Skocz do zawartości

Odział PTMA Poznań reaktywacja!


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Poważnie myślę by zrobić to po feriach, żeby wszyscy wrócili, dopasowali swoje drugie zmiany itp. !

 

 

To będzie chyba najlepsze rozwiązanie.

Ale termin spotkania oraz godzina powinien zostać ustalony jak najszybciej abyśmy mogli się dopasować.

  • Like 1

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dajmy sobie spokój z tym wtorkiem ..nie zbierzmy potrzebnej ilości. Pozwólmy wrócić kilku  naszym Kolegom z ferii. Lub ustawić popołudniówki.  Dajmy im szanse uczestniczyć w tym pięknym spotkaniu  reaktywacyjnym , jeśli  spotkanie odbędzie się w drugiej połowie lutego nic się nie stanie! Jestem zdecydowanie za odłożeniem PTMA po feriach!

Ja po prostu nie mogę sobie pozwolić na takie ryzyko (z tak niewielką liczbą osób !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w lutym pasuje każdy termin po za weekendami ;). W marcu może być gorzej bo zaczynam magisterkę i nie wiem jak będzie wyglądał plan.

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi  w sumie podobnie każdy termin poza weekendami.

Jednak z uwagi na pracę i czas dojazdu około 2 godz proponowałbym w spotkania organizować po godz 18. Ot taka moja mała sugestia:)

 

Tadeusz jak będzie dwóch wice - to mamy większe szanse  ;D

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tu wymądrzać, ale nie wiem czy przy tak małej ilości członków potrzebne jest dwóch wiceprezesów?

Tadek, oczywiście to kwestia umowna. Szczeciniacy wybrali Prezesa, Wice, oraz sporej wielkości Zarząd...ale oni mieli ponad 30 osób na sali :) Chcę by Zarząd odzwierciedlał  też przekrój astro-społeczny naszego regionu, czyli w skład którego weszli by astro liderzy mini-grup astronomicznych w naszym regionie. Musimy stworzyć ekipę merytoryczno-decyzyjną, gromadząc ludzi którzy, wniosą konkrety a nie sformować się dla samego sformowania.  Słuchajcie zależy mi by byli na pierwszym zebraniu była też spora grupa ludzi ze zlotów w  Zatomiu! Dlatego na spokojnie obdzwonię  niektóre osoby, zapytam się o ich powrót, brak popołudniówek itp. i wybiorę termin zupełnie nie kolidujący!  Nie możemy zrobić falstartu i zmarnować tej szansy na którą czekaliśmy tyle lat! 8)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem 5 rozmów telefonicznych i kilka na PW  i wysuwa się jeden niepodważalny termin spotkania 24.02.2014 r. godz 19.00.

-wszyscy już zdążą wócić

-wszyscy pracują w dzień lub mogą załatwić zastępstwa!

 

Proszę trzymajmy się tego terminu OK ! To dwa tygodnie, możemy załatwić sobie zastępstwa, przepustki i itp.!

Teraz kwestia zasygnalizowania terminu P. Profesorowi! Jeśli nie będzie sprzeciwów uczynię to w poniedziałek!

 

Pozdrawiam!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zróbmy spotkanie 14 lutego to będziemy mieli alibi na walentynki?

Rozumiem, zaoceaniczne klimaty poza naszą strefą kulturową, walentynki i halloween też z resztą,

ale mocne alibi to mają tyko astro-fotografowie :D :D :P

 

PS. Kibicujemy Wielkopolanom w Waszym projekcie PTMA, im lepiej tym lepiej i po sąsiedzku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie przyszli członkowie wielkopolskiego PTMA, dziś po krótkiej rozmowie z panem Profesorem Edwinem Wnukiem zaklepaliśmy salkę na nasze pierwsze zebranie

 

Przypominam: 24.02.2014 r. godz 19.00.

 

Adres : Instytut Obserwatorium Astronomiczne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ul. Słoneczna 36, 60-286 Poznań


Pan Profesor obiecał być obecnym na zebraniu!

Zatem z naszej strony: pełna mobilizacja oraz obecność obowiązkowa!

