Skocz do zawartości

Mars 2014-2016


Rekomendowane odpowiedzi

Oktualnie jest od nas odległy o 0.95 JA (Jednostka Astronomiczna).
Czyli mniej wiecej tak daleko jak Ziemia od Słońca.
To idealna sytuacja nie jest (bywa lepiej) ;)
On ma na niebie zaledwie 9 sekund kątowych. :) :(
To nazbyt detalicznie i tak nie da się go pokazać.
Zasłużone brawo!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No Mars ciekawy jest w sumie każda planeta ciekawi mnie. Mars jest planetą, na której dużo się dzieje ostatnio, my wiemy, że człowiek wysłał tam swoją aparaturę by zbadać planetę, jeśli dobrze będzie i dojdzie do pogodnych nocy sam zapoluje na tego batonika. No z batonikiem nie ma problemu wybrać się do sklepu i się ma a z Marsem no cóż trzeba czekać na poprawę pogody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że Mars w wykonaniu Przemka jak będzie dobra pogoda będzie nie do pobicia  :) Już teraz bardzo obiecująco się zapowiada.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, a Jowisz to już się znudził?! ;)

 

Masz rację, atakuj kolejną planetę. Przy obecnym setupie US jest twój!!!

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Jowisz to taka Planeta która nigdy się nie znudzi. Nieprzewidywalne ruchy gazów zawsze nas zaskakują i to jest właśnie ekscytujące.

 

A Mars to naprawdę rzadkość zobaczyć go tak  blisko. Trzeba wykorzystać czas bo to 2 miesiące w miarę dobrych warunków .  Potem znowu pauza dwu letnia.  Mam taki niedosyt szkoda że nie miałem szansy zrobić kolorek . Ale lepsze to niż nic . Nie raz bywało że sprzęt rozstawiany wszystko gotowe tylko rejestrować a tu szczał w postaci chmur.

 

Ale wiadomo kto nie próbuje nie ma wyników. Same fotki się nie robią . Czasem jak oglądam fotki które biorą udział w konkursie Heńka i tak sobie pomyślę ile to potrzeba determinacji i poświęcenia żeby uzyskać takie piękne dzieła .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest coś pięknego!!! Chyba jeszcze na tym forum nie widziałem takich fotek Czerwonej Planety. Gratuluję.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste piękne foty :). Ja przy pojedyńczych ujęciach nie mam szans na cokolwiek podobnego :-\. No i warunki u mnie niezbyt są - próbowałem wyostrzyć w okularze Marsa i nie dało rady bo kominy mi tak psują seein'g że nie ma o czym gadać :-\

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Marsie góry i wulkany to słabe miejsce na obserwatorium ;)

Ale jak by tak sobie piera na Mons Olympusie postawić ??? ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)