Skocz do zawartości

MaxIm DL - video tutoriale


Rekomendowane odpowiedzi

Boję się ale pobiorę i będę się wpatrywał - a nuż ....

Dzięki Łukasz 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chyba mam to co Jacek. Ten kombajn mnie przeraża.

 

Świetnie, że ktoś się wziął za to aby przybliżyć zainteresowanym jego działanie.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Im więcej urządzeń do niego podłączymy, tym wygodniejsza jest później z nim praca :) Klik, start, klik, fotka, plate solve, alignujemy montaż, klik na mgławicę, klik, naświetlamy, zrobione zdjęcie automatycznie może się od razu skalibrować z automatycznie wygenerowanej biblioteki kalibracyjnej dla różnych czasów i temperatur, się guiduje, się foci, się ma czas na pogawędki :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do pierwszego postu na kolejną część tutoriala dotyczącego MaxIma.
 
2.MaxIm cz. 2 - kalibracja i składanie materiału
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4402-maxim-video-tutoriale/?p=61641

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podzielić średnicę LW przez LG, np 50/200=0.25=25% .

Wystukane z Tapatalka

To będzie obstrukcja w średnicy, a nas chyba w powierzchni obchodzi bo właśnie cała powierzchnia zbiera fotony :), więc porównujemy pola wtórnego i głównego więc 25^2/100^2=6,25%. Tak mi się zdaje intuicyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, mam z tym składaniem w maximie jeden problem, Mianowicie na podglądzie pojedynczej klatki w zakładce "combine color" odzwierciedlenie kolorów jest ok, natomiast kiedy już całość zestakuje gotowa fotka wychodzi cała niebieska i nijak nie mogę sobie z tym poradzić, co może być przyczyną? Poniżej podgląd jak to wygląda:

post-12-0-73832000-1397997977_thumb.jpg

post-12-0-22132100-1397997996_thumb.jpg

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie obstrukcja w średnicy, a nas chyba w powierzchni obchodzi bo właśnie cała powierzchnia zbiera fotony :), więc porównujemy pola wtórnego i głównego więc 25^2/100^2=6,25%. Tak mi się zdaje intuicyjnie :D

Generalnie masz jak najbardziej rację bo interesuje nas strata w powierzchni, ale akurat w MaxImie wprowadzamy tą wartość jako procent średnicy ("% of diameter").

 

Łukasz, mam z tym składaniem w maximie jeden problem, Mianowicie na podglądzie pojedynczej klatki w zakładce "combine color" odzwierciedlenie kolorów jest ok, natomiast kiedy już całość zestakuje gotowa fotka wychodzi cała niebieska i nijak nie mogę sobie z tym poradzić, co może być przyczyną? Poniżej podgląd jak to wygląda:

Jakbyś mógł gdzieś wystawić 3-4 surowe klatki z Twojej kamerki i dać mi linka na PW, to w  tutorialu poświęconym składaniu kanałów LRGB opiszę też jak stackować materiał z kamerki OSC. Już niestety nie mam surowych FITSów z lustrzanki :( Generalnie parametry do opcji 'Auto color convert' są takie, jak ostatnio używane w menu Color->Color convert zakończonym kliknięciem OK.

 

PS - kilka osób też pytało jak znaleźć katalog GSC. Ten który ja używam jest pod adresem http://gsc.dc3.com/

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia kolejnej części tutoriala poświęconej programowi Maxim DL umieszczonej w pierwszym poście.

Link do postu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4402-maxim-dl-video-tutoriale/?p=61641

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to już trzeci 'teoretyczny' tutorial, mam nadzieję że następny nagram pod bezchmurnym niebem. Z podstaw do opisania zostały jeszcze: robienie zdjęć, guiding, składanie materiału LRGB i z kamer OSC i kilka filtrów do post processingu. Prosiłbym o wystawienie/przesłanie mi na PW kilku surowych klatek z jakiejkolwiek kamerki kolorowej OSC, bo już nie mam żadnego materiału tego typu.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ...jak zrobić ręcznie pier flip i jak trafić w obiekt bo od zlotu już zapomniałem ;)

Czy Ty tu nikogo nie obrażasz ..... Modowi nie uchodzi .. ??? :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz przy robieniu zdjęć prosiłbym o opis jak zrobić ręcznie pier flip i jak trafić w obiekt bo od zlotu już zapomniałem ;)

Oooooooo, też bym prosił .

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy kolejny czwarty wideotutorial o Maximie, zapraszam do oglądania i dzielenia się uwagami.
 
4. MaxIm DL cz. 4 - składanie materiału kolorowego LRGB i z kamerek OSC

Link do pierwszego postu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4402-maxim-dl-video-tutoriale/

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy i jak co myślimy nad pomysłami co by tu jeszcze nam przy okazji Łukasz podpowiedział.

 

Dzięki za poświęcony czas i nagrania  :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie było dość spore, więc mam tylko nadzieję że nie przynudzam za bardzo :) A kolejne dwie części pod niebem o alignowaniu, kadrowaniu, guidingu i akwizycji zdjęć mam zamiar nagrać w jeden wieczór, więc jak macie jeszcze jakieś tematyczne życzenia co do MaxIma to napiszcie tutaj, bo potem już odstawiam tutoriale na jakiś czas :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to są najlepsze i najprostsze w odbiorze tutoriale dotyczące maxima, jakie kiedykolwiek spotkałem, dobra robota , DZIĘKI!!!!! ;D

  • Like 4

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)