Skocz do zawartości

Okulary Agena


tomaszeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś was podjął się ryzyka zakupu okularów Agena Astro (np. 11mm ) ?

Z opisu wynika że są też sprzedawane pod innymi markami.

 

Oczywiście można przeczytać recenzje na ich stronie ( całkiem pochlebne),  ale nie wiem czy nie są czasem tendencyjne.

A cena wydaje się atrakcyjna (<50USD)

 

 

Może lepiej nie eksperymentować?

Wszelkie opinie mile widziane.

 

 

Pozdrowienia

Tomasz

 

PS. Informacja uzupełniająca: okulary do współpracy z SCT 6" (f/10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te same okulary co sprzedawane u nas np. w teleskopy.pl : http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_125&products_id=882&lunety=Okular_SkyWatcher_UWA_11_mm_1,25%27%27_80%B0

 

O dziwo Agena podaje że mają 74 stopnie kąta własnego , choć na zdjęciu na ich stronie widać że na obudowie jest jak byk 80 stopni. Pewnie podają wartość realną a nie "wydumaną" przez producenta. ;)

 

Te okulary SW raczej nie zbierają u nas zbyt dobrych opinii z tego co czytałem, choć kto wie? Może akurat w F/10 nie byłoby najgorzej?

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okular z takim polem w tej cenie nie moze być dobry :(

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem je...a nawet rozbierałem ;)  To są Erfle albo odwrócone Kelnery z korektorem bo składają się chyba z szczęściu klejonych parami soczewek  (ale głowy nie dam ;) )    a Agena to firma która je branduje a nie ma konstruktora pana Agena :)

 

http://agenaastro.com/

 

ps. Dają korekcję rzędu 60% pola bardzo podobnie jak Swan, mają bardzo słabe warstwy antyodblaskowe.  Pierwsza uszkodziła mi się niestety aluminiowa tulejka 1,25" tak że filtra w nią już nie wkręciłem :) W końcu do środka zaczął wdzierać się brud...po którymś tan nastym czyszczeniu sprzedałem okular za śmieszne pieniądze.

Ogólnie da obrazy  lepsze niż Plossl  obrazy są jaśniejsze choć  mniej kontrastowe.  Pole choć zauważalnie wielkie traci przy malutkim ER 9mm..

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomniał bym Kolega pytał się o okulary  do współpracy z SCT 6" (f/10) -jak najbardziej wszelkie budżetowe szkło z szerokim polem się sprawdza. Przy tej światłosile nie widać znacząco  wad!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)