Skocz do zawartości

O Choinka!!! Co to za kometa?


sferoida

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o identyfikację obiektu, sam nie odnalazłem danych na temat tej komety.

22-02-2014 zbierałem fotony z Mgławicy Stożek i Choinki (NGC 2264). Oglądając kadr (pomińmy obróbkę) widzę, że trafiło się ślepej kurze ziarno - kometka, której nie potrafię zidentyfikować.

 

post-2739-0-87084900-1393135371_thumb.pn

 

Przynajmniej na czas uświadomienia mojej niewiedzy ogłaszam się więc odkrywcą tej komety :D  i nadaję jej imię mojej córki - Agatki 

 

A jeżeli faktycznie nikt nie przypisał sobie prawa własności, to podajcie informacje jak taką procedurę się wykonuje aby zgłosić oficjalnie to znalezisko (mail do NASA, Roskosmosu ??)

 

Radek

 

  • Like 1

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, nie wiem. Najpierw szukałem w Astronomii, później przez program AFA również Piotra Brycha i nic nie znalazłem. Nawet zaktualizowałem sobie bazę komet. Patrzyłem też, czy nie jest to jakaś mgławiczka, ale też nic nie znalazło. Ale w efemerydach są też naprawdę bardzo ciemne komety, więc wina musi leżeć po mojej stronie, coś muszę robić nie tak. Nie wiem co, bo do tej pory większość moich zdjęć "badałem" poprzez AFA i zawsze było okej

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego, co ja widzę na fotografii to moim zdaniem nie jest kometa to są gwiazdy, i to kilka gwiazd, kiedy się fotografuje niebo, mogą wychodzić artefakty, wytwór ogonków gwiazdy zmieniają się w komety itd. Sens w tym, że mogła się załapać kometa, nie wykluczam, najlepiej wie ta osoba, co robiła zdjęcie, co więcej, aby uwiecznić, obojętnie, jaki obiekt na zdjęciu, który sam się błąka po Wszechświecie to wielki sukces. Gratuluję. Zdjęcie super podoba mi się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 Z tego, co ja widzę na fotografii to moim zdaniem nie jest kometa to są gwiazdy, i to kilka gwiazd, kiedy się fotografuje niebo, mogą wychodzić artefakty, wytwór ogonków gwiazdy zmieniają się w komety itd. Sens w tym, że mogła się załapać kometa, nie wykluczam, najlepiej wie ta osoba, co robiła zdjęcie, co więcej, aby uwiecznić, obojętnie, jaki obiekt na zdjęciu, który sam się błąka po Wszechświecie to wielki sukces. Gratuluję. Zdjęcie super podoba mi się. :)

 

Przecież 2 czy 3 posty wyżej Tranox wyraźnie napisał, że to jest Zmienna Mgławica Hubble'a - NGC 2261. Podał nawet link do zdjęcia z opisem tego rejonu. Po co wprowadzasz w błąd?

Swoją drogą ta mgławica wizualnie też wygląda bardzo fajnie. Jest dość jasna i w popularnych 20 cm teleskopach widać ją bez najmniejszego trudu jako właśnie taką małą "kometkę".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)