Skocz do zawartości

Odział PTMA Poznań reaktywacja!


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Stara strona HTMLowa

http://ptma-poznan.astronomia.pl/   została zmieniona i przekierowana na nasza nową www.poznan.ptma.pl

Są tam podstawowe informację o zmianach, by dawni członkowie i osoby szukający w sieci miały łatwy dostęp. Nie wykluczam wykorzystania danych z starej strony np. dobrze opracowanej zakładki traktującej o astronomii w Wielkopolsce i obserwatoriach  poszerzonej oczywiście o portale  społecznościowe, miejsca obserwacyjne itp.

 

 

  • Zaktualizowano na naszą prośbę również stronę klubkrag.pl. Troszkę to smutne, że po tylu latach PTMA Odchodzi z  ul. Dmowskiego. Ale taka jest niestety kolej rzeczy, a Obserwatorium na  Słonecznej jest naszym świadomym wyborem -myślę najlepszym z możliwych! 

 

http://www.klubkrag.pl/?menu=2&ID2=1040

 

 

Myślę nie ma sensu organizować zebrania przed Zlotem w Zatomiu (choć miałem pierwotnie taki zamysł) ! Mentalnie pochłonięty organizacją nie zdołał bym przygotować odpowiednio zebrania!

Poza tym: na Zlocie będzie duża cześć naszych członków -Zatom stanie się wiec miejscem do nieformalnych PTM-owskich ustaleń!

 

;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem pieczęcie Zarządu, Prezesa i okrągłą Oddziału (stemplowaną na legitymacjach) . Wysłałem też zamówienie  do Krakowa o blankiety deklaracji. Zamówiłem 50 szt!

Wszystko zbiorę do Zatomia -będzie możliwość wstąpienia do Oddziału przez każdego zainteresowanego!

Nie zapomnijcie przelewać Gośce wpisowego+opłaty za 2014 ! Konto macie na naszej stronie

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem właśnie wpłaty ;). Będę przez jakiś czas rzadziej tu zaglądał bo zaczęła się tzw masakra uczelniana i cały dzień nie ma mnie w domu.

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przygotujcie proszę na zlot ewentualne pytania sugestie odnoście naszej organizacji...porozmawiamy w   luźnej atmosferze będę skrzętnie notować w pamięci bo ...

Po zlocie ruszamy z PTMA z kopyta! O0

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy członkowie i sympatycy PTMA chciałbym zaproponować Wam termin następnego spotkania na piątek 18.04.2014 r. Spotkanie to będzie szalenie istotne gdyż ustalimy strategię na najbliższy rok.
Specjalnie chciałem zorganizować je po zlocie po ciekaw byłem Waszej opinii
Zdecydujemy na pewno gdzie będziemy budować nasze obserwatorium lub astro-farmę. Zarówno Zatom jak i Izdebno będą w strefie chronionej od LP, (Izdebno już jest-jak mi Tomek donosił :) Chcę by była to przemyślana decyzja odzwierciedlająca głosy naszych członków podejmiemy w Zarządzie na zebraniu w Waszej obecności.
Tomek Zaraś obiecał nam też prelekcję na temat ochrony ciemnego nieba ?wpisuję ją w nasz program na piątek. Do zebrania pozostało dwa tygodnie wierzę, że załatwicie swoje sprawy zawodowe. Chcę też pod koniec tygodnia zawiadomić Pana Profesora.
PS. Wiem na pewno-a są takie przesłanki po rozmowach z Wami , nasze PTMA nie będzie organizacją obarczoną żadnym reżimem. Uczestnictwo i stopień zaangażowania w sprawy Oddziału będzie dobrowolne i nieobarczone żadnym reżimem. Nasze zebrania (raz w miesiącu) traktować będziemy podobnie jak nasze zloty lajtowo!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zachęcam do wstąpienia w szeregi PTMA Poznań wszystkich nowych kolegów , widać troszkę na forum Nas przybyło z WLKP.

 

 

ps.

