Skocz do zawartości

Szczecińskie spotkania pod gwiazdami


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, powiedzcie mi proszę czy znajdę w okolicach Szczecina miejsce w którym ja rozsawie sobie teleskop a mój kolega powędkuje. Będgoszcz niestety odpada bo kumpel nie ma tam wykupionego pozwolenia. W grę wchodzi międzyodrze lub Regalica. Wiem że mamy teraz białe noce jednak chciałbym uniknąć świateł pobliskich wiosek itp.
Ktoś coś doradzi ?

 

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacek 2 napisał:

Koledzy, powiedzcie mi proszę czy znajdę w okolicach Szczecina miejsce w którym ja rozsawie sobie teleskop a mój kolega powędkuje. Będgoszcz niestety odpada bo kumpel nie ma tam wykupionego pozwolenia. W grę wchodzi międzyodrze lub Regalica. Wiem że mamy teraz białe noce jednak chciałbym uniknąć świateł pobliskich wiosek itp.
Ktoś coś doradzi ?

 

Cześć Jacek,

Łowiłem kiedyś (4-5 lata temu) na komercyjnym łowisku - Jezierzyce. Co prawda kilka lat temu, ale miejsce dalej działa i oferuje nocne połowy. Dość dobrze przygotowane miejsce, więc i dla wędkarza i obserwatora nocnego nieba wygodna przestrzeń się znajdzie. Myślę, że dość ciemne miejsce, otoczenie lasu, łąk.
Edit: https://jezierzyce.com/en/ (niestety nie należy do najtańszych, no ale to chyba problem już wszystkiego wokół???)

  • Thanks 1

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej Ziomale 😉

czwartek piatek wreszcie  zapowiada się  jaksas sensowna pogoda , brak Księzyca , ruszam na DS-y w okolice miejscowosci Swietoszewo gm . Przybiernów . byłem tam raz testowo samotnie , dobra miejscowka , zadnych swiateł w zasiegu wzroku , lekka łuna od s3 na zachodnim niebie tylko. 

Moze ktoś coś to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Zielu

Mieszkam na prawobrzeżu , konkretnie Dąbie także mi wygodniej wyskoczyć na S3 i własnie to Swietoszewo albo rejon Chociwel.

Na niemcy pewnie jechałbym dłuzej i przez miasto .

hipotetyczne pytanie : są tam w germani miejscowki ocierające się o Bortle 3 ? czy po prostu jezdzicie tam bo blizej ?

Tak czy inaczej miło wirtualnie ale jednak poznać kolegę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jeśli mam wybierać między trybem samotniczym a spotkaniem z astro ziomamami to mogę coś tam nadłożyc drogi  ewentualnie jeśli miejscowka jest tego warta , widzę w dyskusjach przewija się jakis Grunz ,, w sumie jadąć autostradą nie jest tak zle z dojazdem ode mnie , a jak tam w ogóle w tej germani spokój jest itd ? jakieś wizyty gestapo czy coś miewaliscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunz albo Rosow. Tam są pola . Warunki bardzo podobne do zatomskiego nieba. Dodatkowo większość wiosek nie świeci światła cała noc (wyłączają 22-24).

A co do ludzi, to ok 50% ludności to Polacy. Właściwie się nie zdarza żeby ktoś się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapie LP ten grunz wygląda Ok ale rosov to już żółty kolor , w Zatomiu nie byłem ,ale to porównanie to chyba tak na luzno ? 😉 ale mniejsza o szczegóły , zaś teraz kiedy się wybieracie i gdzie ? Ja jesli pogoda pozwoli mysle zarowno o czwartku jak i piątku ? 

Jesli jedziecie do Grunz to w sumie bym sie podczepił  bo jak narazie jezdze głownie samotnie , specjalnie mi to nie przeszkadza , nie odczuwam dyskomfortu itd , nie mniej mini zlot z astro ziomami to co innego .

