Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 24-27 marca 2011


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z ustaleniami chciałbym zrobić przymiarkę do zlotu zimowego, który przepada  w marcu.  W związku z "pewnymi sprawami" zlotu nie możemy przeprowadzić pod koniec marca 31.03 -3.04.2011. Zatem proponuję termin początek marca...4-7. 03.2011

Będzie żyletny seeing i mroźne zimowe niebo. Co Wy na to? Wiosenno-zimowe gwiazdozbiory....pod niebem 7 mag Orion vs Lew :)

Hasło zlotowe mogło by być: "Pod otchłanią lodowych iskier" :)  lub "Wpatrzeni w otchłań iskier"

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

A nie lepiej 3-6.03.2011 ?

Jak wolicie... ;)

edit:Proszę wypowiadajcie się...gdy ustalimy całość zadzwonię do pana Leszka i zmówię pokoje na ten termin!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin można ustalić i zarezerwować wcześniej aby każdy mógł sobie dostosować wolne.

Przedpłaty realizuje się miesiąc przed przyjazdem niż wszystko na ostatni dzień  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a dziś mamy już 17.10. Zatem cały listopad, grudzień, styczeń i luty to ponad 4,5 miesiąca a nie pół roku, zobaczycie jak zleci!  :)

Zaliczki zaczniemy zbierać od połowy stycznia !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje każdy termin w marcu (choć 12tego mam urodziny) i można by było zrobić imprezkę  :)

Dajemy jakiś inny gwiazdozbiór na koszulkę zlotową?

W tym tygodniu przedstawię projekt koszulki forumowej.

Pozdrawiam Jacek

To 100 lat na zlocie obowiązkowe  :)

Może Lwa ? Orion już był  ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nie długo zrobi się tu drugie "spotkaniowe forum"  ::)

Och przecież sam chciałeś jechać na 1 zlot. Ludziom się spodobało więc pora pomyśleć o następnym!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek marca charakteryzuje się denną pogodą. Bardzo często wisi stratus. Czy będzie plan B?

Dwie pochmurne nocki to słaba perspektywa.

Po 20 marca pogoda się stabilizuje, zwłaszcza w kwietniu.

Rozmawiamy tylko proforma ;)  Heniek co zatem proponujesz?  Określ termin np. kwietniowy.  Ten podany wyżej (przełom marca i kwietnia) niestety nie wchodzi w rachubę.. :( 

A  może Luty?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony: skoro przełom marca/kwietnia jest najlepszym terminem, to nie oglądać się na innych i działać!

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  może Luty?

Uczestniczyłem  w kliku zimowych spotkaniach i wszystkie zakończyły się fiaskiem - brak pogody.

To wynika z fizyki.

Dobrym terminem jest 25-27.03 - jest już po równonocy i słońce ma więcej mocy by rozprawić się ze stratusem. 25.03 Księżyc wschodzi około 3 na ranem, a o tej godzinie na polu są już tylko niedobitki.

Taka jest moja propozycja, ale oczywiście nie musicie się z nią zgadzać.

A propos te "inne względy" nazywają się Roztoki?

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24-27 marca jak by nie było to już wiosna więc prawdopodobieństwo trafienia w pogodę staje się większe.

Ja wstępnie rezerwuje trzy miejsca dla córy i połowicy :D

jaki by termin nie był

Zapowiada się rodzinny zlot? Ja również chętnie przyjadę z żoną. ;)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że jeżeli miałby być rodzinny to nie wypali tak super jak ostatnio było.

Nie usiądziemy się już przy dużym stole w razie niepogody, tylko będziemy się rozchodzić po kątach.

Dodatkowo kilka kwater rozbije atmosferę... Takie moje przemyślenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że jeżeli miałby być rodzinny to nie wypali tak jak ostatnio.

Nie usiądziemy się już przy dużym stole w razie niepogody, tylko będziemy się rozchodzić po kątach.

Dodatkowo kilka kwater rozbije atmosferę... Takie moje przemyślenia..

Ten Pan ma rację  :-[ z żonami luźna atmosfera pójdzie nie będę się wyrażał gdzie. Biesiada przy stole to raczej przy oranżadzie.

Więc może lepiej się zastanowić co lepsze. Ja trochę żartowałem z tą swoją żoną choć nie wykluczam takiej możliwości.

No i od czwartku do niedzieli jak najbardziej mi odpowiada.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)