Skocz do zawartości

Czy to jest asteroida?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czyli 04.02.2014  podczas robienia zdjęć coś takiego udało mi się uwiecznić. Podejrzewam że jest to jakieś ciało niebieskie przemierzające nasz Układ Słoneczny. Pytanie co to jest i czy jest to znany obiekt? Pierwsze zdjęcie zrobione o 19.30 drugie o 20.33. Na stacku wyszła mi z tego mała kreseczka.

 

post-2783-0-79649700-1391622129_thumb.jp

 

post-2783-0-49986500-1391622153_thumb.jp

 

  • Like 6

tlo9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prędkość kątowa świadczą niewątpliwie o tym, że to jest asteroida.

 

Swoją droga mam pytanko do astrofotografów głębokiego nieba. Co robicie ze zdjęciami z sesji gdzie spotkaliście asteroidę? Kasujecie je czy co? Bo jakoś praktycznie się takich zdjęć nie widzi.

  • Like 1

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie mógłbym w przyszłości zweryfikować taki obiekt jakiś program strona www? 

No właśnie. Też chętnie skorzystam z takiej informacji.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prędkość kątowa świadczą niewątpliwie o tym, że to jest asteroida.

 

Swoją droga mam pytanko do astrofotografów głębokiego nieba. Co robicie ze zdjęciami z sesji gdzie spotkaliście asteroidę? Kasujecie je czy co? Bo jakoś praktycznie się takich zdjęć nie widzi.

90% a nawet więcej astrofotografów nie analizuje swoich zdjęć ważny jest Tylko główny obiekt ;)

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie mógłbym w przyszłości zweryfikować taki obiekt jakiś program strona www? 

Podobnie jak Alien często korzystam z AFA.

Ale w tym przypadku po prostu zerknąłem do map efemerydalnych w lutowym numerze Astronomii, strona 71 ;)

 

Pozdrawiam

KK

  • Like 1

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Swoją droga mam pytanko do astrofotografów głębokiego nieba. Co robicie ze zdjęciami z sesji gdzie spotkaliście asteroidę? Kasujecie je czy co? Bo jakoś praktycznie się takich zdjęć nie widzi.

 

Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to może być wina programów stakujących które odrzucają punkty które występują w danym miejscu na jednym zdjęciu a już na innym występują w innym miejscu - przez co przez program uznawane są za przypadkowe brudy do usunięcia.

Piotr Brych
założyciel miesięcznika Astronomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)