 

PS . fajnie by  było ,żeby ten wątek odżył 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_B napisał:

@Koszy89
Ja z Majowego. Do Grunz co pisał @Zielu jest nieco bliżej niż tam gdzie pokazałeś. Niemniej ciekaw jestem tej Twojej miejscówki. 

Witam 🙂

mozna by rzec ,że porównywalnie dla mojej lokalizacji wg google bagatela 4  minuty roznicy na korzyść Grunz takze to pomijalne sprawy , jakosć nieba myślę ,że głownie zalezy od tego czy w zasiegu wzroku są tam jakies lampy ,  Świetoszewo to malenka wioska , ostatnio rozstawiłęm się blizej lasu w kierunku na północ i nie wiedziałrem stamtąd bezposrednio żadnego żrodła światła , jedynie czasem auto drogą przejezdza wtedy odwracałęm wzrok by zachować adaptację  do ciemnosci . 

Fajnie ,że coś ruszyło , oby pogoda już dała sobie siana z chmurami i mgłami to myślę coś podziałamy tu lokalnie , czy też ja podziałam z Wami bo rozumię ,że coś tam się spotykacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam Panowie oceniacie dzisiejsze szanse pogodowe , wybieracie się na te niemcy czy odpuszczacie czwartek i czekacie na jutro ? 

Ja śledze pogode i myślę ,że raczej wuruszam na obserwacje tylko własnie kwestia gdzie zalezy od tego czy Wy się dzis organizujecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z kolegą w Świętoszewie.

Z pola pogonił nas po jakims czasie rolnik ale ruszyliśmy dalej i znalezlismy ekstra miejsce .

Niestety po jakims czasie pojawiły się zamglenia i niebo straciło urok a sprzęty pokryła marznaca wilgoć ale odrosnik dal rade i LW mi nie zaparowalo.

 

Jesli prognozy będą dobre jutro raczej robie powtórkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zielu Jasne , rozumiem , mając do wyboru 40 i 75 km tez pewnie bym się nie wachał , z mojej lokalizacji jest miedzy miejscowkami 5 minut roznicy(na korzyść Grunz) , kiedyś wpadnę do tego Grunz z Wami to porównam jakość nieba , szkoda ,ze nie mam miernika SQM,  dziś jednak pojadę znów na Swietoszewo, jak tak patrzę po mapie to wydaje mi się ,ze jest tam ciut lepiej (pewnie nie wiele lub roznica jest pomijalna), przede wszytkim jednak nowo namierzona wczoraj polanka jest otoczona drzewami , odcinającymi resztki światła z oddali ,żadne żrodło światła nie jest widziane stamtąd bezposrednio , jedna nie grozna lampa z oddali majaczy przez drzewa tylko . 

Dziś też zgadałęm się z kimś z AM także  sam nie będe, gdyby jednak coś Mu nie wypaliło to dołącze do was , a tak to przy najblizszej kolejnej okazji pogodowej jak będziecie się wybierać ruszę na Grunz . 

Piszmy proszę tutaj , niech wątek Szczeciński "żyje" (tak uważam ) .

 

Trzymajmy kciuki za pogodę , oby dziś była lepsza transparentność bez mgły.

@Zieluwrzucisz proszę dokładną pinezkę gdzie Was szukać  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_B napisał:

No to mam dylemat. Chętnie bym obadał nową, ale Grunz też spoko i sprawdzony. Jacek, kiedy ostatnio tam byłeś? Bo ja ładnych parę lat temu. 

Fajnie miec takie dylematy wreszcie pogoda jest 😉 pinezke masz jakby co , ja bede tam okolo 19 chyba plus ktos nowy z AM.

Czas sie zdrzemnąć teraz troche.

Ps.Mysle ze roznica nieba tych miejsc sprowadza sie głównie do warunków lokalnych czyli czy na tym polu w DE widac światła z miejscowowci. 

W PL nie widac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_B napisał:

Dobra, jadę zbadać skoro tak zachwalasz. 

No to spotkamy sie na miejscu, fajnie .

Wprawdzie jak piszesz, dawno ale byłeś w Grunz bedzie wiec juz pewne przyblizone porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)