widnieje kwota w euro, następnie wyciągam żelki i zaczynam zajadać. Kolega obok w szoku  bo chyba do dzisiaj mysli że kupiłem  małą paczuszkę żelków prosto z Niemiec za 300 ojro.  ;D

  • Like 3

Sky Watcher 14" GoTo, SW 120/600 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie kuszą kilkoma rzeczami, głównie statywami Berlebacha. Próbowałem w zeszłym roku ściągnąć UNI 18 przez Astromarket, ale tam mnie olali. Teraz myślę o modelu Planet. Przyznam, że  gratisowe Haribo mogą przeważyć szalę... :P

 

(dodam, że to taki fajny statyw, który może służyć jako podstawka pod kwiaty oraz jako wyrko dla kota - tylko muszę kota sobie sprawić. Tutaj jest pokazowe zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie sortowane, próbowany smak empirycznie. Musi kosztować.

Paczka żelków 300 ? mina kolegów bezcenna.

Sorki za offtop. Nie mogłem się powstrzymać.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie kuszą kilkoma rzeczami, głównie statywami Berlebacha. Próbowałem w zeszłym roku ściągnąć UNI 18 przez Astromarket, ale tam mnie olali. Teraz myślę o modelu Planet. Przyznam, że  gratisowe Haribo mogą przeważyć szalę... :P

 

(dodam, że to taki fajny statyw, który może służyć jako podstawka pod kwiaty oraz jako wyrko dla kota - tylko muszę kota sobie sprawić. Tutaj jest pokazowe zdjęcie)

Mojego Berlebacha UNI 18 kupowałem bezpośrednio od Berlebacha, żelków nie było :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żelki tak się nie napalajcie to tylko paczuszka 5x5 cm. no, ale mina kolegów super - też to przerabiałem. Cenę masz w podana w złotówkach w/g kursu banku. Jak płacisz kartą to ściągają kwotę w euro - bank oczywiście przewalutowuje, więc warto płacić kartą, która ma opcję płacenia w euro, bo inaczej dopłacisz 3% za przewalutowanie z euro na np dolary. Jeśli chodzi o odbiór osobisty, to masz cenę w euro, a firma kurierska przelicza na cenę w złotówkach (czasem kurs lepszy niż w banku).

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenne informacje, już kilka razy przymierzałem się do zakupów w Astroshopie, ale zawsze lądowałem w sprawdzonym TE (miśki Haribo gratis i bezproblemowe wymiany zrobiły swoje :) ) Z krajowych zakupów astronomicznych jedyne bezproblemowe zrobiłem w ... fotozakupy.pl :D

A ja z całą odpowiedzialnością mogę polecić ten sklep. (fotozakupy.pl) Większość mojego setupu mam właśnie od nich. Ceny konkurencyjne (przy większych kwotach możliwość negocjacji ceny) i miła, sympatyczna obsługa. POLECAM

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, temat przeniosłem do działu komercyjnego (gdzie jego miejsce)! Przypominam, że dział ten  został stworzony prócz reklam komercyjnych  do dyskusji forumowiczów   nad rzetelnością sklepów, sprzedawców i usługodawców !

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z całą odpowiedzialnością mogę polecić ten sklep. (fotozakupy.pl) Większość mojego setupu mam właśnie od nich. Ceny konkurencyjne (przy większych kwotach możliwość negocjacji ceny) i miła, sympatyczna obsługa. POLECAM

Zgadzam się w zupełności. Uśmiech na końcu mojego posta nie oznaczał ironii, a tylko podkreślał absurdalność faktu że jestem bardziej zadowolony z moich astrozakupów wykonanych niekoniecznie w 'dedykowanym' ku temu sklepie.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Uśmiech na końcu mojego posta nie oznaczał ironii, a tylko podkreślał absurdalność faktu że jestem bardziej zadowolony z moich astrozakupów wykonanych niekoniecznie w 'dedykowanym' ku temu sklepie.

W takim razie moje zdanie poprzednim wpisie powinno zaczynać się:

 

Ja również z całą odpowiedzialnością mogę polecić ten sklep... ;)

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Czy kupował ktoś ostatnio coś w Astroshop.pl? czy ten sklep w ogole funkcjonuje jeszcze? zamówiłem coś ostatnio, teoretycznie było na stanie minęło pare dobrych dni i kompletnie zero kontaktu. Wysłałem maila, jednego, drugiego - nic. Telefon w ogole nie odpowiada - jakaś automatyczna sekretarka czy coś mówi ciągle że cały staff jest zajęty aktualnie. Czy oni w ogóle po polsku mówią?

Ktoś może coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wysłałem do nich mailowe zapytanie o jeden okular, już po ich godzinach pracy, więc oczywiście na razie czekam na odpowiedź.

Trochę mnie teraz zaniepokoiła Twoja sytuacja, ale może po prostu mają okres urlopowy i nie wyrabiają się? Daj znać jak sprawa się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy tam zakupy czyniłem za drobne sumy i większe - z odpowiedziami na maile był kłopot ale towar przychodził perfekt ostatni w lipcu 2013.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś się ruszyło, odpisali wreszcie, że nie zapomnieli o wiadomości, którą wysłałem, jednak z powodu dużej liczby aktualnych zapytań odpowiedź się opóźniła i odpowiedzą jak najszybciej to będzie możliwe.

zawsze coś i najważniejsze, że żyją :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się już odetkali, dziś rano kolejny mail, wszystko jak trzeba :) Bez problemu zminili formę płatności o co ich prosiłem z przelewu (nie wiedziałem na początku, że za granice idzie) na płatność przy odbiorze i dodatkowy mail potwierdzający zamówienie.

Także wszystko gra - po prostu chyba chwilowy zastój mieli. Mogę powiedzieć, że kolejny dobry sklep, i przede wszystkim dobra oferta - niektóre produkty, o które u nas cieżko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)