Skocz do zawartości

MaxIm DL - video tutoriale


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak zapewne jest, bo skoro proces przeszedł i znalazł miejsce na niebie to musiał strzelić fotkę tylko teleskop bardzo nie trafił, - zwiększyć pole widzenia (Zoom na 10 - 15*) i będzie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie wydaje. Z tego co pamiętam na zlocie miałem pole 10st. Ale wyjdzie w praniu. Czekamy zatem na pogodną noc i będziemy testować.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szdom1 napisał:

Jakoś mi się nie wydaje. Z tego co pamiętam na zlocie miałem pole 10st.

Ale na zlocie robił Ci co chciał i proces szukania nie znajdował miejsca na niebie :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, nie chce się wymądrzać bo z Maximem nie mam doświadczenia ale po Zatomie miałem jeszcze 2 sesje. Na obu nie działało.

Obyście mieli rację.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie strzał był daleko od celu. To faktycznie jest w Maximie frustrujące. Od jakiegoś czasu używam The SkyX i problem plate solve nie istnieje. Bez względu na to, jak daleko teleskop jest od celu, SkyX i tak się odnajdzie na niebie w ciągu kilku sekund. 

AZ-EQ6 GT, Quattro-200 CF, Atik 314L+, EFW2 9x1.25", ASI 120MM, Guider 50/180, SkyMaster 15x70

mareksliwinski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Elmarqo napisał:

Pewnie strzał był daleko od celu. To faktycznie jest w Maximie frustrujące. Od jakiegoś czasu używam The SkyX i problem plate solve nie istnieje. Bez względu na to, jak daleko teleskop jest od celu, SkyX i tak się odnajdzie na niebie w ciągu kilku sekund. 

A jak w SKYX się to robi?, bo właśnie u mnie w maximie też czasami występuje ten problem i nie może się znaleźć i nie raz tracę dobrze ponad godzinę , żeby zadzaiałało ( bez konkretnego powodu co dziwne ) a posiadam  The SKY6 ( może też się da )

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

A jak w SKYX się to robi?, bo właśnie u mnie w maximie też czasami występuje ten problem i nie może się znaleźć i nie raz tracę dobrze ponad godzinę , żeby zadzaiałało ( bez konkretnego powodu co dziwne ) a posiadam  The SKY6 ( może też się da )

Grzegorz - możesz wypróbować http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9220-platesolve-2/ - sam mam zainstalowane i robiłem próby "przestrzeliwując" specjalnie kadr o kilka stopni. Odnajdował się w kilkanaście sekund. Bez "przestrzeliwania" w kilka sekund. 

PS - i powtarzam za Jackiem jak mantrę - zaznaczyć sobie porządnie Home Position markerem na montażu, ustawić na biegun, nie pomylić strefy czasowej, wtedy Maxim zawsze daje radę. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Elmarqo napisał:

To zależy od wersji którą masz. Jak masz Pro to się da. Menu Tools--> Image Link.

Wersja chyba nie jest PRO , ale jest tam coś takiego jak image link, tylko nie wiem co dalej z tym zrobić?

creatye.jpg

versja.jpg

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

 

PS - i powtarzam za Jackiem jak mantrę - zaznaczyć sobie porządnie Home Position markerem na montażu, ustawić na biegun, nie pomylić strefy czasowej, wtedy Maxim zawsze daje radę. 

Tak właśnie mam zrobione zaznaczone czarnym Markerem 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Tak właśnie mam zrobione zaznaczone czarnym Markerem 

Do niedawna miałem podobny problem z Maximem pytałem  na forum rady były takie jak powyżej i właśnie tak trzeba robić!

U minie problem zniknął gdy zacząłem dość precyzyjnie ustawiać montaż (co najmniej na trzy gwiazdy - mam AVX Celestrona) Od tej pory PP trafia za każdym razem po max 20 sek. 

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie ma prawa nie działać. Róbcie tak:

1. Przed synchronizacją - goto jasny obiekt np.Jowisz. Zwolnić hamulce, ustawić Jowisza w centrum kadru przez szukacz lub red dot.

2. Prawy klawisz w zakładce observatory na Jowiszu> sync to Jupiter.

3. Ponowna ekspozycja i pinpoint. Platesolve musi zadziałac.

4. Sync to solved position.

5. Muszą być spełnione następujące  warunki - prawidłowe parametry setupu  w zakładce settings , prawidłowa ścieżka do katalogu GSC i co bardzo ważne OSTROŚĆ OBRAZKA - przynajmniej wstępna .

Działa 100/100t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Panowie, to nie ma prawa nie działać. Róbcie tak:

1. Przed synchronizacją - goto jasny obiekt np.Jowisz. Zwolnić hamulce, ustawić Jowisza w centrum kadru przez szukacz lub red dot.

