Skocz do zawartości

Dark Invader Night Vision System w astronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie tego typu wspomaganie w wizualu to trochę taka "wiagra". Niemniej jednak dziękuję za obszerny opis. W niedalekiej przeszłości jak tak dalej będą doświetlane pola, łąki, lasy i górskie strumyki chcąc przyzwoicie zerknąć na obiekty DSO trzeba będzie korzystać z tego typu noktowizorów. Niestety pogody obserwacyjnej w naszym kraju jest jak na lekarstwo i jeśli nie będziemy chcieli ograniczać się tylko do Księżyca i planet to trzeba będzie korzystać z tego typu wspomagania. Jeszcze raz dziękuję za relacje. 

Pozdrawiam Jarek

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angle4cor napisał:

Myślałem, że jedynie gen3 i drogie wynalazki OVNI mają racje bytu w amatorskiej astronomii. Dzięki za obszerny opis. 

Jest dużo różnych noktowizorów. Mój znajomy zajmuje się właśnie noktowizorami i ma ich bardzo dużo. Samych gen 3 miał kilkadziesiąt.

Faktem jest, że najlepsze są dedykowane do astro w kwotach około 4000 USD. Jednak niektóre tańsze też się nadają. 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, megrez23 napisał:

Dla mnie tego typu wspomaganie w wizualu to trochę taka "wiagra". Niemniej jednak dziękuję za obszerny opis. W niedalekiej przeszłości jak tak dalej będą doświetlane pola, łąki, lasy i górskie strumyki chcąc przyzwoicie zerknąć na obiekty DSO trzeba będzie korzystać z tego typu noktowizorów. Niestety pogody obserwacyjnej w naszym kraju jest jak na lekarstwo i jeśli nie będziemy chcieli ograniczać się tylko do Księżyca i planet to trzeba będzie korzystać z tego typu wspomagania. Jeszcze raz dziękuję za relacje. 

Pozdrawiam Jarek

U mnie zamontowali kilka miesięcy temu lampy LED. Mam teraz jasno na podwórku jak w dzień. Tak jest w całej wiosce.

A noktowizorem widzę elegancko niebo pełne gwiazd po sam horyzont, jak na ciemnej pustyni. Jest to jakaś alternatywa. 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, midimariusz napisał:

U mnie zamontowali kilka miesięcy temu lampy LED. Mam teraz jasno na podwórku jak w dzień. Tak jest w całej wiosce.

A noktowizorem widzę elegancko niebo pełne gwiazd po sam horyzont, jak na ciemnej pustyni. Jest to jakaś alternatywa. 

Dokładnie, tak jak piszesz. Myślę, że w przyszłości będziemy mieli teleskopy 8 cali na prowadzeniu dla wygody i tego typu wspomaganie doprowadzone do perfekcji. Co prawda urok i czar patrzenia pod ciemnym niebem już nie wróci, ale lepiej tak niż wcale. Nie każdy może sobie pozwolić na wyjazdy pod ciemne niebo. Jednak najlepiej mieć możliwość obserwacji w miejscu zamieszkania. Teoretycznie można wykorzystać każdą okazję.

Pozdrawiam Jarek

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)