Skocz do zawartości

Saturn 2010 - 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Przez te chmury człowiek zaczyna szukać po dysku i tak sobie pomyślałem, że raz kozie śmierć wrzucę jedno z moich pierwszych (i jednocześnie jedno z lepszych ) zdjęć planetarnych aż głupio patrząc na tak wspaniałe zdjęcia pokazywać swoje ale co tam ! Zdjęcie wykonałem 06-06-2014 teleskopem Meade LX-200 ACF 14'', głównym teleskopem astrobazy Inowrocław, która znajduje się niemal w centrum miasta - ktoś wymyślił sobie taką lokalizację. Zdjęcie wykonałem aparatem Canon EOS 450D nagrywając minutowy film z trybu live view programem EOS Camera Movie Record. Nie wiem czy wypada mi pokazać na forum zdjęcia wykonanego za pomocą nie mojego teleskopu ale weźcie pod  uwagę, że to moje pierwsze zdjęcie planetarne na forum :). Zdjęcie po zestackowaniu nie było praktycznie obrabiane bo to dla mnie czarna magia - te poziomy, suwaki, krzywa są gorsze niż chińska krzyżówka :)

 

post-541-0-80393500-1422313937.jpg

  • Like 2

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te chmury człowiek zaczyna szukać po dysku i tak sobie pomyślałem, że raz kozie śmierć wrzucę jedno z moich pierwszych (i jednocześnie jedno z lepszych ) zdjęć planetarnych aż głupio patrząc na tak wspaniałe zdjęcia pokazywać swoje ale co tam ! Zdjęcie wykonałem 06-06-2014 teleskopem Meade LX-200 ACF 14'', głównym teleskopem astrobazy Inowrocław, która znajduje się niemal w centrum miasta - ktoś wymyślił sobie taką lokalizację. Zdjęcie wykonałem aparatem Canon EOS 450D nagrywając minutowy film z trybu live view programem EOS Camera Movie Record. Nie wiem czy wypada mi pokazać na forum zdjęcia wykonanego za pomocą nie mojego teleskopu ale weźcie pod  uwagę, że to moje pierwsze zdjęcie planetarne na forum :). Zdjęcie po zestackowaniu nie było praktycznie obrabiane bo to dla mnie czarna magia - te poziomy, suwaki, krzywa są gorsze niż chińska krzyżówka :)

Nieźle wyszło jak na 1 raz. Podeślij surowego stacka na: [email protected] Zobaczymy co da się z tym zrobić :)

SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i innych rzeczy. Tel 661 239 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, film miał 1m 4s roz: 848 x 568 w tej chwili czeka przerobiona LifeCam Cinema tylko te, no chmurwy...Nie wiem, czy na coś to się przyda chciałem wysłać plik tif (niewielki 217 KB) ale nie mam uprawnień. Przekonwertowałem go do jpg ale chyba niewiele z tego wyjdzie ..

post-541-0-88678700-1422316393.jpg

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Wczoraj mnie naszło   :D  i rozpocząłem sezon na Saturna. Telep był wychłodzony dobrze, wystawiony po 22 a obserwacje zacząłem od 3:15 do 4:45. Tylko były lekkie chmury coś jak mgła i lekko był obraz rozmyty no i do tego obok księżyc nie mówiąc, że robione w mieście.
Sprzet ten co zawsze. Narazie 1 fota reszta później jak obrobie materiał bo trochę avików mam.

post-3603-0-52678100-1428664130_thumb.jp

post-3603-0-46433100-1428668226_thumb.jp

post-3603-0-68871600-1428668230_thumb.jp

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trudne szykują się warunki w tym roku na fotografowanie Saturna no ale coś tam na tych zdjęciach widać.

MN190/1000, QHY5LII, Barlow 3x, Ir-Pass

 

attachicon.gifsaturn1 22.04.jpg

 

attachicon.gifsaturn2 22.jpg

Już sobie wyobrażam co tam miałeś za efekty na aviku :) . Pewnie przez chwilę nawet nie było widac szczeliny cassiniego na live. Jednak wynikowa całkiem całkiem .

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko do kolegów z jakim filtrem najlepiej spróbować Saturna? W zasadzie to mam na razie do dyspozycji tylko UV/IR-Cut i ewentualnie filterki wizualne. Może czerwnoy long pass 550nm? Chodzi o złapanie najlepszego kontrastowo obrazu.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Saturn w obecnych warunkach to jest masakra jakaś dla mnie. Próbowałem robić wczoraj podejście, to nie dość, że cały czas stosunkowo nisko, to w moim przypadku dokładnie nad miastem i jeszcze mi ożebrowanie balkonu przeszkadza... ehhh - muszę zrobić podbudówkę. Powodzenia w starciach w tą planetą!

Newton150 + 3 Canony

aaa i lornetkę mam

 

http://www.ceha.ownlog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta 8  TS HR 7mm i przyłożenie kompaktówki do okularu.

Po moich poprzednich obserwacjach Saturna, mogę  stwierdzić - że to był pierwszy raz. Na wizualu widziałem przerwę Cassiniego jak i pas na planecie. Widok piękny, i tym samym, Saturn coraz bardziej zaczyna mi się podobać :)

 

Na zdjęciu widać chyba pas. (zostało odwrócone w obie strony, tak aby obraz był rzeczywisty):

post-1200-0-52541500-1432043963.jpg

 

Pozdro ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no. Masz zarejestrowane dwie przrewy Cassiniego ta szeroka i Eneckiego na brzegach ta cieniutka. Coś majaczy jeszcze na zewnątrz, ale nie wiem co to.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz też jest piękny, ostatnio też pokazywałem rodzince na jakiejś imprezie rodzinnej z balkonu przez MTO 11CA to już tym widokiem byli zachwyceni, że taki kolorowy i pasy widać i plame czerwoną, hi - a moja satysfakcja bezcenna :D

  • Like 1

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z przed kilkunastu minut:) Pierwsze podejście w tym roku, a drugie w ogóle.

GSO 10", QHY5v mono,barlow gso 2,5x .

attachicon.gifsaturn 13 1x.jpg

Bardzo ładny obraz . Ja również dziś fociłem , lecz lipa na maxa Planeta niczym motyl a po 30 minutach jakieś powolne chmury pokazały się nie wiadomo skąd. No cóż  >:( . Myślę że jak byś zrobił resize  x2 też by nadal  fajnie wyglądał.

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)