Skocz do zawartości

pomocy


Jdjdjjdjx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Widzę że posłuchałeś mojej rady i zarejestrowałeś się na naszym forum . Jeżeli kierujesz teleskop powiedzmy na księżyc i w okularze widzisz białe rozmyte światło , to prawdopodobnie nie masz dobrze ustawionego punktu ostrość . Czyli tak zwanej ogniskowej . Musisz spróbowac ogniskową wydłużyć lub skrócić po przez regulacją pokrętłem przy wyciągu okularowym . Jeżeli to nie pomoże możliwe że potrzebna będzie przedłużka .  Z tego co mi napisałeś w komentarzu na na YT . Jesteś początkującym obserwatorem i nie wiesz jaki masz tak naprawdę sprzęt . Napisz czym dysponujesz i postaramy się Tobie pomóc . Napisz jaki to teleskop oraz jaki to okular . 

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wysłać zdj jak to pomorze

22 godziny temu, pmamot napisał:

Cześć . Widzę że posłuchałeś mojej rady i zarejestrowałeś się na naszym forum . Jeżeli kierujesz teleskop powiedzmy na księżyc i w okularze widzisz białe rozmyte światło , to prawdopodobnie nie masz dobrze ustawionego punktu ostrość . Czyli tak zwanej ogniskowej . Musisz spróbowac ogniskową wydłużyć lub skrócić po przez regulacją pokrętłem przy wyciągu okularowym . Jeżeli to nie pomoże możliwe że potrzebna będzie przedłużka .  Z tego co mi napisałeś w komentarzu na na YT . Jesteś początkującym obserwatorem i nie wiesz jaki masz tak naprawdę sprzęt . Napisz czym dysponujesz i postaramy się Tobie pomóc . Napisz jaki to teleskop oraz jaki to okular .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jdjdjjdjx napisał:

Może mi ktoś pomóc? Gdy patrzę okularem przez teleskop na cokolwiek białego widzę białe światło i czarne Plamy i nie odróżniam księżyca plsss powie ktoś? co jest nie tak

Rozogniskowany obraz czyli brak ostrości

 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że okular w wyciągu, łącznie z Barlowem i masz powiększenie 600 razy. Wrzuć zdjęcie swojego zestawu jak go złożyłeś to Ci powiemy co jest grane!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to w ogóle za teleskop, jaki okular? i tak jak sugeruje Robert, pewnie jeszcze włożyłeś Barlowa

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznajomy  napisał  na PW że takowy ma sprzęcior

 Teleskop Opticon Apollo  ogniskowa 300mm mam 2 okulary 1 to H20mm a drugi to H6mm

 

Zobacz prosiłeś o pomoc , Napisał do Ciebie Grzegorz oraz Administrator . Musisz być konsekwentny . Jeżeli zaczynasz wątek i masz problem musisz go śledzić i dać  odpowiedz finalną . 

 

 

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)