  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Choć będę w pracy, postaram się załatwić przepustkę, bo tam gdzie pracuję we Wronkach inaczej nie wyjdę.

Moje pytanie, czy Ktoś ze Zacnego grona, nie jedzie przez Wronki? W innym przypadku pozostaje mi pociąg, ale nie wiem, czy mnie puszczą na tyle wcześnie, by się na jakiś załapać...Tak czy inaczej, postaram się być.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wycinek z listu jaki otrzymałem 

 

Gorące gratulacje z okazji reaktywowania Oddziału w Poznaniu!

To wielka sprawa! Przed PTMA moim zdaniem wielka przyszłość jeżeli Zarzad (albo ewentualne zmiany statutu)

umożliwią zdobywanie środków finansowych w lokalnych samorządach. 

 

Redaktor Naczelny Uranii

Maciej Mikołajewski

Nevton 200x1000 na EQ 5

Nevton 114x 900 z wytrawionymi lustrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o jutrzejszym historycznym, zebraniu : Oto jego plan:


Plan zebrania reaktywacyjego
Poznańskiego oddziału
Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
,

Które odbędzie się dniu 24 lutego 2014 roku w Budynku w Instytutu Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Słonecznej 36

 

 

1) Przywitanie zebranych
2) Kilka słów wstępu od organizatora zebrania
3) Wybór osoby prowadzącej zebranie
4) Podpisanie przez zebranych deklaracji przystąpienia do reaktywowanego oddziału terenowego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Poznaniu
5) Jednomyślnie uchwalenie jawności głosowania lub wybór Komisji Skrutacyjnej w celu dokonania wyborów tajnych zgodnie z Art. 14 par.5
6) Wybór:
? Prezesa,
? Wiceprezesa,
? Skarbnika,
? Sekretarza,
? 2 członków Zarządu
? 3 osobowej Komisji Rewizyjnej
? ewentualnie, Sądu Koleżeńskiego
7) Podpisanie protokołu przez obecnych
8 ) Wolne wnioski, podsumowania i propozycje

Zakończenie zebrania
 

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością Pragnę Wam oznajmić, że Oddział PTMA został reaktywowany .

 

W dniu 24 lutego 2014 roku w budynku w Instytutu Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Słonecznej 36
odbyło się zebranie walne, nadzwyczajne, reaktywacyjne Poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.
Stawiło się 15 osób.
Osoby te :  zadeklarowały, że wstępują do reaktywowanego  oddziału terenowego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu.
 
 
Zebranie jednomyślnie uchwaliło jawność  głosowania zgodnie z Art14 par. §5.
 
Następnie w głosowaniu  jawnym zgodnie z Art. 14 par.5 Statutu PTMA zostały wybrane władze Oddziału w składzie: 

 

Zarząd:

Prezes: Robert Twarogal
Wiceprezes: Łukasz Wojtyniak
Skarbnik: Małgorzata Dudek
Sekretarz: Juliusz Zujewski
Członkowie Zarządu:
Adam Tomaszewski
Paweł Oleksiak
 
Komisja Rewizyjna:

Członek KR: Sławomir Pydziński
Członek KR: Robert Mackojć
Członek KR: Łukasz Zieliński
 

 

 

 

Pragnę z całego serca  podziękować wszystkim przybyłym -to dzięki Wam mamy nasz poznański Oddział!, Panu Profesorowi Edwinowi Wnukowi za udostępnienie sali! w tym kultowym dla PTMA miejscu!

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że PTMA Poznań ma swoją stronę;

http://ptma-poznan.astronomia.pl

Prawda! Bardzo skąpo ona wygląda, ale znam człowieka, który z takich stron robi takie jak np. strona SOS PTMA.

Wracając do spotkanie to naprawdę niezwykłe chwile spędzone w gronie astromiłośników.

Wielkie podziękowania dla już obecnego prezesa Roberta za przygotowanie tego pierwszego spotkania członków oddziału PTMA Poznań. Z łezką w oku wspominam chwile spędzone na spotkaniach członków PTMA Poznań, której siedziba mieściła się na Starym Rynku, a ówczesnym prezesem była zasłużona dla Polskiej Astronomii Prof. Honorata Korpikiewicz.

