Skocz do zawartości

Duży zestaw GSO Newton dobson 10" + masa akcesorii


PrzemekLBN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
z wielkim bólem serca sprzedaję swój wymarzony zestaw. Nie mam czasu, przez ostatni rok użyłem go 6 razy. Za to wypady z lornetką zdarzają się co chwila. Chętnie rozważę wymianę na lornetkę 25x100.
Nie chcę lornetek 15x70 mam już całkiem dobrą. Interesuje mnie coś większego.
Cena to 3200zł - uważam, że to uczciwe pieniądze za tak duży zestaw.
Nie wysyłam, odbiór osobisty w Lublinie. Możemy się dogadać to do 50km dowiozę. Jeżeli jedziesz z daleka możemy się umówić w połowie drogi (oczywiście w granicach rozsądku)


Nie sprzedaję na części, interesuje mnie tylko całość.

Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu 603 041 993.
W skład zestawu wchodzą:
- teleskop Delta Optical GSO Dobson 10" F/5 M-CRF z wyciągiem Crayford microfocuser 1:10. Do montażu dokręcone są kółka i dodatkowe rączki ułatwiające przenoszenie ? stan oceniam na bdb (jest kilka malutkich wgniotek na tubusie bez wpływu na obserwacje, zwierciadła głównego nigdy nie czyściłem, w tym momencie pewnie wypadałoby już)
- walizka z osprzętem
- szukacz 90? 8x50 GSO
- okular 1,25" EXPLORE Scientific 6.7 82? SERIES FMC N2 ? kupiłem go z zagniecionym gwintem nie można wkręcić filtra, poza tym stan bez zarzutów (nierozszczelniony)
- okular 1,25" EXPLORE Scientific 11 82? SERIES FMC AR
- okular 1,25" EXPLORE Scientific 14 82? SERIES FMC N2
- okular 2" (zestawowy) GSO Super View 30mm wide fmc
- soczewka barlow'a VIXEN DX 2x DELUXE TYPE (31,7mm)
- filtr 2" moon and sky-glow filter
- redukcja do focusera z 2" na 1,25"
- przedłużka 35mm 2"
- laser do kolimacji
- zaślepka tuby teleskopu
- pierścień do aparatów cannon (chyba... bo nigdy go nie używałem, zdjęcie załączone)
- do tego zestaw opasek grzewczych na 12V razem ze sterowaniem czterokanałowym: na szukacz 2szt., okular i zwierciadło wtórne.

 

Poniżej zdjęcia

 

 

https://files.fm/u/vjja83rkk

 

 

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)