Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest nas tu trochę założyłem temat w razie jakiś wypadów na obserwy :)

 

Podobno dzisiaj ma być pogoda, więc kto chętny do Glinnej wieczorkiem  :P

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Daleko nie, ale u mnie to będą nici już mam zamówione oprzyrządowanie do robienia zdjęć ;) (Folia (filtr słoneczny) Baader ND 3,8 foto )

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Zamieszczam zdjęcia ze spotkania w Glinnej 6 maja 2011 r. Warunki nie były najlepsze, ale przynajmniej było ciepło. No i bardzo fajnie jak zawsze :)

Dołączona grafika

Księżyc w miarę szybko zaszedł i nawet nie przeszkadzał.

Dołączona grafika

Jeszcze przed nocą astronomiczną.

Dołączona grafika

Jedni koledzy w desperacji rozpalili nawet ognisko pod swoim teleskopem :)

Dołączona grafika

Kierunek Panna + jakiś meteor.

Dołączona grafika

Horyzonty troszkę świeciły.

Dołączona grafika

Na placu boju.

Dołączona grafika

Wschodząca Droga Mleczna - widać nawet rozmazaną mgławicę Ameryka pn. (NGC 7000) :)

Dołączona grafika

A w zenicie było już całkiem ciemno - Wlk. Niedźwiedzica.

Tadek wrzuć obiecane zdjęcia :)

Pozdrawiam, do następnego razu!

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dlaczego nikt nie zadzwonił albo nie napisał na forum że się spotykacie?

Jestem rozczarowany  >:(

Ktoś mówił, że jesteś w Krakowie.

Dzięki qbanos za udokumentowanie spotkania.  8)

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotorelacja :)

Wrzucam obiecaną fotkę.

A na dodatek jeszcze jedną którą wypaliłem w sobotę (w sobotę pogoda była niesamowita)

Triplet we Lwie był wypalany testowo, pora na fotografowanie tego obiektu już minęła, nie dało się wycisnąć przy obróbce więcej szczegółów ale i tak zdjęcie jest dośc ciekawe.

Crescend wypalony w sobotę "potrzebuje" jeszcze trochę czasu na obróbkę. To co do tej pory udało mi sie wycisnąć własnie załączam.

Triplet to złożenie 14 ekspozycji po 10 minut a Crescend - 10 x 10 minut (przydało by sie więcej materiału ale niestety fotografowanie tego obiektu dało się zacząć dopiero o godzinie 1:00)

Do następnego razu :)

Pozdrawiam

post-118-137699802948_thumb.jpg

post-118-137699802993_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Z wstępnych rozmów chętnych jest dwóch statek i sagi. Będziemy musieli znaleźć odsłonięty horyzont południowo-wschodni ponieważ zjawisko będzie przebiegało nisko nad horyzontem.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje, tą w okolicach Kartna jutro sprawdzę.

Ja mam jeszcze jedną o tyle ciekawą że to miejsce znajduje się dość wysoko nad okolicą, południowo-wschodni horyzont powinien być wyraźnie niżej od miejsca obserwacji (niedaleko od tego miejsca jest maszt nadajników w Kołowie, on jest posadowiony na około 140 mnpm)

Nie wiem jak tam wygląda sytuacja z mozliwościa zaparkowania samochodów, postaram sie to jutro sprawdzić.

post-118-137699805671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem okolice Binowa i Kołowa, niestety odpada, z tamtego miejsca dobrze widać południe i południowy zachód.

Sprawdziłem też okolice Kartna, nie jest najgorzej jezeli chodzi o widoczność ale trochę drzew w oddali przesłania horyzont w pożądanym kierunku.

Byłem tez na "naszej" polance no i kilkaset metrów dalej niz zwykle się spotykamy fajnie widac południowy-wschód. Proponuję nasze stare, sprawdzone miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, będę miał najbliżej :) A może coś w okolicy Borzymia? Tam też jest ciemno, sprawdzaliśmy kiedyś z Heńkiem, tylko nam drogę zaorali :) Możę teraz jest lepiej, a miejscówka była na sporej górce z pięknym widokiem na południe. No i niebo ciemne.

Pozdro

post-247-137699805705_thumb.jpg

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy można od razu po zbiórce tam pojechać i sprawdzić (miejscówka statka) a następnym razem miejscówkę qbanos-a nie dwie naraz.  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po Zaćmieniu :)

Spotkalismy się tym razem w okolicach Bani.

Alien, Sagi, Tomek (pierwszy raz do nas dołączył ale chyba na pewno nie ostatni) no i ja.

Sprzętu było sporo,, nastroje świetne.

Alien zobaczył i zarejestrował pierwsze światełko ze swojego nowego nabytku.

post-118-13769980576_thumb.jpg

post-118-137699805768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało uwiecznić zjawisko tylko w taki sposób ale Alienowi i Tomkowi zaćmiony Księżyc zarejestrował się chyba troche lepiej.

Ja długo czekałem aż się chmury rozrzedzą a się niestety zagęściły.

post-118-137699805784_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pogoda nie dopisała to spotkanie i tak jak zwykle było całkiem fajne.

Nowa miejscówka 3 km od Bani jest całkiem niezła. Dojazd i możliwość parkowania dośc dobra, horyzont prawie na 360 stopni nisko odkryty (to prawie dotyczy północnego-zachodu).

Słabe światełka od okolicznych miejscowości w oddali raczej nie będą przeszkadzały w obserwxacjach a łun od większych miejscowość prawie nie widać.

Trudno było ocenić "ciemność" bo noc jest teraz bardzo krótka, na dodatek Księżyc trochę zaświetlał okolicę ale to miejsce może sie sprawdzić.

Warto będzie to przetestować w ciemną bezksiężycową noc.

Dziękuję Wszystkim za spotkanie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla wszystkich za udane spotkanie. Pogoda jak zwykle sprawiła nam psikusa ;). Wydaje mi się że na tej miejscówce jest ciemniej niż w Glinnej, ale to sprawdzimy w ciemne nocki. Zdjęcia Księżyca to w zasadzie żadna rewelacja, ale cóż są jakie są  8) .

post-13-137699805789_thumb.jpg

post-13-137699805797_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to byliśmy w tej okolicy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0501b694efe8ee0e.html

Te czarne punkty to chyba jeziorka które widziałem podczas przechadzki, musimy następnym razem sprawdzić ta drogę miedzy Parnicą a Dłużyna (Dłużynem?).

Fajnie było się spotkać  8)


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację.

Ale samo miejsce wydaje mi się że jest ok.

Jadąc następnym razem można ewentualnie zobaczyć jak wygląda miejsce przy tej drodza na którą planowaliśmy wjechać ale nie udało się trafić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)