Skocz do zawartości

Guiding do Eq3-2


Destiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam już ogromny mentlik w głowie. Czy jest sens dorobić do pilota montażu (jedna oś) kabelek st4 którego połącze za pomocą relayboxa  ? 

Jeśli chodzi o kamere do guidingu to na początek webcam .

Prosiłbym o dokłade wytłumaczenie .

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to standardowy surowy webcam nie będzie najlepszy. Byłoby trzeba najpierw przerobić go na długie czasy.

 

Też się zastanawiałem nad zmodyfikowaniem pilota od CG5, ale ilość dodatkowych elementów, a co za tym idzie kosztów, chwilowo mnie do tego zniechęciła. Poza tym, z tego co się naczytałem na forach, to przy zestawie z giudingiem powstają przeróżne problemy ze zgraniem całości w efektywny kombajn do robienia zdjęć. Jednym słowem, żeby to pociągnąć, trzeba mieć już sporą wiedzę.

 

Jeśli chodzi o mnie, to wciąż uczę się zwykłego zestawu z napędem na jedną oś. Wciąż są szczegóły do poznania i opanowania. A potem jeszcze obróbka...

 

A tak już zupełnie poza tematem, to powoli dochodzę do wniosku, że w erze łatwo dostępnego chińskiego sprzętu nie ma co się bawić w atm. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale to już są ekstremalne przypadki, kiedy ma się trochę wolnej kasy na koncie, a niebo jest ciągle zasnute chmurami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też się zastanawiałem nad zmodyfikowaniem pilota od CG5, ale ilość dodatkowych elementów, a co za tym idzie kosztów, chwilowo mnie do tego zniechęciła. Poza tym, z tego co się naczytałem na forach, to przy zestawie z giudingiem powstają przeróżne problemy ze zgraniem całości w efektywny kombajn do robienia zdjęć. Jednym słowem, żeby to pociągnąć, trzeba mieć już sporą wiedzę.

 

 

 

 

Margo dzięki . Nie ma chyba sensu wkładać w eq3-2 wiecej kasy .Dlatego kasa która miała iść na guidnig dla ubogich zostaje na HEQ-5

  • Like 2

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam , wykopałem wątek :)

Przy pomocy rad kolegi Zielu zmodyfikowałem swojego pilota w jednej osi i podłączyłem gniazdo "ST4" do pilota , - pierwszy sukces wszystko działa :) ,

teraz tylko ogarnąć program i ustawienia- ściągnąłem  PHD2 ustawiłem  kamere ZWO ASI  (posiadam asi120mc) ,jako montaż  on-camera ,  montaż aux( nie jestem pewien czy cokolwiek miałem tam ustawiać) ZWO USBST4(ASCOM)

wszystko niby się połączyło , znalazłem i wybrałem gwiazdkę , rozpocząłem guiding z wymuszeniem kalibracji ,która się nie powiodła , błąd w declinacji ( wydaje się to dość oczywiste skoro prowadzenie mam w 1oś ) ,

ale prowadzenie sie rozpoczęło ale niestety nie trwało zbyt długo wyskoczył komunikat ze gwiazda zmieniła prędkość?? (nie do końca pamiętam jaka była dokładnie komenda) , 

jak teraz sobie patrze w ustawienia phd2 widzę że mam tryb guidingu w dec ustawiony na auto - czy nie powinienem mieć wyłączony ? czy o to może chodzić ?,

 

sorki za tak banalne pewnie dla wielu  z Was pytania ale dopiero zaczynam i jest to dla mnie skok na głęboką wodę :) - ale nie utonę, pozdrawiam.

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palacz napisał:

wszystko niby się połączyło , znalazłem i wybrałem gwiazdkę , rozpocząłem guiding z wymuszeniem kalibracji ,która się nie powiodła , błąd w declinacji ( wydaje się to dość oczywiste skoro prowadzenie mam w 1oś )

Za Jackiem (Zielu):

W PHD wybierasz montaż "ASI ST4" ustawiasz zeby nie guidował w DEC oraz ze DEC ma przyjąć ortogonalną do RA. wtedy kalibracja w PHD przejdzie bez problemów (Bo bez próby kalibracji DEC).

Ja tak robiłem na jego pilocie i działało.

Edytowane przez cyberboss
formatowanie

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)