Skocz do zawartości

ANKIETA ASTRO-FOTOGRAFIA MIESIACA Forum Astronomicznego. Kwiecień 2014r.


  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która astro-fotografia zasługuje na miano Astro-Fotografii Kwietnia

    • 1 Zdzisław Kołtek - Księżyc - pełna tarcza 7.40 dnia po nowiu.
      3
    • 2 Łukasz Socha - Galaktyki M81 i NGC3077 w Wielkiej Niedźwiedzicy
      11
    • 3 Alan Chamernik - M101
      1
    • 4 Filip Wilk - Triplet Lwa- M65, M66 oraz NGC 3628
      1
    • 5 Maciej Kapkowski - Kometa Pannstars C/2012 K1 w Koronie Północy
      3
    • 6 Jacek Bobowik - Triplet Smoka NGC 5981,82,85
      4
    • 7 Jacek Bobowik - Trio w Warkoczu Bereniki NGC 4725,12,47
      8
    • 8 Jan Połczyński - The Jewel Box NGC4755
      0
    • 9 Jan Połczyński - Statua Wolności NGC4576
      2
    • 10 Maciej Kapkowski - Mars - porównanie z Calsky
      5
    • 11 Łukasz Socha - Mgławica Rozeta NGC2244
      7
    • 12 Marek Biały - Triplet Lwa, mała grupa galaktyk w konstelacji Lwa. Messier 65, Messier 66, NGC 3628
      0


Rekomendowane odpowiedzi

post-476-0-00008600-1396607576_thumb.jpg

SPONSOR GŁÓWNY - FIRMA SCOPE DOME

PATRON MEDIALNY - MIESIĘCZNIK ASTRONOMIA

 

Astro - Fotografie miesiąca KWIETNIA, na które głosujemy znajdują się tutaj.

Ta, która według Was zwycięży zostanie zakwalifikowana do Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku

Niech zwycięży najpiękniejsza :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co Wy grillem przejedzeni ???? Strzałeczką w górę i głosujemy na prace Kolegów - do wieczora daleko - sprzęcicho zdążycie przygotować :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy grillem przejedzeni ???? Strzałeczką w górę i głosujemy na prace Kolegów - do wieczora daleko - sprzęcicho zdążycie przygotować :)

A żebyś wiedział. Teraz człowiek syty to można zagłosować.

Głos oddany!

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Święcie Flagi RP Byli ??? No to proszę o spełnienie kolejnego obywatelskiego obowiązku .... - choć to przyjemność :)

Oglądamy i głosujemy :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniłem!

I powiem przy okazji, ale nie narzucam tego nikomu, że nigdy nie patrzę (wcześniej) na punktację jaka już jest. Nie chcę się sugerować ani kombinować. W tej sprawie liczę i stawiam na swoje odczucia i oceny.  Stosuję też drugą zasadę. Nie zmieniam głosu choćby nie wiem co.

Pozdrawiam

p.s.

A jeszcze się nieco pochwalę. Do tej pory chyba zawsze (albo z jednym wyjątkiem) to na co głosowałem zdobywało 1-sze miejsce :)

To chyba oznacza, że nie jestem jakiś super "oryginalny" - ale wcale mnie to nie martwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełniłem!

I powiem przy okazji, ale nie narzucam tego nikomu, że nigdy nie patrzę (wcześniej) na punktację jaka już jest. Nie chcę się sugerować ani kombinować. W tej sprawie liczę i stawiam na swoje odczucia i oceny.  Stosuję też drugą zasadę. Nie zmieniam głosu choćby nie wiem co.

Pozdrawiam

p.s.

A jeszcze się nieco pochwalę. Do tej pory chyba zawsze (albo z jednym wyjątkiem) to na co głosowałem zdobywało 1-sze miejsce :)

To chyba oznacza, że nie jestem jakiś super "oryginalny" - ale wcale mnie to nie martwi :)

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączyć przez admina opcję podglądu głosłów.

Takie jest moje zdanie  :)

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączyć przez admina opcję podglądu głosłów.

Takie jest moje zdanie  :)

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem - Opcja podglądu - kto personalnie na kogo głosuje jest wyłączona - nawet Admin tego nie widzi.

Widzimy tylko ilość i % głosów oddanych na daną pracę oraz gwiazdeczkę na kogo oddaliśmy swój głos.

