Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

No i po spotkaniu :)

Niebo było wyjatkowo czyste, szkoda tylko ze ciemno zrobiło się dopiero koło północy.

Zdzisiu testował swój nowy astrofotograficzny setup i zapolował na Supernową w M51, ja testowałem swój stary astrofotograficzny setup i zapolowałem na Swan-a, Łukasz (Sagi) poznawał niebo a Grzegorz (Ossek) focił Drogę Mleczną na szeroko.

Na końcu juz bez Grzegorza wszyscy zapolowaliśmy wizualnie na Jowisza.

Załączam kilka fotek.

Dzięki Wszyskim za spotkanie.

Pozdrawiam

Tadek

post-118-137699806725_thumb.jpg

post-118-137699806733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wstępna wersja obróbki tego co mi udało się uwiecznić kamerą.

M17 Swan  albo Omega albo Podkowa -  7 klatek po 10 minut

Jeszcze trochę nad tym popracuję i może wrzucę do działu astrofoto.

Grzegorz, wrzuć też swoje fotki

Pozdrawiam

post-118-137699806765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podobno

raz na milion

raz na milion świetlnych lat

zdarza się to co spotkało

i co trzyma tutaj nas

tylko raz na milion

raz na milion świetlnych lat

najpiękniejsza katastrofa - eksploduje supernova..."

refren piosenki "RAZ NA MILION LAT"

Grzegorz Ciechowski "REPUBLIKA"

Może nie wszyscy znają, fajny utówr


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajnego spotkania :) Jak się zrobi trochę ciemniej to na pewno też dołączę.

Tadek fajna fota! Tylko na mgławicy widać siateczkę bayerowską :) No i ciut niebieskiego brakuje jak na mój gust, ale rozumiem, że na takiej wysokości nad horyzontem niełatwo go wyciągnąć.

Zdzisiu gratuluje pierwszej supernowej, ja chyba żadnej nie upolowałem jeszcze.

Pozdrowienia

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba za taka ocenę :)

Ta fotka był obrobiona tak na szybko, po opublikowaniu tez zauwazyłem ta siateczkę. Co do niebieskiego to masz rację, M17 lezy dość nisko (max 20stopni w naszej szerokości geograficznej), chociaz niebo w zenicie było czyściutkie to nisko nad horyzontem jednak było sporo zanieczyszczeń.

Planowałem nastepnego dnia dopalić jeszcze kilka klatek ale zniechęciły mnie prognozy no i nie rozstawiłem sprzętu.

W wolnych chwilach próbuję coś wycisnąć z tego co zarejestrowałem, gdy uzyskam ciekawszy efekt to opublikuję w dziale astrofoto.

Pozdrawiam

Gratuluje fajnego spotkania :) Jak się zrobi trochę ciemniej to na pewno też dołączę.

Tadek fajna fota! Tylko na mgławicy widać siateczkę bayerowską :) No i ciut niebieskiego brakuje jak na mój gust, ale rozumiem, że na takiej wysokości nad horyzontem niełatwo go wyciągnąć.

Zdzisiu gratuluje pierwszej supernowej, ja chyba żadnej nie upolowałem jeszcze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajnego spotkania :) Jak się zrobi trochę ciemniej to na pewno też dołączę.

Tadek fajna fota! Tylko na mgławicy widać siateczkę bayerowską :) No i ciut niebieskiego brakuje jak na mój gust, ale rozumiem, że na takiej wysokości nad horyzontem niełatwo go wyciągnąć.

Zdzisiu gratuluje pierwszej supernowej, ja chyba żadnej nie upolowałem jeszcze.

Pozdrowienia

Podziękował, już myślałem że nie złapię supernowej ;)

Ciepłe i jasne noce nie pozwalają mi przetestować nowego setupu w 100 % .

Zawsze jak co zapraszamy do Glinnej.

Pozdrawiam

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planujemy z statkiem spotkanie w piątek, niezależnie od pogody zapraszam naszego nowego kolegę Maruderr-a na zajęcia teoretyczne  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutrzejsze spotkanie przydadzą się parasole :) może po podłączeniu do nich jakiegoś radia zarejestrujemy jakiegoś kwazara ;)

Trzeba przełożyć spotkanie  :(.

Mi niestety sobota nie pasuje, Alienowi nie pasuje niedziela moze spotkamy sie w tygodniu jak tylko pojawi się czyste niebo ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutrzejsze spotkanie przydadzą się parasole :) może po podłączeniu do nich jakiegoś radia zarejestrujemy jakiegoś kwazara ;)

Trzeba przełożyć spotkanie  :(.

Mi niestety sobota nie pasuje, Alienowi nie pasuje niedziela moze spotkamy sie w tygodniu jak tylko pojawi się czyste niebo ?

Pozdrawiam

No tak, przy takiej pogodzie to można jedynie piwko pić. W tygodniu nie pasuje mi tylko poniedziałek i czwartek - pozostałe dni ok. Dajcie znać - dostosuję się.

SW 200/1000 EQ5 SynScan 10mm 25mm 2,3mm

Webcam LC HD 5000 Nikon D80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj wieczorem zapowiada się w miarę dobra pogoda no i na dodatek jest maximum Perseidów.

Co Szanowni Koledzy na małe spotkanie w Glinnej ?

Księżyc będzie trochę przeszkadzał ale co tam.

Na razie jest dwóch chętnych, ja i Alien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja dzisiaj testuję zestaw od nowa z domu, bo zmieniłem kompa i muszę wszystko skonfigurować. Piszę się na następne spotkanie, oby było pogodnie i ciemno, bo pofociłbym jakieś DSy w końcu :)

I jak doszłes jak sychronizować w The Sky ? Też brak mi focenia jak cholercia.  :(

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak spotkanie wypadło :D?

Mnie akurat nie było (next powinienem być ;]) ale biorąc pod uwagę księżyc to zbyt dużo nie straciłem, no chyba że się mylę xD bo np. jak w nocy do domu wróciłem to niebo oj jaśniutkie że o jeny.. Perseusz to wyglądał jakby to jakieś muchy były.. a o perseidach to można powiedzieć że mógłbym tylko w internecie obejrzeć, albo TV ^^ (mając sprzęcicho pewnie bym coś wypatrzył, ale póki co to się przymierzam do kupna więc ćwiczenie gołego oka jak narazie ^^)

Jak pogoda, bez chmur czy wlazły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie udane głównie pomagaliśmy nowym kolegom w zaznajomieniu się ze sprzętem. Marruder popełnił swoje pierwsze astrofoto planetarno-księzycowe i wypadło super.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a ja chyba na łące :)

Dzisiaj się szykuje szczególne zjawisko - kometa C/2009 P1 będzie prawie na tle gromady  M71 :)

Czy ma ktoś ze szczecińskich astromaniaków suszarkę zasilaną z 12V i chciałby dołączyć ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)