Na następne spotkanie jak ktoś  ma problem z transportem PW. Jadę z Chodzieży- Mam 3 miejsca wolne.

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ten termin piątek 18.04.2014 r. to Wielki Piątek. Nie zwróciłem na to uwagi...czy z w zawiązku z tym zmienimy go na inny? np. środę?

Proszę wypowiedzcie się!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkretny piątek rzeczywiście był trochę niefortunny. Jeśli o mnie chodzi, odpadają wszystkie poniedziałki i środy do końca czerwca. W pozostałe dni jestem elastyczny. Moja propozycja to wtorek 15.04.

Herschel 400 in progress: 376/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje wtorek 15.04 o 19:00. Jestem za, ale też jestem elastyczny i otwarty na zmiany gdyby kolegom nie pasowało :)

?The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.? - Sun Tzu
 
Lornety: Celestron SkyMaster 20x80
 
PTMA Poznań
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Panem Profesorem ustaliliśmy termin I spotkania roboczego na :) wtorek 15.04.2014 r. Godz 19.30

Przesunięcie w związku z zajęciami w Obserwatorium!

ps. Proszę o obecność!

M.in podejmować będziemy na Zarządzie decyzję co do lokalizacji naszego obserwatorium, decyzja ta  zostanie  przedyskutowana wśród członków!

Liczę na obecność i argumenty i kontrargumenty szczególnie zwolenników:Zatomia i Izdebna.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym podkopywać ambitnych planów, ale czy dyskusja nad lokalizacją jest efektem wcześniejszej dyskusji nad zasadnością i możliwościami budowy takiego obserwatorium, czy może hurra-optymistycznym zrywem?

Być może takie rozmowy miały miejsce, choć z tego co kojarzę dotychczas odbyło się tylko jedno spotkanie reaktywowanego PTMA Poznań i o ile mnie pamięć nie zawodzi miało ono charakter bardziej organizacyjny niż merytoryczny.

A pytam, bo trochę mi to przypomina rozmowę w stylu: "na co wydam pieniądze, jak wygram w lotto".

 

Może warto poświęcić najpierw jakiś czas na przedyskutowanie możliwości pozyskiwania środków finansowych przez stowarzyszenie, jak również na ustalenie bardziej szczegółowych, konkretnych celów działania (w ramach ogólnie pojętej popularyzacji astronomii oraz pozostałych celów statutowych)? Mówię o tym dlatego, że w wydaje mi się, że budowa takiego obserwatorium to nie jest błahostka, a sfinansowanie takiego przedsięwzięcia to również nie lada wyzwanie. Zgadzam się, że cele powinny być ambitne, ale jednocześnie powinny być osiągalne!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich miłośników astronomii na drugie zebranie Poznańskiego Oddziału PTMA, które odbędzie się we wtorek 15.04.2014 r. o godz. 19.30

w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Słoneczna 36, 60-286 Poznań
 

 

 

Na zebraniu:

  • Przybliżymy problem ochrony Ciemnego Nieba w Naszym regionie (Tomasz Zaraś)
  • Zaproponujemy i przedstawimy możliwości logistyczne wyprawy poszukiwawczej meteorytu ?Morasko? (Paweł Oleksiak)
  • Odbędzie się dyskusja panelowa dot. umiejscowienia Obserwatorium PTMA Poznań w wyniku, której  Zarząd podejmie stosowną decyzję.
  • Wybór naszego przedstawiciela  na Walny Zjazd Delegatów 16-18 maj 2014, Białystok.
  • Zarząd podejmie też decyzję dot. przyjęcia nowych członków w poczet O. PTMA
  • Like 3

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć Wam o jutrzejszym zebraniu!

Bardzo liczę na Waszą obecność!

ps. Pytanie techniczne czy ktoś z Was może zabrać laptop? Bo ja mam tylko małego notebooka?

Musimy pomyśleć by w pierwszej kolejności (za pieniądze z naszych składek) kupić jakąś używkę w dobrym stanie na potrzebny naszych zebrań!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)