Skocz do zawartości

Astrofoto na potrzeby rodzinne


Rekomendowane odpowiedzi

Jest sposób - wszystko zależy od obiektywu i rodzaju detektora, już z szukaczo-guiderem i kamerki QHY 5 przy pomocy PHD w odświeżaniu sekundowym widać bez problemu jaśniejsze obiekty.

Natomiast w teleskopie głównym od 80mm jasne obiekty głębokiego nieba również są widoczne ,,na żywca". Na laptoczku, czy przy pomocy dłuższego kabla USB nawet w ciepłym pokoju (sprzęt na balkonie). Popatrz na wątek Pojedyncze ujęcia - kilka sekund potrzeba aby obiekt był na monitorze - nawet z lustrzanki.

Jeśli chodzi o planety, Księżyc czy Słonko no to już zupełnie problem nie występuje wystarczy przerobiona webcamerka i program FireCapture - obraz live :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki program mam próbowałem wczoraj złapać jakieś światło ale nic z tego.

Przyklejona kamerka do tuleji o średnicy okularu zamontowa w wyciągu. I czarny obraz na monitorze. Wpadłem na pomysły filmowania widoku z okularu ale pogoda się skończyła. Celowałem w najjaśniejsza gwiazdę jaką była dostępna bodajże vega w lutni. Mam dobson 6" sw.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki program mam próbowałem wczoraj złapać jakieś światło ale nic z tego.

 

Kamerka musi być odpowiednio przerobiona - poczytaj link na czym to polega - ,,normalną" nic nie zrobisz :-[

Samemu przerób lub zleć jakiemuś elektronikowi i... ,,Będzie pan zadowolony" :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że problemem może być idealne ułożenie kamerki względem okularu, sam pierwsze filmiki Jowisza i jego księżyców robiłem kamerka z telefonu i dopiero po zastosowaniu "adaptera" zbudowanego z jakiś śmieci domowych udało się poprawnie ostawić kamerkę inaczej obraz był również tylko czarny. Vega jest na tyle jasne, że w Syncie 6 bez problemu powinna być widoczna nawet w kiepskim detektorze...

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link?

No przecież wystarczy kliknąć na - niebieski kolor tamtego postu a przeniesie Cię do przeróbki kamerki ;)

Musisz przede wszystkim usunąć jej fabryczny obiektyw aby niebo zobaczyła. Jednak ta kamerka pokaże Ci tylko większe planety US oraz nasz Księżyc i z odpowiednim filtrem Słonko.

Pdf przeróbki kamerki Kolegi Aliena poszukaj tu

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Chciałem odnowić trochę temat bo nastąpiło kilka zmian w mojej sytuacji.

 

Ze względu na przeprowadzke i poswiecenie torche czasu na lekture tematu logiczne dla mnie jest teraz rozdzielenie zupelne tematu wizuala i astrofoto.

 

Dlatego jesli chodzi o wizual pozostaje syncia 8' koniec kropka maksymalne gabaryty w stosunku do koniecznosci wyjazdow poza miasto.

 

Ale jesli chodzi o astrofoto najbardziej interesuje mnie teraz zestaw stricte na balkon do platen i ksiezyca slyszalem ze przy dobrych wiatrach mozna uchwycic jakies pojedyncze DSy. Astrofoto przy wyjazdach bedzie prowadzone tym samym zestawem bo jednak wizual jest wazniejszy.

 

Co do zestawu posiadam juz:

 

Canon 500D

Eq3-2 (poszukuje napedu) czy potrzebne sa napedy w obu osiach?

Mam na sprzedaz obiektywy do aparatu ale przy planetach powiekszenie jest zdecydowanie za male.

 

Pytanie moje jest takie:

Jaka tuba pozwoli mi na ciekawe efekty balkonowe (balkon mam nie najmniejszy okolo 3,5m na 1,4m)

 

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak widac sam zestaw jest skromny dlatego i w przypadku tuby poszukuje czegos "ekonomicznego"

Synta 8, Canon 100d, kilka obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)