Skocz do zawartości

Odział PTMA Poznań reaktywacja!


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Wielkopolscy miłośnicy astronomii!

Jak pewnie wiecie od pewnego czasu Odział PTMA P-ń istniał  w formie jakby zmumifikowanej ;)  Widmowy Zarząd, widmowe zebrania..widmowi członkowie, od 7 lat nie przychodziły do Z.G.zeznania finansowe, jednym słowem obciach i żenada dla Poznania i Wielkopolski!

Czas to zmienić. Dlatego!! 8)   Pragnę Wam donieść,  że zarząd PTMA O. Poznań został zdelegalizowany przez Zarząd Główny. Właśnie jestem po rozmowie z Januszem Wilandem, który dał mi pełnomocnictwo do reaktywacji Oddziału. Mamy też błogosławieństwo P. Prezesa Henryka Brancewicza z którym Janusz jako członek ZG sprawę sprawnie załatwił!

Co mamy..tak naprawdę tylko zieloną kartę od ZG. Oraz:

-istniejący oddział choć bez zarządu -nie trzeba więc tworzyć go proceduralnie w kilkadziesiąt osób!

-Możemy zebrać się w jakimś lokalu, nawet w barze przy piwie i fajnej muzyce np. kolejną sobotę lub w inny dzień (zależy jak szybko zbierzemy potrzebną ilość osób B)

-Z.G. twierdzi, że powinno być nas przynajmniej 12 tu..

-Wybierzemy w jakimś uproszczonym głosowaniu nowy Zarząd spośród siebie.

-Podpiszemy deklaracje

-Ustalimy najważniejsze priorytety

 

Można zacząć nawet od spotkań obserwacyjnych, terenowych mogę udostępnić na zebrania swój letni dom w puszczy pod Murowaną Gośliną i Rogoźnem z niebem 6 mag.. Nie musimy od razu robić wielkiej organizacji..ważne by zacząć się regularnie spotykać.

-Otwieram listę chętnych na spotkanie reaktywacyjne O. PTMA Poznań.

Jak się zawiążemy i zalegalizujemy pomyśli się o godnej bazie w stolicy Wielkopolski dla O/ PTMA!

 

 

1) Ignisdei

  • Like 4

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście, oby bardziej udane ;) Może sukces Szczecina napędzi sprawę :)

Miejmy nadzieje, Filia Warszawska była falstartem. Odbyły się może 2 zebrania. Teraz mamy oddział i możliwość tworzenie wszytkiego od podstaw!  Tak!  Szczecin mnie zaintrygował i nadał mi powera. A już myślałem, że sprawa jest stracona! Ten temat zaczynam traktować b. osobiście!  O0

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję inicjatywy, chętnie podzielimy się doświadczeniami, jak będziemy je już mieli w Szczecinie w ramach PTMA.

Jesteśmy na etapie formalności dążąc do ich szybkiego sfinalizowania i wtedy realizacji planów nazwę je: około - naukowych a poznawczych to na pewno.

Debatowanie o niebie bez obserwacji w czasie kiedy jest ono widoczne w naszej strefie pogodowo - klimatycznej powinno być przez statut PTMA opisane

jako marnotrawstwo czasoprzestrzeni :) ,

Myślę że na północnym zachodzie zachowamy prawidłowe proporcje czego i życzę Wielkopolanom :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert dopisz mnie do listy. Masz moje pełne wsparcie :). Mogę przygotować nawet kilka ciekawych prelekcji ;)

  • Like 1

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki Koledzy  Wykonałem jeszcze kilka telefonów, powoli zbierzemy potrzebną 12 tke ;)

Na mnie oczywiście też możecie liczyć podobnie jak na Adama :) Założę się, że całe POA włączy się w powstanie naszego PTMA :)

O inicjatywie poinformuję Tomka Zarasia i jako przyszłe mam nadzieję obserwatorium wraz z Parkiem Ciemnego Nieba inicjatywę poprzemy i będziemy wspierać (też merytorycznie).

 

Ja oczywiście rownież mógłbym co najmniej kilka jakiś prezentacji przedstawić - tutaj jestem otwarty i nie ma żadnego problemu. Co najmniej jedną osobę mógłbym też zaprosić i pozytywnym skutkiem więc grono by się znacznie powiększyło.

  • Like 2

Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne POA

www.poa.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin lepiej się nie przyznawaj ...chyba że cały czas składki płaciłeś  ;)

No właśnie :D Wyjąłeś mi to z ust :D Marcin, a kiedy płaciłeś? Ja też będę musiał to zrobić chociaż jestem jeszcze na liście :D ;)

Ja mam 2 legitki, obie na pewno gdzieś są z tym że tylko jedna wiem gdzie jest :D

Nasze PTMA może być ciekawe, oby się udało. Najpierw niech da radę a potem będziemy myśleć do dalej robić bo pomysły są.

Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne POA

www.poa.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie tel. dopisuje Bluncika 8)

1) Ignisdei

2) Adam Tomaszewski

3) kenny

4) Lukasz Wojtyniak

5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)

6) bluncik83

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż bliżej mi do Poznania niż do Warszawy

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

 

Życzę Robertowi powodzenia, a jako przykład niech będzie reaktywacja Sekcji Obserwacji Słońca, w którą tak naprawdę nikt nie wierzył. Pozdrawiam!

  • Like 1

Nevton 200x1000 na EQ 5

Nevton 114x 900 z wytrawionymi lustrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Robertowi powodzenia, a jako przykład niech będzie reaktywacja Sekcji Obserwacji Słońca, w którą tak naprawdę nikt nie wierzył. Pozdrawiam!