2. Prawy klawisz w zakładce observatory na Jowiszu> sync to Jupiter.

3. Ponowna ekspozycja i pinpoint. Platesolve musi zadziałac.

4. Sync to solved position.

5. Muszą być spełnione następujące  warunki - prawidłowe parametry setupu  w zakładce settings , prawidłowa ścieżka do katalogu GSC i co bardzo ważne OSTROŚĆ OBRAZKA - przynajmniej wstępna .

Działa 100/100t

Jeśli ustawiamy tego Jowisza na zwolnionych hamulcach, to punkt 2 nie jest nawet potrzebny :)

Ja tak robiłem długo, ale to, co napisał jolo procedurę jeszcze skróciło - zaznaczyć sobie dokładne markery i dokładnie ustawić nimi home position. Po użyciu markerów montaż trafia na pierwszą gwiazdę na tyle dokładnie, że pinpoint znajduje się od razu. Nie trzeba dotykać montażu, nie trzeba żadnego szukacza. Gdybym nie zobaczył, nie uwierzyłbym :) Nie ma co bazować przy tym na podziałkach, bo zbyt duże oddalenie skali od znaczników oraz możliwość przypadkowego przesunięcia podziałek je dyskwalifikuje.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczak wodny... jestem w Maximie jak żółty dziób, ale nie mogę tych problemów zrozumieć... Jeśli mamy sczytane dane z montażu, jeśli mamy pozaznaczane wykonanie klatek po najechaniu, jeśli ostrość wstępnie ustawiona, jeśli montaż jest ustawiony na Polarną i jeśli wybierzemy gwiazdkę ,,bliziutko" Polarnej do pierwszej synchronizacji - to niemożliwe aby PinPoint nie znalazł się... Od pierwszej sesji - uwierzcie nie użyłem żadnego szukacza, nie podchodzę do setupu, siadam 2 m od niego.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie ma prawa nie działać. Róbcie tak:

1. Przed synchronizacją - goto jasny obiekt np.Jowisz. Zwolnić hamulce, ustawić Jowisza w centrum kadru przez szukacz lub red dot.

2. Prawy klawisz w zakładce observatory na Jowiszu> sync to Jupiter.

3. Ponowna ekspozycja i pinpoint. Platesolve musi zadziałac.

4. Sync to solved position.

5. Muszą być spełnione następujące  warunki - prawidłowe parametry setupu  w zakładce settings , prawidłowa ścieżka do katalogu GSC i co bardzo ważne OSTROŚĆ OBRAZKA - przynajmniej wstępna .

Działa 100/100t

Dokładnie tak zrobiłem pierwszy raz tą procedurę z Wesselem na Rodos i od tamtej pory nigdy nie było tak żeby telep nie trafił na miejsce. Przedtem osiowałem montaż na 3 gwiazdy i mimo to nie zawsze była gwarancja że się uda trafić. Podstawa to dobre wyosiowanie montażu.

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stefanchm napisał:

Do niedawna miałem podobny problem z Maximem pytałem  na forum rady były takie jak powyżej i właśnie tak trzeba robić!

U minie problem zniknął gdy zacząłem dość precyzyjnie ustawiać montaż (co najmniej na trzy gwiazdy - mam AVX Celestrona) Od tej pory PP trafia za każdym razem po max 20 sek. 

U mnie normalnie trafia po max 3, sekundach, zawsze ustawiam montaż najpierw dokładnie na biegun , ale czasami coś mu odbije i nie chce.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu, zrób tak jak napisałem, bez żadnego chodzenia na skróty, markery itp. Jeśli to nie zadziała to masz:

1. Montaż źle ustawiony na Polarną albo

2. Źle podane parametry sprzętu w zakladce settings albo

3. Źle podaną ścieżkę dostępu do katalogu gwiazd albo

4. Robisz platesolve na nieostrej klatce.

innej możliwości nie ma!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alien napisał:

A mnie nigdy nie trafia co bym nie robił.

A próbowałeś tego softu co podlinkowałem kilka postów wcześniej? Tak jak Maciek pisze też robiłem, zanim zaznaczyłem sobie home position na montażu - zawsze zadziała, bo sam widzisz gdzie ustawiasz. Trzeba tylko trochę potańczyć przy zestawie :5640dc6dbc8ce_01Smile:

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie wspomniał o poziomowaniu - oczywiście na linii wschód-zachód, że tak się kolokwialnie wyrażę. Jeśli montaż nie jest wypoziomowany to żadne procedury nie pomogą, no chyba że to ASA jest ;)

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)