Myślę, że tak jest sprawiedliwie po pierwsze a po drugie to już czwarte głosowanie i zmieniać zasady nie uchodzi :)

Proszę głosujmy więc jak najliczniej na PIĘKNE PRACE 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów pasjonująca rywalizacja o piękno :)

Spójrzcie na ankietę 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - nie leńcie się GŁOSUJCIE :)

Bardzo emocjonująca rywalizacja - Podziwiamy, zastanawiamy się i.... Głosujemy 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączyć przez admina opcję podglądu głosłów.

Takie jest moje zdanie  :)

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem - Opcja podglądu - kto personalnie na kogo głosuje jest wyłączona - nawet Admin tego nie widzi.

Widzimy tylko ilość i % głosów oddanych na daną pracę oraz gwiazdeczkę na kogo oddaliśmy swój głos.

Myślę, że tak jest sprawiedliwie po pierwsze a po drugie to już czwarte głosowanie i zmieniać zasady nie uchodzi :)

Proszę głosujmy więc jak najliczniej na PIĘKNE PRACE 8)

Aha. Myślałem że jeśli kliknę TO, to zobaczę kto na kogo głosował.

Nawet tego nie "używałem" więc tak zasugerowałem.

Ja swoją gwiazdkę widzę,  :) Pozdrawiam

  • Like 1

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatelski obowiązek spełniony :) I jak zawsze- nie lubię tego! Przyjemnie się podziwia, ale gdy na końcu mam dwie fotki, i jedną muszę ostatecznie odrzucić... Nie lubię tego.

A zdjęcia jak zawsze- przepiękne!

I o dziwo ktoś oddał głos na mój Triplecik - chyba przypadkowo 8)  Ale dziękuję :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - mamy 2123 wszystkich użytkowników a głosów oddanych na fotki zaledwie 40

To chyba  lenistwo-bo nie wierzę że nikt nie ogląda te foty ??? :-[ :-\

Ludziska głosujcie -doceńcie wysiłek kolegów!!!!!!

  • Like 3

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię że tak mało userów głosuje, przecież nawet jak ktoś się na astro foto nie zna ( jak np. ja ) to chyba każdy ma jakąś swoją estetykę i wie które zdjęcie najbardziej mu do gustu przypada, więc przeglądnąć z przyjemnością zdjęcia i wybrać to jedno nie jest chyba aż takim wysiłkiem. :)

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię że tak mało userów głosuje, przecież nawet jak ktoś się na astro foto nie zna ( jak np. ja ) to chyba każdy ma jakąś swoją estetykę i wie które zdjęcie najbardziej mu do gustu przypada, więc przeglądnąć z przyjemnością zdjęcia i wybrać to jedno nie jest chyba aż takim wysiłkiem. :)

Nic dodać nic ująć - przecież to przyjemność i tylko ......... może spowodować, że ktoś nie głosuje.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało niecałe cztery godzinki - Zagłosujcie Proszę na Najpiękniejszą  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Nasze towarzystwo jest leniwe, na forum tylu użytkowników a chętnych do głosowania brak. Jaka tego przyczyna, czy to lenistwo czy też zdjęcia się nie podobają? W/g mnie to wychodzi na to pierwsze bo zdjęcia są OK!!!!!!!. Koledzy do U R N        ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota godzina - ostatnia szansa - będziecie żałować :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...jak pobudzić userów do aktywności? Aby bardziej byli świadomi że forum to taka wspólna własność i nie można być tylko biernym konsumentem, trzeba nie tylko brać ale i coś wnosić. Rozumiem że nie każdy ma chęć albo czas na pisanie, czy też wiarę w to że coś co napisze może być dla innych interesujące czy w jakiś sposób cenne ( choć to błąd bo każdy napisany tekst coś wnosi ). Ale udział w ankiecie konkursowej to też forma aktywności, bardzo prosta ale i bardzo ważna, a na dodatek przyjemna, bo zdjęcia są piękne :) i głosując można ren swój wkład w forum wnieść. Koledzy zamieszczający konkursowe zdjęcia wkładają w nie wiele pracy, wysiłku i serca więc warto to docenić. Im więcej głosów tym konkurs bardziej będzie nabierać rumieńców a o to przecież chodzi. Myślę że z czasem w miarę upływu kolejnych miesięcy jednak coraz więcej osób będzie zaglądać na konkursowe strony i głosować :)

  • Like 2

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)