Dzięki Tadek, powodzenie będzie potrzebne. Nie spodziewamy się takiego boomu jak w przypadku Szczecina.. nie ma nawet takiej konieczności. Odział wciąż istnieje i będzie się sukcesywnie powiększał..

BTW Tak...! na początku nikt nie wierzy w takie akomercyjne projekty jak np. Twoja SOS ludźmi powoduje dziwna logika zachowawcza, nie wierzono kilka lat nawet w FA, a tu proszę! Wszystko da się zrobić jak ktoś chce, ma samozaparcie i stworzone możliwości!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki aby wszytstko wypaliło oraz uaktualniam liste o swoją skromną osobę :)

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 ) Przemo77

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wchodzę. Nie wątpiąc w przedsięwzięcie. Jestem tym dziewiątym. Pozdrawiam.

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 ) Przemo77

9) Mi_ch

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz z tego powodu że to PTMA Poznań.  Już próbowałem ?walczyć? z filiami otwieranymi w terenie i nic to nie przyniosło ? ludzie nie byli zainteresowani. Pierwsze zebranie musi odbyć się w Poznaniu i oddział też będzie w Poznaniu tak jak np. Szczeciński jest w Szczecinie a Gdański w Gdańsku czyli w stolicach województw.  Członkowie nie muszą być przecież mieszkańcami stolicy regionu, ja jestem np. Obornik, Polaris z Lubonia a Kenny z Wronek. Ale miasto Poznań to  centrum kulturalno-naukowe czyli miejsce do którego każdy ma blisko. Musimy stworzyć bazę odpowiadającą ludziom również logistycznie. Wpisując się na listę rozumiem jesteś zdeterminowany by przyjechać na spotkanie inauguracyjne. Było by super, bo bardzo liczę an Twoją obecność!

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 ) Przemo77

9) Mi_ch 10)

10) Felcia97

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroi się mocna ekipa z Obornik 8)

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 ) Przemo77

9) Mi_ch 10)

10) Felcia97

11) Sławko

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy :)

Wesprę lokalne działania w celu powołania do życia Poznańskiego Oddziału PTMA!

Dopiszcie mnie do listy.

Aktualnie w PTMA o/Warszawa. Opłacona już składka za ten rok, jeszcze muszę legitymację podbić :)

Pozdrawiam :)

 

1) Ignisdei
2) Adam Tomaszewski
3) kenny
4) Lukasz Wojtyniak
5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)
6) bluncik83 

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 ) Przemo77

9) Mi_ch 10)

10) Felcia97

11) Sławko

12) Tomasz Zaraś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie kiedy pisałem, że spróbuję załatwić godne miejsce spotkań dla naszego oddziału. Nie chciałem zapeszać więc nie wspominałem, że wysłałem maila z propozycją współpracy do Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
przy ul. Słonecznej 36. Dziś odpisał mi Szef obserwatorium Pan Profesor Edwin Wnuk
Kim jest profesor Wnuk nie musimy chyba astromiłośnikom tłumaczyć,

Mam Nadzię ze pan profesor nie obrazi się jak zacytuję fragment naszej korespondencji:


Bardzo ucieszyła mnie wiadomość o zamiarze reaktywowania oddziału PTMA w Poznaniu. Chętnie udostępnimy salę w Obserwatorium przy ul Słonecznej na spotkanie organizacyjne, ale także na dalsze spotkania. Jesteśmy otwarci na ewentualną przyszłą współpracę

 


Dla mnie to super sprawa od lat nie było tam PTMA, to miejsce kultowe dla każdego astro-Wielkopolanina . Oczywiście nie omieszkałem zaraz odwrotnie zadzwonić do Pana Profesora i odbyliśmy krótką acz serdeczną rozmowę, w której potwierdził chęć współpracy i czeka na termin jaki wyznaczymy na pierwsze spotkanie. Pan Profesor obiecał też odwiedzić nas na spotkaniu!

Ta sprawa nadała naszemu przyszłemu oddziałowi niezwykły prestiż. To nie są już zabawy z encyklopedią kosmosu w osiedlowym domu kultury ale nabieramy szybkości! 8)

Mamy już naszą 12-tkę ale zapisujcie się dalej..nie chcę sytuacji w której komuś np. w ostatniej chwili pomieszają się szyki i nie stawi się na zebranie co udaremni naszą reaktywację! :-\

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei

2) Adam Tomaszewski

3) kenny

4) Lukasz Wojtyniak

5) polaris (miałem kiedyś legitymację PTMA, może jeszcze jestem na ich liście?)

6) bluncik83

7) Tadeusz Figiel ( aktualnie PTMA Warszawa - opłacona składka na 2014 rok.)

8 )Przemo77

9) Mi_ch 10)

10) Felcia97

11) Sławko

12) Tomasz Zaraś

13) Zoe

14) Halina P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie kiedy pisałem, że spróbuję załatwić godne miejsce spotkań dla naszego oddziału. Nie chciałem zapeszać więc nie wspominałem, że wysłałem maila z propozycją współpracy do Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

przy ul. Słonecznej 36. Dziś odpisał mi Szef obserwatorium Pan Profesor Edwin Wnuk

Kim jest profesor Wnuk nie musimy chyba astromiłośnikom tłumaczyć,

 

Powrót do korzeni. Pamiętam jak pod koniec lat 80-tych odwiedzałem Obserwatorium jako początkujący miłośnik astronomii. Wtedy osobą-opiekunem był doktor Naskręcki.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)