Skocz do zawartości

Recenzja lornetki DeltaOptical Starlight 15x70

Rekomendowane odpowiedzi

• 3 tygodnie później...

Widzę, że lornetka trafiła już na giełdę. Czyżby jednak nie była tak idealna? 🙂 

https://astropolis.pl/topic/84584-lornetka-deltaoptical-starlight-15x70-plus-gratis-środek-czyszczący/

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 2
  • Haha 1

Orion 2x54   |   APM 10x50 ED   |   APM 25x100 ED   |   2x Orion UltraBlock 2"   |   Manfrotto 475b & 502ah
Szepty Kosmosu - Astronomia przez lornetkę -> facebook.com/szeptykosmosu

Mam rozumieć że na giełdę trafiają tylko wybrakowane egzemplarze lornetek ? 🙂 

• Haha 1

Baader Planetarium 15x80 , Celestron Skymaster 20x80 OW , Bresser Spacial Astro 20x80 ,  Pentax 20x60 , Meade 102/600., SW 150/1200 

8 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

Widzę, że lornetka trafiła już na giełdę. Czyżby jednak nie była tak idealna? 🙂 

Nie nie kolego. Z lornetką ok. Zdarza się się czasem że ktoś kupi nówkę i zaraz sprzedaję 😁

Lornetka DeltaOptical Starlight 15x70 😁

Kolega lubi eksperymentować i tyle. Czasami na złość sobie sam robi i nie słucha rad kolegów😊 Ciekawi mnie co ostatecznie wybierze? Potrzeby są jasno zdefiniowane, lornetka o jak najszerszym użytecznym polu, nieprzekłamująca kolorów gwiazd. Ja czytuję czasami jego raporty z obserwacji gwiazd zmiennych. Moim zdaniem jest w tym bardzo dobry. Zazdroszczę mu wytrwałości. I życzę zakupu bardzo dobrej lornetki! Co prawda miał już takie dwie (Silvery 10x50 i 7x50), ale ma duszę odkrywcy więc chciał posmakować czegoś innego.

Edytowane przez Maciek_Cz
  • Haha 1

13 minut temu, Maciek_Cz napisał:

Co prawda miał już takie dwie (Silvery 10x50 i 7x50), ale ma duszę odkrywcy więc chciał posmakować czegoś innego.

Chwila,już miałem kolekcje lornetek Celestron Skymaster 20x80, DO 10x50 i DO 7x50 Silver,DO STARLIGHT 15x70 a teraz kolejna lornetka .... 

Wszystkie lornetki ok.

Napisano (edytowane)

Lornetka zostaje w mojej kolekcji. 

Dziś przy dobrym seeingu spojrzałem na gwiazdę zmienną Miu Cep i kolor jej czerwony widoczny,więc lornetka oddaje kolor gwiazd o rzeczywistym nasyconym barwie 😁

Edytowane przez astrodamian27

W dniu 30.05.2022 o 23:59, astrodamian27 napisał:

Aberracja chromatyczna według mnie prawie niezauważalna w dzień i jak w nocy. 

Przecież jak sam napisałeś ta lornetka prawie nie posiada AC 🤣

• Thanks 2
  • Haha 1

Orion 2x54   |   APM 10x50 ED   |   APM 25x100 ED   |   2x Orion UltraBlock 2"   |   Manfrotto 475b & 502ah
Szepty Kosmosu - Astronomia przez lornetkę -> facebook.com/szeptykosmosu

AC zobaczysz na jasnych gwiazdach np. Syriusz, Vega czy Altair. Również na planetach uświadczysz jej obecność oraz na Księżycu (fioletowy zafarb/obwódka).

Dla przykładu w SkyGuidzie Jowisz miał przekłamane kolory, a dodatkowy astygmatyzm lornetki sprawiał, że planeta iskrzała. W małym Vortexie 8x42 czy Orionie 15x70 tego problemu już nie mam 🙂

Mi AC osobiście mocno przeszkadza zarówno w dzień i w nocy. 

Vortex Viper HD 8x42, Orion Resolux 15x70 + Slik PRO 700DX, MAK90