Nevton 200x1000 na EQ 5

Nevton 114x 900 z wytrawionymi lustrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wielkie podziękowania przede wszystkim dla Roberta bo tak napawdę to spotkanie odbyło się głównie dzięki niemu :). Mam nadzieję, że nasz oddział będzie prężnie się rozwijał i propagował astronomię :).

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Bardzo się cieszę, że jednak było mi dane być tam z Wami wszystkimi. Wspaniała sprawa, że stolica Wielkopolski, po tak długim czasie, ma swój oddział PTMA. Jak sam stwierdziłem podczas rozmowy w drodze powrotnej z Pawłem ''kennym'', że to wszystko przetrwa na długo, gdyż spotkali się tu ludzie, w Których ta astronomia żyje  :) Którzy w większości zajmują się nią od dawna, nie zarzucą tego wszystkiego ''w kąt'' z tygodnia na tydzień.

 

Chciałbym raz jeszcze Robertowi pogratulować samozaparcia i dążenia do celu. Naprawdę wspaniała idea, zjednoczy to nas wszystkich!

Dziękuję za wspaniałą atmosferę na spotkaniu, że mogłem poznać Was wszystkich.

 

Do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i bardzo się cieszę, że Poznań znowu istnieje na mapie PTMA. Życzę Wam sukcesów w popularyzacji astronomii i teraz będziemy w jednej "drużynie" zwanej PTMA. Specjalne podziękowania dla Roberta, którego cierpliwość i konsekwencja doprowadziły do szczęśliwego reaktywowania oddziału PTMA w stolicy Wielkopolski.

Jeszcze raz gratuluję.

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona PTMA Poznań istnieje już od dawna, ale również od dawna jest martwa.

 

Mam pytanie do Janusza i Roberta - co z dotychczasowymi członkami poznańskiego PTMA, którzy opłacają składki ale nie korzystają z internetu/maila i nie są zarejestrowani na FA? Bo chyba są tacy? Czy zostali poinformowani o zmianach?

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa 8)
Tak musimy uruchomić nieaktualną stronę PTMA, dwie osoby zaoferowały swą pomoc w celu pozyskania odpowiednich haseł od Administratora.
Co do pytania Marcina:
Nie znam lepszej formy komunikacji niż Internet.
Informacja o reaktywacji (walnym zebraniu) z linkiem do tematu na FA była umieszczona też na dwóch aktywnych forach Astromaniak.pl oraz Astronomia.pl. W dzisiejszych czasach prócz telewizji Internet to najlepsza forma komunikacji a fora internetowe to główna aorta życia społeczności . Jest jeszcze FB. Pewnie nasz fejsbukowy agent Tranox ;) zamieści info.

Nie znam aktualnej liczby członków PTMA z opłaconymi składkami.
Nie mając dostępu do starej strony PTMA nie mogłem umieścić na niej anonsu. Sam wiesz jak było.
Co do promocji, nie wykluczam jakiś anonsów prasowych ?ale znając życie nie przyniosą one zamierzonych efektów.
Tak naprawdę mamy tylko nas-astromiośników czyli  pocztę pantoflową.
Najlepszą promocją zmian reaktywacyjnych jest informacja samych członków. Zachęcam do dzielenia się tą informacją ze znajomymi.
Powstaliśmy jak feniks z popiołów. Trzeba teraz to wszystko ogarnąć. Nie zależy nam by  efektownie błyszczeć ale wykazać się konkretami?może kilkoma z zaangażowaniem naszych członków.

 

Kolego Deimos -starczy stawić się na zebranie i wypisać deklarację. ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu konta ZG PTMA jedynie Piotr Ossowski dokonywał wpłat bezpośrednio do kasy ZG PTMA za składki członkowskie jako członkek Oddziału w Poznaniu. Tak więc jego trzeba powiadomić o zmianach. Oddział od kilku lat nie wysyłał obowiązkowych rozliczeń do ZG i nie mamy żadnych innych danych w tej kwestii.  

AstroJaWil, ED80, MIKRON TN 630/122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)