Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretne relacje! Trochę przeraziła mnie ilość wymienianych obiektów, tzn. zaczęły mi się mieszać cyferki i bez atlasu pod ręką nie dałbym rady ?  Szacun za takie rozeznanie po niebie ? 

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, jak to robisz, że tak długo potrafisz zwlekać z dzieleniem się Swoimi obserwacjami na FA? W tym co piszesz jest pasja, ekspresja i profesjonalizm. Dziwię się, że tak długo możesz to dusić w Sobie.

Pozdrawiam Jarek

PS zdjęcia oddają piękno tego co mamy za oknem!

 

 

Edytowane przez megrez23
  • Thanks 1

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

Konkretne relacje! Trochę przeraziła mnie ilość wymienianych obiektów, tzn. zaczęły mi się mieszać cyferki i bez atlasu pod ręką nie dałbym rady ?  Szacun za takie rozeznanie po niebie ? 

Ta ilość obiektów wynika trochę z tego, jak wyglądają u mnie obserwacje, otwieram Interstellarum na gwiazdozbiorze, który mam przed sobą na niebie i jadę po kolei co tam jest zaznaczone, oczywiście pomijając obiekty oznaczone jako słabizny dla większych teleskopów. ? Rzadko kiedy mam jakieś konkretne cele czy listy obiektów, tak miałam za czasów teleskopowych, ale lornetka nauczyła mnie trochę większej płynności w poruszaniu się po niebie. No ale tak to jest, kiedy w polu widzenia mieści się wiele obiektów na raz. ? 

3 godziny temu, megrez23 napisał:

Olu, jak to robisz, że tak długo potrafisz zwlekać z dzieleniem się Swoimi obserwacjami na FA? W tym co piszesz jest pasja, ekspresja i profesjonalizm. Dziwię się, że tak długo możesz to dusić w Sobie.

Pozdrawiam Jarek

PS zdjęcia oddają piękno tego co mamy za oknem!

 

 

Dziękuję! To głównie dlatego, że te obserwacje prowadziłam dosłownie kilka dni przed wyjazdem na wakacje, więc nie zdążyłam ich opisać we wrześniu, a potem już zaczął się semestr inżynierski na studiach i jak już miałam coś pisać to wolałam skupić się na inżynierce. ? Ale na szczęście mam notatnik, w którym spisuję obserwacje, więc co się odwlecze, to nie uciecze. W sumie jeszcze jedne październikowe obserwacje u @Mareg czekają na spisanie na Forum. ?

Jeśli chodzi o te zdjęcia, to właśnie Pixele robią je zaskakująco dobrze - naświetlają niebo trochę ponad 4 minuty i jakoś tak to składają, że gwiazdy nie są rozjechane. Nie jest to wielka astrofotografia, ale spisuje się bardzo dobrze do takiego dokumentowania nocy obserwacyjnych czy robienia pamiątkowych zdjęć na koniec sesji. ?

  • Like 1
  • Thanks 1

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)