Skocz do zawartości

Szepty kosmosu - Vol. 30 - ?Kuliste klasyki? (relacja z obserwacji)


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, midimariusz napisał:

Bardzo fajna relacja. Dobrze się czyta. 

Dzięki za miłe słowo ? 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,przede wszystkim Wielkie Dzięki!,że wróciłeś do kontynuacji cyklu.Osobiście bardzo lubię taki krótki, ale treściwy ,opis sesji obserwacyjnej.Jeżeli chodzi o okna w chmurach ,niebo potrafi tam byś o klasę lepsze(może nawet 2 ?). Chmury, skutecznie odcinają LP,przez co takie niewielkie kawałki czystego nieba, mają znakomity kontrast. Wielokrotnie stwierdzałem "cukier"(niesamowita ilość gwiazd.)w oknach tworzących się przy takiej dynamicznej, wietrznej pogodzie, nie mówiąc już o możliwości obserwacji obiektów ,które przy tej samej przejrzystości ,ale na bezchmurnym niebie,były poza zasięgiem mojego telepa.

  • Like 1

luneta sześć cali, ef przez pięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Erik68 napisał:

Paweł,przede wszystkim Wielkie Dzięki!,że wróciłeś do kontynuacji cyklu.Osobiście bardzo lubię taki krótki, ale treściwy ,opis sesji obserwacyjnej.Jeżeli chodzi o okna w chmurach ,niebo potrafi tam byś o klasę lepsze(może nawet 2 ?). Chmury, skutecznie odcinają LP,przez co takie niewielkie kawałki czystego nieba, mają znakomity kontrast. Wielokrotnie stwierdzałem "cukier"(niesamowita ilość gwiazd.)w oknach tworzących się przy takiej dynamicznej, wietrznej pogodzie, nie mówiąc już o możliwości obserwacji obiektów ,które przy tej samej przejrzystości ,ale na bezchmurnym niebie,były poza zasięgiem mojego telepa.

Dzięki, moje relacje to raczej same klasyki dla początkujących, ale myślę że wypełnione kilkoma zdjęciami oddają jakiś klimat i każdy znajdzie coś dla siebie.
Faktycznie miałem trochę zwątpienie jeśli chodzi o sens pisania, ale stwierdziłem że warto nawet dla samego siebie - dzięki temu uczę się wciąż nieba i odkrywam nowe ciekawostki ?

Niebo między dziurami w chmurach potrafi zaskakiwać ? 

  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł Sz. napisał:

Faktycznie miałem trochę zwątpienie jeśli chodzi o sens pisania, ale stwierdziłem że warto nawet dla samego siebie - dzięki temu uczę się wciąż nieba i odkrywam nowe ciekawostki ?

Dokładnie, mam tak samo. Napisanie na Forum nawet krótkiej informacji o danym,  nawet "oklepanym" z pozoru obiekcie wymaga poszperania trochę w "literaturze", a to powoduje, że krok po kroku wzbogacamy swoją wiedzę.

Pozdrawiam Jarek

  • Like 1

Refraktor Sky-Watcher 120ED Black Diamond na EQ5 z prowadzeniem w osi RA oraz zestaw kilkunastu niezbędnych okularów, Orion 2x54 Ultra Wide Angle 36°, Zenith 10x50 5.5°, DO Extreme 7x50 ED, Vanguard Tracker 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)