Skocz do zawartości

Prośba o pozwolenie na użycie szkiców


PaperMoon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem studentką Uniwersytetu Artystycznego, jednym z moich zajęć jest laboratorium książki artystycznej i by zaliczyć semestr, moim zadaniem jest stworzenie książki na własny temat. Chcąc połączyć to z zainteresowaniem astronomią, chciałabym, żeby treść owej książki opierała się na szkicach astronomicznych. Niestety ilość mojego własnego materiału jest niewystarczająca, by wypełnić całą książkę, zatem chcę zwrócić się do obecnych tu rysowników.

Czy byłby ktoś skłonny udzielić mi pozwolenia na użycie swoich szkiców do mojego projektu? Autor każdej pracy rzecz jasna będzie podpisany wraz z opisami. Przede wszystkim interesują mnie szkice gromad, galaktyk i obiektów mgławicowych. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też możesz jak znajdziesz coś interesującego.

Pozdrawiam Jarek

  • Like 2

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich nie ma za dużo, ale jeśli któryś okaże się przydatny to jak najbardziej możesz ? W sumie prawie wszystkie moje są zgromadzone w jednym miejscu o tutaj, tak może będzie Ci wygodniej je przejrzeć niż szukać gdzieś w relacjach na Forum. 

  • Like 3

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli nie jest po ptakach, to masz moje pozwolenie. Do moich szkiców (zamieszczanych od 2018 roku) powinnaś mieć dostęp przez moje załączniki, to głównie gwiazdy podwójne i wielokrotne, ale i trochę gromad otwartych i galaktyk widzianych przez mniejsze teleskopy. Niemal wszystko nadaje się też do kategorii "pola gwiazd", bo zwracałem również uwagę na ich otoczenie.

W latach 2014-2017 też ich trochę zamieściłem, ale odkąd chyba w 2017 r. poprosiłem o skasowanie mojego konta (dlatego w obecnym nicku mam "B") nie są już przypisane do mnie. Większość można znaleźć w dziale obserwacji gwiazd podwójnych, kilka ciekawszych szkiców niestety jest porozrzucanych po różnych wątkach, których nie jestem w stanie znaleźć (co prawda szkice powinienem mieć gdzieś na dysku, ale szkoda mi straty opisów). Z tego okresu w zasadzie polecam tylko wybór z dwóch zbiorów:
https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6023-lata-2013-i-2014-podsumowanie/
https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9319-to-co-najlepsze-z-drugiej-połowy-2015-roku/

W razie potrzeby mogę udostępnić większe grafiki (1550x1550 pikseli).

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Realizacja doszła do skutku. 
Chociaż gonił mnie czas i selekcja została wykonana tylko z pierwszych odpowiedzi, dziękuję wszystkim za odzew i chęć pomocy. 

Dodam cały projekt w osobnym poście, żeby lepiej go przedstawić (chyba, że moderacja poprosi mnie o złączenie wątków).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)