Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

M42 robiona w ciągu dwóch nocek, 4,5h (50*300s + 30*60s) ISO800 450D + 150/750 niestety ślepota canona na czerwień daje popalić

http://www.astromaniak.pl/download/file.php?id=8565&mode=view/M42.jpg

Pozdrawiam ?

GSO RC 12", Orion Optics UK CT8-mod, ASA DDM85, ZWO ASI 2600MM, QHY163M, QHY63C, obserwatorium

https://www.facebook.com/astrophotograph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwincior, ale zapodałeś do Pieca Szymek  :o

Już ląduję na głównej!

ps. możesz wrzucać załączniki na forum dodając w opcjach dodatkowych (pod  ramką tekstu)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat z moimi wypocinami.

Materiał zbierany po trochu od roku :) Na dobre warunki też przeważnie nie udało się trafić, ale i tak moja najlepsza M42 jak do tej pory wyszła. Nie do końca jestem z obróbki zadowolony, ale kiedyś w wolnej chwili siądę jeszcze raz i może będzie lepiej.

Zbierane 23-01-2010, 09-03-2010 i 05-01-2011.

29x600s + 40x15s - około 30% z UHC-S'em, reszta z IDAS'em.

SW 80ED + FF/FRx0.8 + Orion SSPro v2 + Orion SSAG + HEQ5 SynTrek.

post-26-137699795957_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota ładna...ale swoją drogą bardzo dziwne kolory, duży kontrast,bardzo wiele purpury!

Kontrast duży, to fakt. Zawsze pierwsze podejście wychodzi mi przesadzone. Zresztą sam pisałem że nie jestem zadowolony z tego zdjęcia  :P Przy kolejnej próbie obróbki spróbuję zastosować się do powyższych uwag.

M42 super, ale tło dookoła nie daje mi spokoju ;)

Tło zostawiłem z premedytacją. Z tego materiału nie ma szans na wyłuskanie czegoś sensownego z szumu, ale tam na pewno nie ma pustki i dlatego zostawiłem takie tło. Poniżej pojechane ostro na poziomach foto - coś próbuje się przebijać ale słabiutko.

Sorka Piraniusz że tam męczę te fotkę, z braku pogody nudzi mi się ;)

Męcz Alienie fotkę do woli :)

Ogólnie przydało by się wywalić do kosza zeszłoroczny materiał, ale czy uda się tej zimy dozbierać nowy ::)

post-26-13769979617_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dozbierałem trochę nowego materiału, zeszłoroczny wywaliłem. Teraz na zdjęcie składa się 39x600s+20x60s - wszystko z IDASem. Cały materiał zbierany przy lekkiej mgiełce (choć ostatnio trudno o lepsze warunki). Na ten rok musi wystarczyć taka namiastka zdjęcia - ciąg dalszy najwcześniej kolejnej zimy  ;)

post-26-137699797243_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do obróbki - tym razem delikatniejsza wersja. Szumu mniej, ale i detalu też mniej. Ja nie mogę się zdecydować, która wersja jest lepsza - przedostatnia czy ostatnia ? Proszę o niezależną opinię  ;)

post-26-137699797331_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do obróbki - tym razem delikatniejsza wersja. Szumu mniej, ale i detalu też mniej. Ja nie mogę się zdecydować, która wersja jest lepsza - przedostatnia czy ostatnia ? Proszę o niezależną opinię  ;)

Według mnie wszystkie zdjęcia to wysoki poziom. A która wersja najlepsza...? to tak jak z wyborem w sklepie - tyle towaru, że nie wiadomo co wybrać. Ale skłaniałbym się ku przedostatniej ;D

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej jest za dużo cyjanu, a na przedostatniej niebieskiego. Może coś pośredniego.

Dwa ostatnie zdjęcia są o niebo lepsze od poprzednich. Były przekombinowane i wyglądają sztucznie.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)