Skocz do zawartości

Elementy do teleskopu w standardzie 0.965"


AvirFrog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem ostatnio teleskop Novalux 415 w standardzie 0.965" i poszukuję do niego kilku części: 

  • przejściówka / adapter z 0.965" na 1.25" tak bym mógł używać lepszej jakości okularu.
  • okularu 0.965" o ogniskowej 20mm, 12,5 mm i 4mm
  • kątówki, która ułatwia obserwację. Tak by zaginała obraz pod kątem 45°, również  0.965"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, AvirFrog napisał:

Witam,

znalazłem ostatnio teleskop Novalux 415 w standardzie 0.965" i poszukuję do niego kilku części: 

  • przejściówka / adapter z 0.965" na 1.25" tak bym mógł używać lepszej jakości okularu.
  • okularu 0.965" o ogniskowej 20mm, 12,5 mm i 4mm
  • kątówki, która ułatwia obserwację. Tak by zaginała obraz pod kątem 45°, również  0.965"

takich kątówek w standarcie 0, 965 " to nie ma są 90* lustrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leon napisał:

takich kątówek w standarcie 0, 965 " to nie ma są 90* lustrzane

mój błąd, w takim razie poszukuję 0.965" 90° (tutaj mała ciekawostka o której sam się niedawno dowiedziałem trzymając  lewy alt i wpisując na klawiaturze numerycznej 248 możemy stworzyć znak stopnia ° może komuś się przyda w skrócie alt + 248)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AvirFrog napisał:

Witam,

znalazłem ostatnio teleskop Novalux 415 w standardzie 0.965" i poszukuję do niego kilku części: 

  • przejściówka / adapter z 0.965" na 1.25" tak bym mógł używać lepszej jakości okularu.
  • okularu 0.965" o ogniskowej 20mm, 12,5 mm i 4mm
  • kątówki, która ułatwia obserwację. Tak by zaginała obraz pod kątem 45°, również  0.965"

UPDATE

teleskop Novalux 415 w standardzie 0.965" - poszukuję do niego kilku części: 

  • przejściówka / adapter z 0.965" na 1.25" tak bym mógł używać lepszej jakości okularu.
  • adapter do aparatu w standardzie 0.965" 

 

pozostałe części udało mi się zakupić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, AvirFrog napisał:

mój błąd, w takim razie poszukuję 0.965" 90° (tutaj mała ciekawostka o której sam się niedawno dowiedziałem trzymając  lewy alt i wpisując na klawiaturze numerycznej 248 możemy stworzyć znak stopnia ° może komuś się przyda w skrócie alt + 248)

 

Zamiast 248 możemy wpisać 0176 będzie tak samo, w ten sposób wpisujemy też inne symbole  ale i tak tego wszystkiego nie zapamiętamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawlix napisał:

Co do złączki 0,965 na 1,25, to może być na przykład to:

 

0,965 - 1,25

 

myślałem że jest coś dostępne w Polsce, może coś komuś zalega to bym odkupił.

 

3 godziny temu, pawlix napisał:

Tutaj jeszcze adapter do astrofoto ?

0,965 - astrofoto

 

Tu to gruba przesada cenowa jak na chiny

 

2 godziny temu, tayson.82 napisał:

Z czystym sumieniem mogę polecić Tomka Piwka. 

Jakąkolwiek złączkę potrzebujesz pisz do niego. Mega spec! 

http://serwisastro.pl/

@Tom-cio

 

@tayson.82 orientujesz się może jak to cenowo wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tayson.82 napisał:

Trochę niezręczne wyceniać mi czyjąś pracę. Na pewno sporrrooo taniej niz gotowe ze sklepów z za Odry. 

Rozumiem, dzieki jeszcze raz ?  Nie wiem czy zamawianie do tego Novaluxa złączek szytych na miarę nie jest juz przesadą. Ale  informację o takiej możliwości zamówienia części na pewno przydadzą się  w  przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)